nemôžem dostať menštruáciu,poradte prosím,ako ju privolať? už mešká

Príspevok v téme: nemôžem dostať menštruáciu,poradte prosím,ako ju privolať? už mešká
lilianka2456

ahojte ženy,

Mám 28 rokov, a zatiaľ od svojich 10 rokov mám presné krámy,
(vždy mám od 23 dňa do 29 )vždy dostanem. KAZDY MESIAC (môžem byť akokolvk chorá, mať stres, či jesť lieky, dostanem vždy)proste ja mam pravidelny cyklus.
Mám taký problémik menší, včera som mala mať pravidelný menzes.(včera bol 28 den), a nedostala som, v máji som brala ATB dva týždne, ktoré by vsak udajne nemali ovplyvnovať hormony, nedocitala som sa v letáku,po atb som mala v júni o 5 dní skor krámy, a teraz v júli som nedostala zatial.
tehotná byť nemôžem, mala som sex s kondomom a aj to sa partner neurobil.

O CO IDE? Je mi zle brutálne, hlava ma bolí už 5 dní, brucho,podbrušie, úplne krče mám, napína ma na zvracanie, točí sa hlava,bolia prsníky,som podráždená, totálne PMS mám,ako vždy, ale už pat dní a menzes vytúžený neprichádza :(
Nestresovala by som,ale mám kupenu už dovolenku pri mori o týžden presne, a musím dostať teda,čo najskôr. Ako tuto hnusnu situaáciu vyriesit?
Kedy mám ísť za gyndošom,aby predpísal vyvolávačku? PO koľkých dnoch od nedostania?SOm z toho v strašnom ohromujúcom strese, toto sa mi NIKDY nestalo. Lebo vždy došla nejako, raz meškala iba deň...Prosím dokedy mám ešte čakať ? čo mám podniknúť k tomu,aby som dostaal? Dala som si včera červené víno, aj som civčila, aj teplý kupel, a nič:(

ozaj

breta a cim to je, ze v teple sa to oddaluje? aj mne sa zda, ze v letnych mesiacoch sa ten cyklus jaksi predlzuje az do maxima

inak aj ked ma clovek stresy, ze niekam ide, tak ako naschval mu to pride az na dovolenke ako taky zakon schvalnosti

lilianka2456

akože na čo som 5 dní čakala? ved dnes mam 29.den cyklu, ciže meska mi teoreticky iba 1 den. Vcera som mala mat kramy, no nedostala som, ale vravim,ze 5 dni uz citim PMS a je mi nanic zle, brucho boli, atd, (PMS sa zacalo na 22.den cyklu). ale kramy nedorazili,a ja som si myslela,ze kedze mi je zle,tak ze to hned pride ale neprislo.

Kedy moze gyndos pichnut vyvolavacku?prosim po kolkych dnoch od nedostatia? Pichne mi ju iba tak,ze mu to poviem,alebo bude robit nejake vysetrenia ?alebo keby som sla na pohotovost,tak mi ju pichnu iba tak ?

a zaberie to vobec ?do kolkych dni potom pride menzes?Je to spolahlive?
Nechcem zatial robit paniku,ale kvoli dovolenke sa stresujem,ze ci vobec dostanem,,....

na mna nic neposobi z vonkajsich faktorov, ako pocasie, teplo, stres, nic, ja vzdy mavam presne kramy kazducky mesiac,!!!!! uz 18 rokov...!! tak som z toho strasne na nervy uz...

WHISPER

skus si zohriať červene vino, niekomu to funguje,

.. mne napriklad nie,.. ale skusiť možeš..aj ked neviem na čo si čakala 5 dní... mala si piť každy den pohar červeneho zohriateho...
na mňa funguje ked vypijem 1,5 litra šipkoveho čaju z nasušenych šipok..