depresie, zmysel zivota

fitfirit

Ja neviem mne je az luto oponovat takymto nadsentm slepym veriacim. Lebo ked to ucinkuje tak je to ako vysvetlit niekomu placebo efekt a ono to potom strati ucinok.
No ale ine scem. Ze depresia vznika z roznych dovodov. Konzum a materializmus je jeden dovod. Niekedy na to vplyva aj taka banalita akou je nedostatok svetla. V severskych krajinach maju dlhodobo vela depresivnych ludi prave kvoli tomu.
A nejde tu o odklon od viery v jezisa. Skor celkovo odklon od duch hovna ale vlastne ovela viac odklon od seba sammeho. My mame dnes milion sposobov ako sa odpudatod seba ako sa sebou nezaoberat a to pod heslom vkuse sa zabavat nicim sa nezatazovat nic neanalyzovat a akoze uzivat si. Je to taka pretvarka, popieranie, hlava v piesku. A ked sa aj o nieco pokusime tak len preberieme nieco z vychodnych nabozenstiev a aj to len nejake prvky ktore sa dobre predavaju a ktore dobre vyzeraju. Si sadneme do tvaru lotosoveho kveta a kvazi meditujemea cakame ze tym sa nieco zmeni.

Tomas12345

Depresie vznikaju z toho ze clovek tuzi po materialnych veciach. Zijeme v materialnej spolocnosti ludia bazia po materialnych veciach(peniaze,kariera,oblubenost,krása, frajeri/frajerky atd ) a ked ich nemaju tak druhym zacnu zavidiet a su nestastni. Dakedy ludia neboli tak zamerani na materialne veci ako dnes a preto bolo aj ovela menej depresii. Navyse ludia verili aj ovela viac v Boha nez je tomu dnes a to je tiez jeden z hlavnych dovodov , preco bolo v minulosti menej depresii.
Ja som mal dakedy tiez depresiu . Bol som chory (a stale trpim arytmiami ), nemal kamaratov , nebol som oblubeny, nic sa mi nedarilo , nemal som frajerku atd.... Po case som sa ale obrátil na vieru v Boha . Prijal som Ježiša Krista, uprimne som v neho uveril a rozhodol som sa ze mu oddam svoj zivot.Zrazu som sa tympadom prestal trapit pre materialne veci.Uz mi nevadilo ze nemam frajerku, ze nesom oblubeny , ze sa mi v zivote nedari uz som sa preto netrapil. Jedine nacom my zalezalo bola moja viera v Boha. Tá ma robila stastnym vkuse, a dala zmysel v zivote napriek tomu ze sa mi v zivote nic nedarilo.
Rad by som este zdoraznil ze osobne si myslim ze je velky rozdiel medzi tym ci clovek veri len preto lebo chce verit alebo veri preto lebo je o svojej viere presvedceny ze je pravdiva.Ja som nechcel verit len tak ze by som veril len zo Zbozneho priania ale chcel som verit tak aby som bol o svojej viere presvedceny. A tak som si spravil prieskum. Velmi vela som toho prestudoval a zabralo mi to dost casu . Cital som roznu literaturu , hladal som dokazy ktore by potvrdzovali Boziu existenciu , studoval som to ci je Biblia naozaj autenticka, ci v nej su ukryte veci ktore su nadcasove a dospel som po case ze naozaj taka je :)(Mozem ti dat aj linky ktore velmi otuzili moju vieru )Takze som neveril uz len preto ze som chcel verit ale kazdy den som si posilnoval svoju vieru az tak ze verim preto lebo som o svojej viere presvedceny. A poviem ti niet krajsieho pocitu a stastia nez takyto . Ziadne materialne veci ti nedaju lepsi pocit :))))

Viem o com hovorim . Napis mi na tomas55555@centrum.cz napisem :)

Marosko-n

Uvedom si že si tu aby si mal radosť zo života.
To že budeš depresívny, nahnevaný, sklamaný, chorý, mrzutý, to nikomu ani tebe neprospieva !!! Všetkým to je na škodu !!
Naša úloha tu je mať radosť zo života ! Matka z dieťaťa, vedec, z vynálezu, robotník z urobenej práce, slečna z milenca, manželka z manžela , chorý z vyliečenia.
Nesmieš byť sebec !!! len ja, ja ,ja , a zas len ja !!! Veď maš tu znechať stopu, tak sa teš, že môžeš niečo robiť, písať, liečiť atď.
Je napísané : lepšie je dávať ako brať. Dnešná spoločnosť je chamtivá, deti nie sú srdečné a v dospelosti majú kopu depresíí z vlastného sebectva.

lara3

oliveritto- jasné, že to má zmysel. nič neukončuj. a že si sám? aj ja sim tiež a keď vidím ľudí, ako sa dnes žije, ani najmenej mi to nevadí. sú aj omnoho väčšie problémy.

pragmatik

pozri ja ti to vysvetlim moj, pod sem, sadni si mi na kolienka. tak pocuvaj. ziadny zmysel neexistuje. nic, ziadny ucel, smer, nic, absolutne prazdno. len tupe instinkty. a takto funguje vsetko zive na tejto planete. my ludia mame jedinu nevyhodu ktora je zaroven kvazi vyhodou. vdaka vyvinutejsiemu mozgu mame velku predstavivost, schopnost abstraktneho myslenia a zaroven potrebu hladat vsade odpovede. ludsky mozog je stroj na kauzalitu cs.wikipedia.org
cize vo vysledku mame v sebe "přesvědčení, že nic se neděje bez dostatečné příčiny". a kvoli tomu hladame zmysel jak prijebani. vsade. a je len na kazdom individualne ako sam seba oblbne, akej iluzii uveri. takze niekto veri v boha aj ked absolutne nic nenasvedcuje jeho existencii, niekto veri ze je to cele len o moci, peniazoch, jeho vlastnej dolezitosti, niekto veri v hladanie zmyslu, niekto v rodinu, niekto v neustaly prisun zabavy, niekto v mizeriu. ale nikto nema pravdu lebo nic sa nedej za nejakym vyssim ucelom, nema to zmysel. sme len figurky nasich genov, nasich okolnosti, casu, priestoru. sme len vysledok nejakeho procesu kvoli ktoremu kedysi vznikol zivot. nikto nas nestvoril. len tak zijeme, verime vo svoje picoviny ktore sme si natlkli do hlav a ked skapeme nic to neznamena. planety sa aj tak budu krutit dalej.

takze v skratke. je na tebe akej picovine uveris a budes sa nou riadit.