Sú veľmi dôležité známky na SŠ ak chcem ísť na VS?

Príspevok v téme: Sú veľmi dôležité známky na SŠ ak chcem ísť na VS?
Katty 177

Ahojte :) !Mám takú otázku sú veľmi dôležité známky na SŠ ak by som v budúcnosti chcela ísť na VŠ ? Pretože sa uz blíži koniec školskeho roka a ja nebudem mať najlepšie vysvedcenie. Ako neučím sa az tak zle budem mat jednotky,dojky a asi dve trojky (matika a telesna ) .Pri telesnej sa asi chytite za hlavu ,ale na nasej škole je telesná velmi ťažká a ja ju vôbec nezvladam :( som proste drevo najhorsia z nasej skupinky :D .Je tento predmet velmi dolezity?Síce v budúcnosti sa urcite nebudem tymto dvom predmetom venovať. Som v 1.rocniku na SŠ.Učenie má celkom bavi učím sa poctivo no aj tak sa nedá naučiť na každý predmet. Máte niekto podobné skúsenosti ze ste sa nestihali učiť? Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň :).

L93

Ale prosím ťa, to vôbec nie sú zlé známky... čo sa VŠ týka - ono to závisí najmä od toho, čo by si chcela študovať... na niektoré odbory sa hlási veľmi veľa uchádzačov a z nich potom vyberajú tých najlepších (podľa priemeru + prijímacích skúšok - napr. medicína, veterina... )... a niekde sú radi, že sú radi, že sa niekto na ten odbor dá...

Rose247

Ahoj, nečítala som ostatné komenty tak napíšem to svoje. Na prihlášku na VŠ si vypisuješ každú jednu známku z koncoročných vysvedčení, z maturitného vysvedčenia + priemery známok. Telesná nikoho nezaujíma, ak ju nechceš študovať, čo predpokladám nechceš :D Ale matiku sa rozhodne uč, ak ti nejde tak doučká atď., ja som si tiež myslela, že ju nebudem potrebovať a teraz ľutujem, že som sa ju neučila viac. Je totiž na väčšine VŠ, akurát ťažšia a kladú na ňu na veľa školách dôraz, aj tam kde ti je k ničomu. O VŠ sa i tak rozhoduješ až v 4. ročníku, dovtedy sa môžu tvoje zámery xy krát zmeniť, tak nech ťa nebrzdí jeden predmet :)

Kycera

Mesačný princ,
Teba ako učiteľa si dokonca dokážem predstaviť! : )
Spĺňaš základné pravidlo - máš deti rád!

To s tou Tv Ti dokážem uveriť, ale NEVERÍM, že nič nevieš a ani, že Ťa nikde nezoberú. Ty nás tu neustále vodíš za nos, však?! : D Píš si, čo chceš, aj tak Ti všetko neverím a neuverím!!! : D

No tak nebude z Teba telocvikár, ani učiteľ na I. stupni ZŠ.
Ale kľudne môžeš byť učiteľom na II. stupni, strednej škole, či ostať pracovať na svojej alma mater. Máš na to! ; ) Prípadne založíš školu na Mesiaci, či? : D

Kycera

@ Alexxxxx,
ten, kto tu "trepe", si Ty sama! Je to tak, ako píše Ute!

@ Ute,
ak si nepočula, tak si prečítaj! : )
V dobe, kedy na Slovensku mali vysoké školy úroveň a boli len dve univerzity, tak tí, čo sa hlásili na učiteľstvo I. stupňa robili aj talentovky. Nielen z Tv (Ehm), ale aj z Hv a Vv!!!

Študenti museli počas štúdia zvládať nielen rôzne športové disciplíny, ale aj spĺňať stanovené limity, inak leteli. Takže áno, Tv je podstatná, tak ako iné výchovy, slovenčina, matika,...

alexxxxx

ti co tvrdite ze su tak trepete

niesu

ja som mala 1tky vzdy od hora dole a nikdy mi to nepomohlo, ani jeden bod na primackach som za to nemala

skoly kde beru len podla znamok su podla mna pofiderne :D na slovensku ...ALE

viem ze niektore zahranicne skoly to do uvahy beru neviem podla toho kam chces ist :)

Ute

Neviem ako je to teraz, ale asi rovnako: každá škola má iné podmienky prijatia. Inak nastavenú latku požiadaviek na známky a na vedomosti. Takže záleží od školy. Známky sú však dôležité,
a potom sú dôležité vedomosti a zvládnutie prijímačiek. Niekedy však ani dobré známky a vedomosti nepomôžu, ak je veľká konkurencia a ukáže sa, že sú adepti ešte lepší. Ešte som fakt nepočula, že by mal niekto trojku z telesnej a že by telesná bola podstatná na prijímačkách na VŠ - ak len nechceš ísť študovať na VŠ telesnú...

Mesačný princ

Kycera - a ja som si myslel, že aspoň učiť pôjdem, keď už nič neviem a nikam ma nevezmú. Ale telesnú som aj ja vždy bojkotoval :D