Agresívny pes suseda

Príspevok v téme: Agresívny pes suseda
ldvnn

Dobrý deň,
chcela by som sa na vás obrátiť s problémom v susedstve. Problém je konkrétne s jedným agresívnym psom, plemeno pitbull, ktorého výčinov na ostatných zvieratách sme boli viacerí svedkami. Jeho majiteľ s ním chodí na prechádzku bez vôdzky a bez náhubku, len tak po dedine a často sa mu stane, že pes zaútočí na iné zviera a tento majiteľ nemá ani čas zasiahnuť, keďže je častokrát príliš ďaleko. Momentálne sme boli svedkami ako daný pes roztrhal mačičku na ulici. Jeho majiteľ si ho následne vzal na vôdzku a akoby sa nič nestalo odkráčal domov, na otázky prečo stále nepoužíva aspoň vôdzku, keďže sa tu hrajú aj deti a niektoré mávajú tiež so sebou svoje zvieratká na vôdzkach, nereagoval. Nie je to totižto prvé domáce zvieratko, na ktoré zaútočil, či ktoré pripravil o život. My osobne máme doma kocúrika a taktiež by nám nebolo príjemné keby s ním takýmto spôsobom prišiel nebodaj niekde do styku, čo sa týka aj detí, ktoré sa s ním rady hrávajú.
Neviete prosím, ako v takomto prípade postupovať?

cholesterol

Aky gazda taky pes, len hlupak a idiot si zaobstara psa ktoreho nevie vychovat postarat sa on, poznam kopec takychto idiotov co maju psa , tiraju ho uviazu ho na kratku retaz ake d vresti celu noc tesia sa z toho ze ved strazi majetok. o debilov na Slovesku fakt neni nudza a poznat ich na prvy pohlad s ich nevychovanym psom.

Kycera

Marunka,
sú pojmy a dojmy. : D

Monitorovanie = SÚSTAVNÉ meranie, pozorovanie, kontrolovanie,sledovanie,...
To, o čom je tu reč, sa vyhotovuje JEDNORÁZOVO, za účelom získania dôkazu o páchaní priestupku. Takto vyhotovený záznam je ako dôkazový materiál prípustný v priestupkovom konaní! Asi tak. ; )

folinn

Andreaa, presne tak. Ja nikdy nepochopim naco niektori ludia maju psa....prd vedia o vychove! Ale co chceme, ked ludia nevedia vychovat dieta, nieto este psa

andreaa2

strasne malo je takych bohuzial ako opisujes... vacsina slovakov sa chova prave tak ako pisem v prvom prispevku bohuzial....vidim to denne ked odprevadzam deti do skolky a skoly a idem do prace... drviva vacsina majitelov kasle na svoje psy nechavaju ich nech idu bez nahubku aj za dietatom hlavne ze oni vykecavaju s niekym ci volaju a kricia ved on nic neurobi..... o psoch co vybehnu z domu na ulicu a majitel si to ani nevsimne ani nevravim... proste malo by sa to tu nejako regulovat... ludia si z chovu psov urobili nastroj na zarabanie penazi utulky su preplnene hlavne ze dostanu za stena par stoviek a ide obchod... niekedy to vobec nebolo taketo masove ako dnes... ovela menej psov bolo...

folinn

Andreaa, zas za vsetko mozu len a len primitivni ludia! Ja psa nemam, ale kopa znamych okolo mna ano, lenze su to inteligentni ludia, ktori investovali do vychovy a socializacie svojich psov. A tie zvierata sa podla toho aj spravaju...lenze ked ma magor iq hupajuceho konika, ani psa lepsieho nevychova

andreaa2

psov by tu mali zakazat chovat..aky by tu bol pokoj... aj pred rokmi to nebola taka katastrofa ako teraz teraz je vsade same psisko a najhorsie je ze majitelia su totalne sprosty nechaju psa pusteneho na volno oni desat kilometrov za nim volaju nevsimaju si ho nechaju ho nech kazdeho poskace alebo nech ide k decku... ja by som tychto tupelov fackala..a potom ze sa nieco stane

folinn

ILily, suhlasim s tebou!
Ale musim podotknut, ze tato rasa je problemova len v rukach neskuseneho cloveka, ktory ma psa na zastrasovanie inych a na dokazovanie si niecoho....co bude asi tento pripad. Urcite okrem policie, by som to nahlasila najblizsiemu utulku. Inak policia, ci s videozaznamom, ci bez, mu ulozi maximalne pokutu alebo poziada o napravu...To je vsetko...

lLily

ludia su sralovia, radsej si trufnu na bezbranne zviera, nez na cloveka, aby pred ludmi vyzerali dobre a neprirobili si dalsie problemy

toho psa by mu mali vziat a predat do kompetentejsich ruk, bo konkretne tato rasa je sama o sebe vyslovene problemova.

folinn

Adr1a, ty si co za cloveka? To co je za primitiny nazor?? Otravit psa? Co takto otravit toho cloveka, ktory moze za vychovu psa?????? A ked si znova tento clovek zabezpeci psa a znova ho takto vychova, tak zas pride Adr1a a otravi psa?? Tak sa riesia problemy? Fuj