depresie, zmysel zivota

a_dr1a

Oliveritto. Ahoj. To si ty z tej temy odvedla o Matusovi?
Napis cez svoj registrovany nick - mail na adresu: redakcia@zdravie.sk
Ja som uz raz takto tiez mazala jedinu moju temu, ktoru som tu mala a do 24h to bolo zmazane, aj skor

PS. a ano, ma to vyznam

Pekny den maj

anjelik *

Pragmatik, mozog jje len orgán, nežije, pokiaľ nežije bytosť, ktorá ho používa a mala by ho očividne používať pri procese, ktorý sa nazýva myslenie. Ty mozog obviňuješ z toho, že nemyslí tak, ako ty by si chcel?? To ako keby si obvinil auto, že narazilo do stromu. Ja by som asi obvinila vodiča, nie? Ty obviňuješ genóm, obviňuješ dedičnosť, obviňuješ svoju minulosť zvieraťa za to, že ty nevidíš v ničom zmysel?? Naozaj??? Ako čítala som tu už veľa, ale toto ma vyslovene dostalo, takéto naozaj primitívne uvažovanie, vyhováranie sa, že nič nie je, len tupé zviera v nás?? Áno, je tam, ale je snáď na nás, ako sa s tým vysporiadame, či sa nám podarí a vedome, využiť svoj čas tu na tejto Zemi, na to, aby sme tu aj niečo pochopili a nie si pchali hlavu do piesku a vehementne vykrikovali, všetko je tu nanič, tak sa snáď pozabíjajme a hneď. Lebo veď v okolí nás sú len vymletí kokoti a piče, čo sa za niečim naháňajú a ani nevedia za čím?? Takto sa mám na to celé dívať?? Alebo sa nad tým zamyslieť..nie mozog, ale ja. Mozog ti na to len *posvieti*, ale ten, kto príde k ńejakým záverom si ty. Pokiaľ by si teda bol schopný oddeliť sa od toho marastu, čo máš v sebe a uvidieť to. že aj keď tu žiješ ty a žijem tu ja, ja v tom celom vidím systém a rád, spôsob ako a prečo sa čo deje. ty tam len vidíš rozbehnutý príbeh a nie je v tvojich silách a možnostiach sa aspoň trochu nadniesť a uvidieť to. A tak píšeš, čo píšeš. Hnus, výkaly vlastného sveta, obviňovanie, To nie je mozog, to si ty sám, to nie je genetika, ale ty..schovaný a zahrabaný pod tým všetkým...tak už vynor tu hlavu, otvor oči a uviď..svoju šancu aj niečo pochopiť.
Bežne nevolím takýto spôsob vyjadrovania sa voči neznámemu, ale to, čo tu píšeš ty, je niečo tak neskutočne demagogické, zabíjaš svojimi slovami nádej, sen, fantáziu..a to je niečo, čo by sa malo trestať.Lebo ak toto v bytostiach zhynie, spoločnosť nemá šancu. tak sa nad sebou zamysli a možno objavíš predsa len aj ty osobne zmysel svojej existencie tu. :o)

pragmatik

Cliattsi ale ziadny neexistuje. je len na tebe co budes povazovat za zmysel a comu uveris, ale je to len v tvojej hlave. my hladame zmysel len preto lebo sme chyteni v pasci vlastnym mozgom. nehladame zmysel preto pretoze by bolo treba ho hladat, alebo pretoze by nejaky niekde naozaj bol. hladame len preto lebo si nevieme pomoct. niekto na to ide viac filozoficky, ale vacsina ludi to vsak ani nepomenuva zmysel zivota. vacsina hovori len o nejakom ciely, nieco v zivote robit, hladaju cinnost ktora ich bude nejak bavit, naplnat. my totiz nedokazeme len tak existovat ako zvierata, zrat, srat, spat, sexovat. kvoli tej nadstavbe v nasom mozgu ktora nas nuti premyslat viac. mozog je nedokonaly nastroj a jednou z nedokonalosti je aj toto premyslanie navyse.

clovek je hnany svojimi pudmi ktore ked nie su naplnene citi sa zle. tak ako autor tejto temy. ale je to len o tupych instinktoch, nic viac. tie zakladne primitivne potreby vyvieraju z najstarsich casti mozgu. tie mame spolocne s inymi zivocichmi. problem je ze ked zacneme nad nimi premyslat, pretoze narozdiel od inych zivocichov to dokazeme, tak si tie instinkty zacneme vselijako racionalizovat, pomenuvat. niekto to nazve zmysel, ucel. v skutocnosti su to len tupe bezduche instinkty, tupa vôla bez zmyslu. tie instinkty su vlastne to jedine co nas motivuje zit, udrzuje pri zivote. ked odoberes tie instinkty, clovek nema preco zit. alebo ked utrpenie cloveka prevysi radost v zivote, ked su potreby neustale nenaplnene, clovek straca motivaciu zit. uz nema silu sam seba oblbovat, pretoze niekde hlboko v mysli vie alebo tusi ze ziadny zmysel v skutocnosti neexistuje. a tak jedine o co sa ludia snazia je ze sa snazia tie potreby znova a znova naplnat, alebo ked to nejde tak si vezmu zivot.

zivot nema zmysel, je postaveny len na naplnovani primitivnych potrieb ktore ale nemaju ziadny vyssi ucel, zmysel. vsetko ostatne je len bla bla bla bla. a konci sa to smrtou.

Cliattsi

Oliveritto, ale mna zaujal tvoj prispevok, ked chceš, môžme popísať aj cez email. súkromne. Zaujalo ma hlavne to, že nevies byt vtipny, nie si ukecany a si seriozny (aj ked podla mna nechces byt, chcel by si to zmenit, ale nejde to). To iste sedi aj na mna. Tiez mam 31 rokov. Tiez sa pytam, ci toto vsetko ma vyznam. Mal som depresiu, ale uz ju nemam.
Ja zasa nie som bohvieako uspesny, priebojny a ani nejak extra atraktivny. Tiez som nemal babu, ale myslim si, ze by to v mohjej situacii ani lepsie v tomto snere byt nemohlo.
V niecom sme sa zhodli , tak ak chces to mozme prebrat, seriozne. Ahoj.

Cliattsi

pre paragmatika:
Nehovorím, že takto isto beriem život aj ja, ale uvažujem dosť podobne. Tvoj prispevok je pre mňa dosť podnetný na zamyslenie. Tiež hľadám zmysel života. Takže díky:)

Oliveritto

to je co za debilne forum, nic sa neda zmazat,,,
po troch minutach som oznacil topic na zmazanie a stale je tu !!!

hanba admin!

Telmma

Sa neopovaz!!!! Pomysli na rodicov, surodencov, starkych.... na ludi, ktori ta lubia.
Ak mas taketo pohnutky, chod za niekym z nich. Povedz, co ta trapi, urcite ta podrzia,
pomozu ti. Mozno o par mesiacov, o rok, mozno dva sa situacia zmeni. Najdes lasku,
priatelstva. Mrzne mi krv v zilach, ked taketo cosi citam.. Ozvi sa este.., trdlo jedno..