Máte skúsenosti s lakomcom?

Príspevok v téme: Máte skúsenosti s lakomcom?
Belasa

Dočítala som sa, že štatisticky oveľa viac lakomcov je medzi mužmi ako medzi ženami. Možno to súvisí s tým, že ženy rodia, starajú sa o deti, tak ak by aj mali sklon k lakomosti, skôr či neskôr im ju materstvo vytlačí. Pretože dieťa potrebuje svoje a milujúca matka mu to jednoducho dá, aj keby si mala odtrhnúť od úst.
Rada by som poznala názory žien, ktoré majú s lakomcom nejaké skúsenosti. Spoznala som muža, veľmi šarmantného, vtipného, výborného spoločníka, sčítaného, vzdelaného. Je slobodný, bezdetný, vek 46, ale vyzerá podstatne mladšie, pretože športuje a dbá o seba. Poznáme sa rok a za ten čas som si všimla, že prerátava každú korunu, keď ideme na výlet jeho autom, vypýta si polovicu na benzín, v reštike si platíme každý svoje, vstupy do múzeí tiež platí každý za seba, keď ideme mojim autom, mňa ani nenapadne pýtať peniaze od neho a on sám to nenavrhne. Väčšinou chodí na víkendy ku mne. Ja vždy navarím, napečiem, on prinesie len nejakú maličkosť, nikdy sa to nevyrovná tomu, čo skonzumuje u mňa. Viackrát sme mali ísť spolu na krátku dovolenku, ale vždy to z nejakého dôvodu zrušil. Som si istá, že je to zo šetrnosti. Nie je to pritom žiadny chudák, má vlastný dom, drahšie auto, dobre zarába. V banke má určite tiež riadny balík, pretože naznačil, že celý život šetrí. Deti nemá a vraj ani nikdy nechcel. Každý z nás žije v inom meste. Minulý víkend som sa stretla s priateľkou z mesta, kde býva aj on. Videla nás spolu a po víkende mi zavolala s tým, že skoro padla na zadok keď ma videla s tým lakomcom. Vraj on už mal množstvo známostí,(lebo je to fakt veľmi príťažlivý chlap a verím, že ženy sa na neho lepia), ale každá ho napokon okašľala kvôli jeho lakomosti. V meste kde žije ho údajne všetky ženy dobre poznajú. Nepovedala mi nič nové, pretože za ten rok som už sama mala možnosť vidieť, že jeho vzťah k peniazom je mierne povedané čudný. Ja som naopak človek štedrý, koľko mám, toľko dám, nekalkulujem, peniaze pre mňa nie sú zmyslom života. Nerada by som však pokračovala vo vzťahu, ktorý nie je perspektívny. Lakomosť totiž pokladám za prejav sebectva a zo sebca nikdy dobrý partner nebude. Aj ja sama som bezdetná a pre to som sa aj pred 10 rokmi rozviedla, pretože som nechcela aby bývalý manžel nemohol uspokojiť svoju veľkú túžbu po deťoch. Aj naďalej máme priateľský vzťah, pozná aj tohto môjho priateľa a sám mi naznačil, že sa mu nepozdáva, že ma využíva, dokonca mi povedal, že je presvedčený, že sa na mne priživuje. Asi pred tromi mesiacmi u mňa prvýkrát zabudol nejaké svoje oblečenie. Ja som mu ho oprala a odvtedy ku mne nosí prať všetko svoje šatstvo. Zatiaľ ho nenapadlo dať mi nejaké peniaze na pracie prášky a mne je trápne mu to povedať. Napokon, nie je to žiadna horibilná suma, nezabije ma to, iba ma trápi, že možno naozaj je to z jeho strany vypočítavosť.
Troška som sa rozpísala viac ako som pôvodne plánovala, ale chcela som to viac priblížiť. Ak je tu nejaká žena, ktorá mala vzťah s lakomcom, bola by som vďačná za každú radu a skúsenosť. Obávam sa totiž, že tak ako alkoholizmus, ani táto úchylka sa nedá odstrániť. A ja netuším, s čím všetkým ešte mám rátať.

Fantasyi

No uz ked si k nej veci donesie oprat, aby neminal vlastnu vodu a i :D Mu povedz, ze ty nie si verejna pracovna,alebo este lepsie, aj ty si k nemu dones, ale poriadnu kopu pradla oprat a uvidis, co bude. Zial, niektorych musis aj v 50 vychovavat tak, ze mu urobis to, co on tebe. Inak nepochopi a mozno ani tak nepochopi.

