Strach z nádoru v krku...

Príspevok v téme: Strach z nádoru v krku...
ewa

Dobrý deň. Prosím vás, poraďte mi niekto. Už vyše roka cítim zvláštny tlak na pravej strane hrdla. Nebolia ma mandle ani ma neškriabe hrdlo vo vnútri, len si cítim akoby napuchnuté hrdlo /aj keď zvonku nič nevidieť/, cítim aj horúčavu v pravom uchu. Minule som si prehmatávala ten ohryzok na hrdle a na pravej strane si cítim akoby o jednu kostičku, resp. niečo také tvrdé, viac ako na ľavej. Nebolí to, ani sa to nemení, len to tam je. Myslíte, že to môže byť nádor?? Robili mi za ten uplynulý rok niekoľkokrát rozbor krvi, najmä u gynekológa - myslíte, že keby som mala nejakú rakovinu, že by mi to z tej krvi zistili? prosím vás, poraďte mi, mám 22 rokov a hrozne sa bojím..:( Ďakujem každému za názor a radu.

123456

moja xod k doktorke... mozno ti nic nie je, ale tym stresom a straxom si mozes neco vypestovat... psychika totiz vyrazne posobi na fyzicky stav cloveka... velke stresy mozu vyvolat vazne oxorenia... z rozboru krvi u gynekolozky ti nemuseli zistit nic, pretoze kazdy test sa robi za nejakym ucelom... poviem to napr. na priklade testu, kedy sa zistuje pritomnost drog v organizme... ak by si sla napr. na preventivnu prehladku, ktorej sucastou je aj rozbor krvi, tak ti drogy nezsisitia... pretoze ix cielene nehladaju... ale iny je zase rozbor krvi na pritomnost drog v tele... tam uz cielene nieco (drogy) hladaju... takze, ak budu mat u teba podozrenie na nejake oxorenie, prisposobia vyber testu krvi tomu, co vlastne chcu ci nexcu najst.... dufam, ze rozumies... takze ako ti tu radili uz predo mnou, chod za obvodnou nex ta posle na endokrinlogiu, lebo to moze mat naozaj neco spolocne so stitnou zlazou... a uz prosim ta necakaj... rok je dlha doba... psyxika vazne robi divy so zdravotnym stavom...

damaxy

ewa,nemysli na také veci,zachovaj pokoj.Som prekvapená,že ta neposlali k endokrinologičke,alebo aspon na krčné.No čo si nerozkážeš,nemáš.Naštartuj vrtulu ako si napísala,vyraz k lekárom a hlavne diagnoza je ich robota,nezabudni.

ewa

anna11, ja som myslela, že to prejde...naivné, viem, ale dúfala som a bála som sa čo mi zistia. Tie problémy mám iba na pravej strane krku, to ma strašilo najviac. Budúci týždeň teda asi zbalím švestky a pôjdem k obvodnej, nech ma niekam pošle...ďakujem vám každopádne za vyjadrenia!

anna 11

Ahoj ewa,ak máš už rok takéto problémy, prečo si ten strach dostala až teraz?Za rok sa veľmi veľa vie zmeniť a nádor v krku by sa už prejavil aj inak.Ja má problémy so štítnou žľazou a mávam tlak v krku a niekedy sa mi zdá, že znova mi tam niečo narastlo ale to su len zdureniny na šž,daj si urobiť vyšetrenia, lebo budeš nad tým stale rozmýšlat a pritom stačí aby ti dali lieky a ukludníš sa.

evak

Ahoj,mal by si zajsť za endokrinologom, aby ti vyšetril štítnu žľazu.Môže byť zväčšena atd.On ti urobí aj USG a dalšie laboratorne vyšetrenia.