Chcem sa zabiť

Príspevok v téme: Chcem sa zabiť
mmimma

Ahojte, všetci čo sa toto rozhodnete prečítať.
Mám šestnásť rokov a chcem sa zabiť.Nie nenechal ma chalan a ani som sa s nikým nepohádala. Trvá to už nejakú dobu. Mám pocit, že do tohto sveta nepatrím a občas mám pocit, že nemôžem dýchať.
Stále, ale hľadám nejaké veci vďaka, ktorým bude svet pre mňa lepší.
Ak s tým niekto máte nejaké skúsenosti alebo rady, prosím napíšte mi.
Ďakujem za prečítanie.

Pag

Tak ti poviem, na kazdeho take nieco raz dolahne, ale ako pravi jedno prislovie: ked vlak prichadza, o chvilu zas odchadza. Ked prekonas vyvojove stadium suiciid (tzv.pre-, suic. a post-), tak pride obdobie sialenych predstav, trebars, nakupis si normalne v treto- alebo kvatro-hande (pre zmenu nie v second hande) a potom ti rozum zacne balamutit predstava, ze si v potravinach, dajme tomu, a ze sa ti z nicoho nic rozpadne polovica modrych rifli v tom momente, ked stojis pred pokladnou. Ale nic to, aj to raz prejde, ako auto susedovho psa Gulasa.

Tomas12345

dobreuz666 :
"A inak zabíjať sa kvôli niekomu inému je fakt nezmysel... Treba mať neprajníkov na háku a neukončovať život len tak kvôli hocičomu..."

No však práve! Clovek nežije kvôli druhým ľudom, ale žije sám pre seba, respektíve žije pre Boha.

suicidaltendenc :

A prečo si sa pokúsila o samovraždu ? Pretože nikoho nemáš ?

petronneta :

Jemu B vitamíny ani tryptofán nepomôžu, nie dovtedy dokial nezmení svoje zmýšlanie. Ak má depresie z toho ako vyzerá a že nemá partnerku, na toto mu žiadne doplnky výživy nemajú ako pomôcť. V tomto prípade mu skutočne pomôže len zmena myslenia a nastavenie si iných životných priorít.

Jano92828 :

Odporúčam ti nájsť si zmysel predovšetkým v Bohu a mať i nejaké koníčky ktoré ti budú robiť radosť a všetko ostatné brať len niečo ako bonus.

dobreuz666

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

suicidaltendenc

ahoj tiez som mala take stavy v tvojom veku, viackrat som dala lieky aby som sa zabila, no akurat som sa tak prebrala s nevolnostou a zvracanim, ine metody som neskusala az do cca 20ky. vtedy som sa prebrala na Are, a to ma rovno dali na psychinu. s najtazsimi pripadmi. zaujimavy zazitok, po par dnoch ma prepustili, vraj tam nemam co robit...teraz by som to uz nespravila, mam nieco po 30ke, nudny zivot , bez zaujmov, bez deti, bez partnera... nic extra, tak na samovrazdu, ale nejak nemam na to odvahu.. moj kamos sa zabil pred dvoma rokmi, plne ho chapem, mal zivot ako ja, v podstate spokojny, zabezpeceny, ale nikto blizky... no ja by som sa uz o samovrazdu nepokusila. verim ze kazdy sme tu pre nieco. aj ked nevidim zatial preco... ale citim ze z urciteho dovodu tu som.. drzim palce

petronneta

Ahoj Jano, najprv si zaobstaraj v lekárni antistres b komplex - sú to veľké dávky vitamínu B, ktorý pôsobí priaznivo na nervovú sústavu aj pleť. Skus si objednať aj aminokyselinu tryptofan, napomáha tvorbe melatoninu počas spánku, ktorý tiež pôsobí priaznivo na pleť. V potravinách si kúp mrkvovu šťavu, a z tej si daj každý deň aspoň 1/2 pohára. A samozrejme ovocie a zeleninu každý deň, vitamín C prispieva k hojeniu rán. Dievčaťu, ktoré sa Ti páči, daj kľudne pusu na ústa. Nanajvýš sa zľaknutie a utečie, lebo sa na bozk nebude cítiť zrelé, ale to už nebude Tvoja chyba.
Keď chodí Tvoja mama alebo babka do kostola, pridaj sa k nej a skús sa modliť. Život mladého človeka v Tvojom veku naozaj nie je ľahký a keď budeš mať pocit, že Boh Ťa má rád a je pri Tebe, nebudeš hľadať šťastie v droge. Zamestnávaj telo cvičením, sed-ľahy, kľuky, drepy, plávanie, a myseľ knihami. Nájdi si tému, ktorá ťa baví a čítaj. Držím palce.

