nemôžem dostať menštruáciu,poradte prosím,ako ju privolať? už mešká

Príspevok v téme: nemôžem dostať menštruáciu,poradte prosím,ako ju privolať? už mešká
lilianka2456

ahojte ženy,

Mám 28 rokov, a zatiaľ od svojich 10 rokov mám presné krámy,
(vždy mám od 23 dňa do 29 )vždy dostanem. KAZDY MESIAC (môžem byť akokolvk chorá, mať stres, či jesť lieky, dostanem vždy)proste ja mam pravidelny cyklus.
Mám taký problémik menší, včera som mala mať pravidelný menzes.(včera bol 28 den), a nedostala som, v máji som brala ATB dva týždne, ktoré by vsak udajne nemali ovplyvnovať hormony, nedocitala som sa v letáku,po atb som mala v júni o 5 dní skor krámy, a teraz v júli som nedostala zatial.
tehotná byť nemôžem, mala som sex s kondomom a aj to sa partner neurobil.

O CO IDE? Je mi zle brutálne, hlava ma bolí už 5 dní, brucho,podbrušie, úplne krče mám, napína ma na zvracanie, točí sa hlava,bolia prsníky,som podráždená, totálne PMS mám,ako vždy, ale už pat dní a menzes vytúžený neprichádza :(
Nestresovala by som,ale mám kupenu už dovolenku pri mori o týžden presne, a musím dostať teda,čo najskôr. Ako tuto hnusnu situaáciu vyriesit?
Kedy mám ísť za gyndošom,aby predpísal vyvolávačku? PO koľkých dnoch od nedostania?SOm z toho v strašnom ohromujúcom strese, toto sa mi NIKDY nestalo. Lebo vždy došla nejako, raz meškala iba deň...Prosím dokedy mám ešte čakať ? čo mám podniknúť k tomu,aby som dostaal? Dala som si včera červené víno, aj som civčila, aj teplý kupel, a nič:(

zelenacajocka

šak to je len jeden deň a ked sa ti spusti aj tak bude prvé dni horšie, navyše je teplo. Ked nevydržíš tak choď na poho alebo zavolaj 155 na radu.
niečo ti daju na ukludnenie ak tam prídeš.Alchemika-ženský čaj.
V lekárni sa pýtaj na nejaké čaje,čo by mali.Termofor na brucho alebo vyzmýkaný uterák na hlavu.skruť sa.
Tak neviem ako pojdeš.Povedz tam že prídeš neskor na dovolenku.Možno ti ten čas vratia.A budu počítať od toho dňa čo tam dorazíš.Ale ked sa to nedá zniesť-tak chod na poho nech ti dajú inekciu na ukludnenie.
treba to prespať.Ty maš v mysli že ideš na dovolenku, nič nerob posuň dovolenku,prídeš tam neskor.

Kycera

Lilianka,
každý lekár má mať na dverách uvedené, kt. kolega ho zastupuje. Tak sa vyber za nim, príp. iným, aby si to stihla ešte doma a nechytilo Ťa to na dovolenke, príp. po ceste.

lilianka2456

ano,meska mi iba den, ale mam stresy, mne nezvykne meskat ani den ( raz pred rokmi mi meskalo dva dni,aj to neviem preco doteraz,a to som sa uz obavala a kupovala testy, ja PROSTE MAM UKAZKOVY PRESNY CYKLUS AKO HODINKY), jednoducho u mna nie, nehra rolu nic, pocasie, stresy, lieky, pre mna to je nic, mne vzdy pridu presne kramy, kazducky mesiac, vravim 18 rokov tak zijem s kramami kazdy mesiac. ano,raz pridu skorsie, raz pridu nacas,raz pridu mierne neskor,ale teraz ich nutne potrebujem dostat skorsie, nemozem ist na dovolenku s kramami predsa, ved sa chcem kupat :(:(:( a ja to mam vzdy tak,ze ked sa omocim v mori,tak hned dostanem,ako na potvoru, tak preto to chcem mat doma este :(:ä

ale ja som na nervy, co mam preto spravit? neviete mi volakto povedat ? moj gynekolog nerobi tento tyzden, az od buduceho, to je pre mna neskoro,preto som napisala- tu pohotovst,ako variantu.
ANi modlenie uz nepomaha aby prisli.