Fantasyi

Vies preco sa ti to deje a preco si takeho stretla? Lebo on sa ma naucit davat a ty prijimat. Davas prilis. Nasledne ta ludia vyuzivaju. Mysli viac na seba, ako na druhych, ale nie ako on, ktory mysli, iba na seba. Dopraj sebe viac a inym trochu menej, nerozdaj sa hned a cela kazdemu. Nemas sa rada.
Ty si sa ale tiez ulakomila, na neho. Myslela si si, ze aky uzasny chlap a to ti nebolo cudne, ze v takom veku je sam a ziadna ho nechce? Ach zeny, zeny, nebudte take zufale, ze beriete vsetko, s niektorymi muzmi ani Matka Tereza by nevydrzala.

dulona

a vypýtaš si Spýtala si sa ho? Možno šetrí aby na všetko čo potrebujete mal.
Ked chces zmrzlinu, asi ti ju kupi ked s tebou chodí.
Už nie je mladý ma svoj vek tak rozmyšla asi šetrno-nemusí byt lakomý.

Ute

Ty si človek štedrý, koľko máš, toľko dáš, nekalkuluješ. Peniaze pre teba nie sú zmyslom života.
Podľa mňa je to chyba! Tu nejde o peniaze, tu ide o teba a o vzťah. Kalkulovať je nutné v každom vzťahu a keď máš do činenia s lakomcom, tak detto. Ja viem, je to práca, ktorá ubíja a napokon môže úplne človeka otráviť, ale inak to neide.

lLily

vypocitava mi prides praveze ty a to riadne

neviem co z neho mas ty, no vykresluejs tu akoby mal nieco z teba iba on - hej opisujes ho ako lakomca, no nesprvas o nic inaksie nez on a este ktomu sa o nom ZA JEHO CHRBTOM bavis s polkou dediny a ludmi na nete

a_dr1a

Suhlasim, co napisala Fantasyi.
On sa nezmeni. Sama vidis, ze lovi uz v inom meste, lebo v tom jeho je uz dobre znamy a vie, ze u ziadnej by nemal sancu.
Ale skor, nez to ukoncis (to mozes vzdy a hocikedy) - urob co pisal mesacny princ. Najblizsie mu povedz, ze si si za ten rok vsimla, ako sa sprava ohladne penazi a narabania s nimi a chces sa ho na to spytat (otazky ti pisat nebudem, ale ty sana najlepsie vies, co ta zaujima a co presne chces vediet).
A sama vidis-aky je. Ked niekam idete jeho autom-platis mu, za vsetko si platis. Ale on sa zadarmo necha u teba stravovat pit prat, vyvazat sa ai. Nechaj sa pozvat k nemu. Skus ist k nemu na vikend ty. A riadne sleduj, co sa bude diat a ako sa on o teba postara? Ci bude nieco od teba pytat? A uvidis, ako sa zachova a potom to uz ries. Tym rozhovorom a otazkami. Ale on proste takyto je. Ak sa to potvrdi, tak s nim viac nestracaj nervy a cas

Mesačný princ

Odkiaľ berieš, že je lakomec? Veď si mu nepovedala, že by mal inak narábať s peniazmi. Že peniaze nie sú pre teba dôležité je jedna vec, no druhá skutočnosť je to, že on bol vychovaný inak a má jednoducho iný návod.

Možno nevie, čo sa patrí, možno je to len test na potenciálne partnerky (sito na zlatokopky) alebo je len šetrný....?
Kto vie. Spýtaj sa ho a budeš vedieť. Povedala si mu, že sa ti niečo nepáči, alebo aby nenosil prádlo ku tebe? Nie.
Možno pretiahol polovicu mesta, ale všetky len pretiahol. Nie je mu sveta žiť? Múdry to muž, šikovný a ja mu fandím :) Veď peniaze má, oprané a navarené tiež a aj pravidelný sex. Žiadne stresy, staranie sa o vzťah :D No je to pán :D

Ale ani sa nečudujem, že takto premýšľa ak natrafil na takéto typy žien, nič v zlom. Mám ústa, tak mu nestrkám jazyk do tých jeho a radšej sa ho spýtam priamo, ako to je.

A možno si len na každý takýto ,,vzťah,, vezme úver a potom následne spláca :D

Fantasyi

Ano, je lakomec a je to choroba. Utekaj od neho. On ma dost vela, ale neda. Nebude chciet mat ani dieta, aby nedal ani korunu. On miluje seba a svoje peniaze. Teba nie, ani nikdy nebude.