Strach z nádoru v krku...

Príspevok v téme: Strach z nádoru v krku...
ewa

Dobrý deň. Prosím vás, poraďte mi niekto. Už vyše roka cítim zvláštny tlak na pravej strane hrdla. Nebolia ma mandle ani ma neškriabe hrdlo vo vnútri, len si cítim akoby napuchnuté hrdlo /aj keď zvonku nič nevidieť/, cítim aj horúčavu v pravom uchu. Minule som si prehmatávala ten ohryzok na hrdle a na pravej strane si cítim akoby o jednu kostičku, resp. niečo také tvrdé, viac ako na ľavej. Nebolí to, ani sa to nemení, len to tam je. Myslíte, že to môže byť nádor?? Robili mi za ten uplynulý rok niekoľkokrát rozbor krvi, najmä u gynekológa - myslíte, že keby som mala nejakú rakovinu, že by mi to z tej krvi zistili? prosím vás, poraďte mi, mám 22 rokov a hrozne sa bojím..:( Ďakujem každému za názor a radu.

B.

Treba ísť k lekárovi a riešiť každé také podozrenie čím skôr, aby nebolo neskoro, pričom neviem povedať, či môže alebo nemôže ísť o nádor. Ratuj sa, kým sa dá. Teraz možno bude stačiť jedna minioperácia, ale o rok už len pravidelné prikladanie si lopatky hliny:(
A kašli na strach. Strach niekedy pomáha, niekedy robí len škodu. Ach tí neanderltálci!

krc.chrbtica

ja mam podobne problemy s krkom, ale ja citim tlak aj vpredu aj po stranach krku a niekedy sa mi aj divne prehltuje. tiez som si krk stale prehmatavala a zdalo sa mi ze tam mam nejaku kosticku alebo nieco tvrde navyse. bola som u endokrinologa, neurologa, krcneho ale vsade vsetko ok. nakoniec mi povedali ze to bude asi z krcnej chrbtice a ze napohahat tomu moze stres. zo zaciatku som sa bala ci to nebude nieco vazne no uz odvtedy co mi to zacalo preslo asi 5 rokov. keby to teda bolo nieco vazne uz by sa mi to pravdepodobne zhorsilo.teraz sa snazim nevsimat si to. a este jedna vec-vzdy sa mi to zhorsilo ked som napr. bola dlhsie za pc alebo som sa nad niecim dlhsie hrbila atd. myslim ze teda u niekoho to moze byt sposobene aj krcnou chrbticou.

colby

no ja mám toto asi 3 mesiace a dosť ma to otravuje, je to taký permanentný tlak na pravej strane krku, v sánke a prechádza až do ucha, nemusí to byť nádor ani nič podobné...takéto príznaky môže mať ochorenie napríklad štítnej žľazy to je ten ohryzok, ktorý si si prehmatávala...alebo to môže súvisieť so zubami konkrétne s čeľusťovo-sánkovým svalom ktorý môže takto šarapatiť...ale určite si zájdi na krčné skontrolovať krk aj ucho aby sa vylúčilo podozrenie na prípadné vážnejšie ochorenie ....ja som mal krčné vyšetrenie v poriadku, aj štítnu žľazu...takže už skusim len zubára sa spýtať na ten čeľusťovo sánkový sval...a ak ani aj to bude v poriadku..tak už fakt neviem je to otravné a nepríjemné ide ma z toho poraziť....čital som že vraj to môže byť aj z krčnej chrbtice...ale to sa mi moc nezdá...každopádne prajem veľa šťastia nech sa Ti to vyrieši

ewa

Ahojte, všetci, ktorí ste mi radili. Tak dnes som sa konečne odhodlala zájsť k obvodnej doktorke. Zostručním to: vypísala mi žiadosť o vyšetrenie na krčnom, na endokrynológii a aj k zubárovi ma poslala na snímku vraj zub múdrosti by mohol spôsobovať podobné problémy. Na tú kosť či hrčku či čo to je v hrdle mi nepovedala ani slovo... len sa zmienila, že by to ešte mohla byť nejaká afta na pravej mandli alebo nejaké ložisko na nej. Keď to všetko obehám, tak sa znovu ozvem.. Papa