ako sa dá dostať k vlastnému bývaniu?

Príspevok v téme: ako sa dá dostať k vlastnému bývaniu?
Aduska26

ahojte ludkovia... ako ste sa vy dostali k vlastnemu byvaniu? Akurat som uspesne skoncila vysoku skolu len problem je v tom ze sa velmi bojim ako sa dopracujem k vlastnemu byvaniu. Nemam totiz nic nasetrene lebo som studovala a brigadovala mimo mesta a vsetko som si tam hradila od byvania cez stravu oblecenie a vydaje... a nema mi ani kto pomoct mam uz len mamu ktora ma sama minimalku. Chcela by som sa teda popytat na jedinu moznost ktora mi ostava a to je hypoteka konkretne aky plat musim mat ako to vychadza vam ci zvladate platit vsetko a este sa aj postarat popri nej o seba :) budem naozaj vdacna za vsetky vase skusenosti a rady

Mesačný princ

WHISPER - pekných známych máš. Chlap je nezodpovedný debil a ona krava...nič v zlom :D

Ak by som nemal nato, tak si deti nerobím!
Ja nerozumiem tým ľuďom. nemajú peniaze a chcú kupovať, nemajú dobrý plat a spravia si deti....to je čistý alibizmus!!!

Ak niekto vyšiel z detského domova, alebo sa ocitol v inej situácii bez rodiny a nič nemá, toho pochopím, že chce úver.

Ale banky na Slovensku už stopli hypotéky, či iné úvery, pretože ľudia na Slovensku nie sú schopní splácať. Sme najzadĺženejšia krajina v Európe, čo sa tohoto týka.

Nemáš nič, choď do banky...omg
Radšej by som bral partnerku, ktorá žije v tej detskej izbe, ako nejakú ženu, ktorá býva akože vo vlastnom a bude to ,,vlastné,, splácať ešte nedajbože 40 rokov.

Stále budem tvrdiť, že voľakedy bola stabilná práca...boli istoty a teraz nemá mladý človek nič okrem úteku do zahraničia...no zle mi je z toho

Voľakedy sa dala hypotéka splatiť za 10 - 20 rokov...Teraz? Nemožné!

Radšej by som bol s niekým, kto má staršie auto a je jeho, ako niekto, kto má úplne nové a bude ho splácať niekoľko rokov.

Nevidím v tom nič dobré v tomto zadlžovaní!

Ale to je môj názor.
Ak človek nemá, tak nemá. nemal by sa hrať na niečo čo nie je a myslieť si, že to bude ok. Stať sa môže čokoľvek.

WHISPER

markab
to akoby som seba čítala... ja rada spomínam detsku izbu aj v realite
a ked to niekomu hovorím, že "a kde zoberie ženu? do detskej izby?"
tak sa ludia válajú smiechom,.. :-D

tak napriklad...
ja tu zvyknem spomenuť moju známu ktorá býva v podnájme, chlap ju 3tí raz nabuchal, vyše 50ročný, 5-členná rodina sa pchá v podnájme,
v dvojizbáku.... ako zabezpečil svoju rodinu??
čo robil celý život? ked v 50 už mal mať splatenu hypo a vlastne byvanie..nemajú z čoho žiť a urobia si 3tie decko..
a na záver, čo čert nechcel... chlapovi aktuálne diagnostikovali rakovinu... a teraz čo? žena s 3 detmi to sama neutiahne, poistený nebol ved načo...? poistenie kritickych chorob ako mam ja v allianz..
ludia na take nemyslia, ze by dostali peniaze v pripade Dg. nejakej choroby.. + peniaze za PN, +hospitalizacia...atd....
no a vysledok? všetci 5ti sa teraz musia nasáčkovať kam?
k jej rodičom, jej rodičom na krk...

WHISPER

tak predpokladáme že ked si sla na vš tak z nej aj niečo budeš mať, lepšie platenú prácu napríklad...?
a pokial prácu nemáš tak je trošku skoro riešiť vlastne byvanie... najprv si nájdi robotu..

a kedze ja za energie+hypo platím menej ako ludia platia za podnajom tak sa to v pohode dá... zaklad je si určiť najnižšie splatky..
netreba sa toho báť...
hypotekárne uvery tu boli vždy, brali si ich aj naši rodičia, starí rodičia..

Mesačný princ

Uvidíme koľkí v tejto téme majú skutočne niečo svoje. Bez nejakých pôžičiek, úverov alebo hypoték... No koľkí máte vlastný majetok?

len ma to tak zaujíma

bizon

najdi si dobreho partnera z dobre situovanej rodiny....ja som svojej partnerke zabezpecil byvanie bez uverov a hypotek...

neviem111111

mp, a koho je ten byt? lebo na mojom LVcku teda figuruje moje meno a nie meno banky. to nie je leasing. byt je tvoj ked mas hypoteku, banka ma len zalozne pravo, pre pripad keby si prestal platit.

markab

Presne tak. V detskej izbicke zenu poriadne nevyprasis. Predstav si 30,40,50 rocneho chlapa ako zene na rande hovori: Pozyvam ta do svojej detskej izby :D to znie trochu uchylne, nie?
Alebo byvat so zenou a deckami v detskej izbe?
Chlap sa musi snazit. Hold nie je lahka doba, ale co uz ma hovorit taka zenska? Necitite sa ako vykastrovani, ked zena s ovela nizsim platom si dokaze vlastne byvanie, hoc cez hypo, zariadit, kym vy sa len stazujete, vyhovarate a placete?

Neon

Mesačný princ, na rozdiel od teba, nie každému vyhovuje zostať vo svojej detskej izbe aj v dospelosti. Čo si chcel vlastne svojím príspevkom povedať? Že sa ani nemá snažiť sa osamostatniť?

Bubliii

Túto otázku som sem dala asi pred 4 rokmi a nič sa nezmenilo..
1) dedičtvo rsp dar
2) hypotéka
3) hotovosť
Tak si vyber...