ako sa dá dostať k vlastnému bývaniu?

Príspevok v téme: ako sa dá dostať k vlastnému bývaniu?
Aduska26

ahojte ludkovia... ako ste sa vy dostali k vlastnemu byvaniu? Akurat som uspesne skoncila vysoku skolu len problem je v tom ze sa velmi bojim ako sa dopracujem k vlastnemu byvaniu. Nemam totiz nic nasetrene lebo som studovala a brigadovala mimo mesta a vsetko som si tam hradila od byvania cez stravu oblecenie a vydaje... a nema mi ani kto pomoct mam uz len mamu ktora ma sama minimalku. Chcela by som sa teda popytat na jedinu moznost ktora mi ostava a to je hypoteka konkretne aky plat musim mat ako to vychadza vam ci zvladate platit vsetko a este sa aj postarat popri nej o seba :) budem naozaj vdacna za vsetky vase skusenosti a rady

Aduska26

rozhodla som sa pre uver zavesit sa niekomu na krk nikdy muz si aj tak bude robit co chce a hocikedy ma vymeni za druhu.. v ziadnom pripade si uver nechcem brat s partnerom uz som sa sklamala v 2 vztahoch ked mam svoje tak ma nikto nemoze vyhodit som si zodpovedna sama za seba a ak sa nieco stane viem ze sa mozem spoliehat len na seba...

bizon

ja neviem ako to maju ostatni ale ja som mal nutkanie a mam stale starat sa o nu...pozor vsak...ja ju lubim....ju - celeho cloveka...ide to automaticky potom...bez lasky by som asi tazko bol taky obetavy...bez lasky nic nejde...u mna urcite nie...nebudte vypocitavi a vypocitave...lubte zo srdca a pojde to z vas prirodzene...

fukusama

Konecne to nejaky chlap pochopil, ze spokojna zena=spokojny muz a nie ako vacsina muzov kyda na zeny. Aku moznost ma zena s nizkym prijmom? Obvinujete zeny, ze sa zavesia na muzov, aby ziskali byvanie, alebo to ocakavaju od muzov. Co maju robit? Zeny maju spat pod mostom a muzi v detskych izbach, lebo, lebo. Schopny chlap sa postara a berie to tak, ako tu pritomny pan.

bizon

Flogicera ci ako sa pises...tesi ma , ze sa ma dobre...ze jej v ramci moznosti nic nechyba a nepotrebujeme uvery....je spokojna...to je zaklad, aby bola zena spokojna...

printemps

Aduska, keď sa chceš v dnešnej dobe dostať k vlastnému bývaniu, máš tri možnosti:
1) Nájsť si (alebo skôr zavesiť sa na) niekoho bohatého, kto sa "o teba postará, kto ťa zabezpečí", t.j. on kúpi byt, dom, a ty sa len nasťahuješ do hotového,
2) Byt zdediť,
3) Zobrať si úver a splácať X rokov (podľa výšky úveru).

Ak sa ti nepáči ani jedna z týchto možností, tak potom len zostať doma v "detskej izbe", ale to, predpokladám, určite nechceš.

WHISPER

to je tak pokial má niekto normálnu rodinu ktorá svojho synáčika nevyhodí z domu napríklad , že ma chlap 40 a drži sa mamke pri sukničke a byva v detskej izbičke a pri mamke mu je dobre, mamka navarí, mamka operie, mamka ešte aj kúpi synčekovi... OK...

ale sú ludia ktorí z nejakých dovodov boli nútení odísť, že museli sa nejakym sposobom postaviť na vlastne nohy... a ja som rada napriklad ze som si ten uver zobrala a mám "vlastné!" kedze dnes s novymi podmienkami v bankach mi už hypo nedajú..! dnes by som skončila pod mostom....len je otázne či by som tam spala alebo spadla...ak by som mala ostať žiť tam v tych podmienkach kde som ja žila...! ja som už mlela z posledneho a ak by som neodišla tak neviem ako by som dopadla... a trvalo mi roky kým som sa vypracovala tam kde som teraz! a ešte stále musím čoto vylepšiť......lebo stále sú na mne stopy z minulosti..

alebo by som sa každy rok stahovala z podnajmu do podnajmu bez hypo...?dakujem neprosím...to je ake riešenie..
a ja ani nie som ten typ aby som sa zakv ačila na nejakeho kokota aby ma živil a kupil mi dom... aj ked zaujem o mna bol, dokonca ma jeden chcel a daval mi presne taketo navrhy, ze či by som dom nechcela, že aký...a blaaa blaaa... jeho mesačny prijem 4000€ v čistom a to bez odmien...dakujem neprosím....

Sudo

Inak súhlasím s posledným prídpevkom Mesačného Princa.

Radšej sa mu nesmejte že býva v detskej izbe. Na posmech sú tu skôr takí, ktorí splácajú nehorázne sumy za panelové barabizne, ktoré postavili komunisti a ľuďom to rozdávali takmer zadarmo! Však to nemá logiku.

Sudo

Teraz vezmeš hypo na kúpu nehnuteľnosti a keď to splatíš po 30 rokoch tak už to bude staré a zas si to vyžiada investície a znovu vezmeš pôžičku.

To že v LV si ako vlastník ty a banka má záložné právo, znamená že je to tvoje ale zo dňa na deň byť nemusí, nebudem to konkretizovať, nech si každý prečíta zmluvu o hypo ktorú mu strčila banka pred nos a pochopí. Samozrejme treba vedieť čítať s poozumením tých prešpekulovaných fráz ktoré tam sú.

Záleží od toho kde chceš žiť, ak si vieš zabezpečiť dostatočný príjem v chudobnejších častoach Slovenska, do 10tich rokov máš dosť na to aby si to zatiahla v hotovosti, a prípadné opravy čo úpravy budeš robiť postupne, akp budú peniaze.

Tiež sme mali zobratú hypo na dom v ltorom bývame, splatili sme to traja za štyri roky, a veru môžem povedať že keď som uvidel LV a v časti C bolu Bez zápisu., vyvolalo to vo mne pocit neuveriteľnej úľavy.