pochopenie

ahojte mmimma / vsetcia ludia dobrej vole / ale aj my ostatni :D

(tha za prve anciasa Vam pouzivatelia fora co tu placete do cudzej temy/pisete mimo temy/diskujute na pode autora - toto nie je s prepacenim samozrejme ze ocakavate ze ZADARMO pre Vas druhi ludia budu vyrabat riesenia a skakat okolo :D vo volnom case :D a este opakovane dookola pocuvat :D pravdaze :D co si myslite ze ste jedinecni tym ze mate problemy? ci pana ja mam problemov, velmi rad sa podelim :D :D :D to si odvyknite bo ked sa dobrosrdecni ludia minu zostanu Vam oci pre plac :) a to bezosrandy, na konci bic plieska :-/

aj ja by som sa furt rad stazoval keby to fungovalo :D zial funguje, ale naopak : /
pardon ale vystriet ma ide z toho ked ludia mozu mat internet a mozu vytvarat prispevky na portaly - a pouziva sa to na stazovanie? zadarmo sa Vam nelubi bodaj by Vam to spoplatnili aby ste boli stastni :D :D
vsak pozrite kolko toho vdaka tomuto portálu mate, mozte pisat druhym ludom, moze citat o problémoch druhych, mozte citat hentake nazory, take nazory, take riesenia, take riesenia, hentake riesenia .. aspon pre mna osobne ked som bol maly a existoval "len" 1 casopis a knihy stare ako matuzalem .. to je tak prakticka vec toto forum, aspon pre mna osobne , no neskutocny zazrak technologie venovany naspat ludom

srandujem, ale mozno trosku ubrat ? :) :)

a zase naopak, je velmi pekne citat niektore prispevky :)

___pardon naspat k teme :)

za mna osobne, "Stále, ale hľadám nejaké veci vďaka, ktorým bude svet pre mňa lepší."
skuste sa "sustredit" na 1 vec, o ktorej uz teraz viete ze sa vam paci .. nemusite spoznat tisíc novych veci ktore "budete mat rada" .
skuste vytvarat kludne aj stare veci, ktore mate rada.

napr. ja nvm mate rada palacinky? ak ano, naucte sa ich varit a mozte sa potesit palacinkami kazdy den :D alebo ja nvm, mate rada dobru hudbu? ulozte si oblubene pesnicky a pustajte si ich.

ja nvm mate rada pekne oblecenie? tak si pripravujte pekne oblecenie

mozte to vyskusat brat ako vrecusko: "vymyslite si veci ktore mate rada a uchovajte ich tam" a hocikedy chcete byt stastna, spomente si na to vrecusko a vyrobte z toho nieco a uvidite potesi vas to :D je to akoby ja nvm mam rad chleba s džemom a idem na túru (životom) tak hocikedy si zlepsim naladu :)

(ukazem na sebe: napr. ked som ja mal 16, riadne ma bavilo programovat na pocitaci :D som sa tesil ako som do vecera, tha aj do noci kodil, uplne malicke zadania do skoly, pre firmu, som sa "vyhral" s mnohými detailami, lebo ma to bavilo :D mna to tesilo :D len tak som ziaril ked som to pisal :D mna,mna, JA som bol stastny :) tesilo ma ked som to mohol spravit napr. prehladnejsie napisany kod, jednoduchsia struktura riesenia ...... prosto bavilo ma programovat a tesilo ma to :) a tesila ma aj radost zákazníka, preto som ho aj oboznamoval s crtami toho ako je to naprogramovane, co mu bude fungovat, ale aj co nema robit

napr. do skoly ma nebavila radost ucitelov :D to som programoval len podla seba ... nebavilo ma radost ucitelov, preto som to nerobil

vtedy som si to neuvedomoval, teraz to vnimam ovela jednoduchsie - robil som co ma bavi (nepozeral som sa spatne ze "aha mna bavi dodavat riesenia zákazníkom ale nebavi ma pre ucitelov im to vysvetlovat, len som to odovzdal) .... prosto len som "nasledoval" co ma bavi

preto si myslim/odhadujem, ked som precital Vas príspevok - ze Vam absentuje ta produkcia toho, co mate rada.
ze to je to najjednoduchsi krok, ktorym ked budete nasledovat "vsetky" ostatne problemy sa rozplynu :) pre mna osobne 1 vec co cloveka bavi je viac ako 1000 co ho nebavi :D :D

skuste porozmyslat, co vas bavi, ale iba dnes akoby :)
nevyrabajte si dake plany, prave naopak vyrabajte uz dnes! :)

bavi vas ja nvm pomoct doma poumyvat riady? poumývajte :D
nebavi vas umyvat riady ale ja nvm povysavat? povysavajte :D

akoby nevyberajte si spociatku nasilu co mate rada/ co nemate rada .. berte zivot ako prichadza :D
ked vonku prsi a vy rada ja nvm hrate bedbington tak holt sa zmierte s tym ze prsi, ale ja nvm mozte kukat telku, zahrat sa dake hry, ist kuknut babku :) berte to tak napolovicu :) toto ma bavi, ale bavi ma to len za tych okolností, kedy ma to baví :) :) (nam vtedy doma tiez ked vypadla elektrika mi doslo ze treba ist bo bez elektriky toho vela nenaprogramujem :D