a viete,co je na tom najhorsie celom? ako mna by toto az tak nestvalo, ze nedosli, ale ako mi je hrozne zle !! totalne PMS, ako pridrbane, chute, bolesti brucha, hnacka pomaly, psychika v rpdeli, bolesti prs, psychooooooooooooo uz tyzden pomaly,ale krv nevyteka zo mna ziadna ! ako naschval.

neexistuju nejake prirodne lieky na privolanie toho? nejake byliny, homeopatika,alebo daco nech nemusim behat po doktoroch?

ferdomravec

Kyčera prečo by s tým mala isť na pohotovosť, to je normálne.
Moja kamoška keď mala dostať a dostala-cele dni spala ako mrcina nič nerobila a lekarka jej davala niečo.
lenže ona ma normálny stav a ešte je teplo, a navyše meška len jeden deň-nič nie je presné.
Ty si dievča alebo muž-Kyčera.Robiš z toho kovbojku
Lebo niekedy zahlasuješ také hovadiny-ako by si bol zdrav. pracovník-nedoštudovaný a všetkých posielaš
hneď k lekárovi aj keď netreba.Pozri sa do zdrav. kníh.

breta89

Menzes všeobecne nemusí chodiť presne.Niektorí majú cyklus celý život napr rozpatie je normalne21-31,aj občas40.to su takí ľudia. telo nie je hodinky, zijeme na zemi vo vesmíre, stale sa niečo deje, 4 ročné obdobia.
Je teplo ja neznášam teplo,sa potím, ledva existujem, do teplých krajím absolutne nie,sprchujem sa vejar, a je mi na prd.
telo sa preladuje zima teplo.Potom tempo stres choroby.
Teraz rýchlejšie pumpuje srdce v teple.oblievať sa.Par dní mimo nie je problém.
Ja som mala napr. od 21-31,švagriná 31dní, niekomu to vypadlo jeden mesiac a potom nabehol, niekto ma 40....
Stresovať sa za par dni-to je blbost.
28,ešte je len 29.čakaj.Maš zhoršenie preživanie kvoli teplu-ako tam bude?.
Nič sa nedeje čakaj-zober si veci na to zo sebou-nevyvolávaj.Aj tak ti povie že je na to skoro.
A vyvolávačka aj tak nemusí fungovať.Vydrž.Pekné prazdniny

breta89

Menzes všeobecne nemusí chodiť presne.Niektorí majú cyklus celý život napr rozpatie je normalne21-31,aj občas40.to su takí ľudia. telo nie je hodinky, zijeme na zemi vo vesmíre, stale sa niečo deje, 4 ročné obdobia.
Je teplo ja neznášam teplo,sa potím, ledva existujem, do teplých krajím absolutne nie,sprchujem sa vejar, a je mi na prd.
telo sa preladuje zima teplo.Potom tempo stres choroby.
Teraz rýchlejšie pumpuje srdce v teple.oblievať sa.Par dní mimo nie je problém.
Ja som mala napr. od 21-31,švagriná 31dní, niekomu to vypadlo jeden mesiac a potom nabehol, niekto ma 40....
Stresovať sa za par dni-to je blbost.
28,ešte je len 29.čakaj.Maš zhoršenie preživanie kvoli teplu-ako tam bude?.
Nič sa nedeje čakaj-zober si veci na to zo sebou-nevyvolávaj.Aj tak ti povie že je na to skoro.
A vyvolávačka aj tak nemusí fungovať.Vydrž.Pekné prazdniny

Kycera

Bez vyšetrenia to nepôjde, ale ak budeš v poriadku, tak ho požiadaj o injekciu. Na pohotovosti Ti ju nepichnú!

ozaj

Lilianka, minuly mesiac sa mi dialo cosi podobne, ze uz som mala dostat a hoci bolesti predtym velmi nemavam, neprichadzalo to a neprichadzalo, iba bolesti boli a o dobrych 10 dni to napokon prislo...mozno to suviselo aj s travenim a stresmi, ale naviem nakolko to moze takto vplyvat

asi je len otazkou casu, kedy sa to v cloveku zmeni, i ja si dlhu dobu myslela, ze mam pravidelny a ze na mna nevplyva ani pocasie ani nic z vonka