prosto to viete vy co vas bavi :) to jedno Vam neprikaze ziadny pouzivatel tu na fore ze "toto musis robit inak beda" :D
prosto berte to co vas bavi ako produkciu :D a mozte to skombinovat :D
(napr. rodinne, moj tatko ma velmi rad fyzicku pracu, ale velmi :D a najlepsie taku tazku :D a este lepsie taku na cely den! :D a ja to nenavidim riadne riadne riadne riadne uz od mala :D ale viem ze to "nenavidim", ale aj viem ze mam rad tatka :) a zaroven som na seba spoznal, ze mam rad taku malu fyzicku pracu ... tak namiesto aby sa so mnou hadal ze som iny a odmietal "pomahat" .. som zistil ze mi funguje len tak sa ho spytat, ci mu mozem len s dacim malym pomoct a on vzdy daco ma, pomoct odniest hento, vykopat tamto, atd atd - a on je rad, aj ja som rad :)

ale spociatku som vnimal len tu "nenavist" voci tazkej fyzickej praci ... a to sa vzdy bilo s tym, ze ho mam rad ale nevedel som "ako" to prejvovat lebo ten jeho sposob som nenavidel :D
tento "konflikt" roznorodosti, mozno mate aj vy taky pocit, rozne vonkajsie vplyvy, rozni ludia, holt zivot je pestry :)

ale nasiel som "kombinaciu" medzi tym co bavi mna a aj jeho :D

......
ten zaciatok pre vas mozno bude tazky v zmysle z kazdej strany bude prichadzat nenavist - skuste najst riesenie "na pol škody" .. napr. mozno sa nerada ucite do skoly, ale zaroven citite ze "byt bez skoly " (prehanam! :) tiez neni nic moc ... vtedy si vlastne uvedomite: "aha, tak sa poucim trochu a budem aj naucena budu radi ostatni a zaroven budem rada aj ja bo budem mat skolu" :)

vyskusajte teda: skuste si uvedomit, co vas bavi, a robte to / vyrabajte uz dnes .. a "problemy" co budu prichadzat, rieste ich napolovicu 50%
(vyhnite sa odmietaniu problemov, rovnako sa vyhnite ze problem vyriesite na 100% - oba extremy znicia vase vnutorne stastie) :) :)

cize este raz co vyskusajte
Skuste si uvedomit, co vas bavi, a robte to / vyrabajte uz dnes /vyskusajte .. a "problemy" co budu prichadzat, rieste ich napolovicu 50%
(vyhnite sa odmietaniu problemov, rovnako sa vyhnite ze problem vyriesite na 100% - oba extremy znicia vase vnutorne stastie) :) :)

(neviem ci ste smutna - ak ano, skludnite :) doprajte si chvilu volna, vyskusajte urcite nejake malinke veci, len tak letmo, kludik, pohodicka, pomalicky, hlavne klud :)

(neviem ci ste leniva - ak ano, tak beda Vam ! :D makajte daco robit bo dnesne "baby" fabriky na stazovanie :D :D

srandujem :) :)

neviem ci mate rada hudbu, ale mozno Vam zlepsi naladu pekne prevedenie pesnicky :)
www.youtube.com

na zaver mozno z mojej strany asi vsetko, dufam ze sa Vam príspevok pacil snazil som sa ako som vedel a prajem vela stastia, teraz je uz rada na Vas :)

zivot sice vyzera ze sa dozijeme aj 110 rokov a ze svet sa neustale coraz viac komplikujme, najme asi cim sme starsi :D, mozem Vam zo srdca prezradit ze byt statnym ako 5 rocnemu mi funguje podobne ako teraz ked mam pomaly 30 a odhadujem aj ked budem mat 110 ze to caro zivota je prosto caro zivota :) :) :) :)

cas casto vylieci to, cim sa sami trapime .. je to casto taka spirala sklamani, hnevu, nenavisti, tvrdohlavosti v ktorej sa sami stracame
s casom prichadza ta beznadej, smutok, ale najmä pochopenie ze celime mozno podobnym problémom ako ludia pred nami

ze sme vlastne mozno taki isti, akurát v iných situáciách, v inom case :)

obcas ked v zivote vela stracame, je prave nadej to, co potrebujeme najst :))))

(to prave neviem ci potrebujete podporit alebo naopak "MAKAJ! :D" preto som napisal radsej obe cesty :)))

Tomas12345

Jano92828 :

Chceš sa zabiť len preto že máš dojazvenú tvár a herpes ? Toto sú podla teba dôvody k rezignácii života ?

Na marihuannu sa vykašli, je to nebezpečná psychoaktívna droga.

Jano92828

Caute...Mam 13 a mam pocit ze sa chcem zabit...Casto sa pytam sam seba ze kam smeruje moj zivot pretoze diali sa mj same zle veci...Napriklad koktam ,mam dojazvenu tvar a take veci pre ktore sa citis zvlastne...pred 3 mesiacmi som si potiahol z travy(marihuana) a o 2 dni neskor sa mi spravil herpes...ostalo mi po nom to ze na hornej pere mam akokeby vela bielych bodiek a pri dolnej sa mi spravila jazva...Neviem co dalej pretoze mam dievca a proste uz som ju chcel aj poboskat(To ze mam malo rokov na take veci si nechajte pre seba ,vdaka)

Prosim odpiste alebo poradte nieco