Máte skúsenosti s lakomcom?

Príspevok v téme: Máte skúsenosti s lakomcom?
Belasa

Dočítala som sa, že štatisticky oveľa viac lakomcov je medzi mužmi ako medzi ženami. Možno to súvisí s tým, že ženy rodia, starajú sa o deti, tak ak by aj mali sklon k lakomosti, skôr či neskôr im ju materstvo vytlačí. Pretože dieťa potrebuje svoje a milujúca matka mu to jednoducho dá, aj keby si mala odtrhnúť od úst.
Rada by som poznala názory žien, ktoré majú s lakomcom nejaké skúsenosti. Spoznala som muža, veľmi šarmantného, vtipného, výborného spoločníka, sčítaného, vzdelaného. Je slobodný, bezdetný, vek 46, ale vyzerá podstatne mladšie, pretože športuje a dbá o seba. Poznáme sa rok a za ten čas som si všimla, že prerátava každú korunu, keď ideme na výlet jeho autom, vypýta si polovicu na benzín, v reštike si platíme každý svoje, vstupy do múzeí tiež platí každý za seba, keď ideme mojim autom, mňa ani nenapadne pýtať peniaze od neho a on sám to nenavrhne. Väčšinou chodí na víkendy ku mne. Ja vždy navarím, napečiem, on prinesie len nejakú maličkosť, nikdy sa to nevyrovná tomu, čo skonzumuje u mňa. Viackrát sme mali ísť spolu na krátku dovolenku, ale vždy to z nejakého dôvodu zrušil. Som si istá, že je to zo šetrnosti. Nie je to pritom žiadny chudák, má vlastný dom, drahšie auto, dobre zarába. V banke má určite tiež riadny balík, pretože naznačil, že celý život šetrí. Deti nemá a vraj ani nikdy nechcel. Každý z nás žije v inom meste. Minulý víkend som sa stretla s priateľkou z mesta, kde býva aj on. Videla nás spolu a po víkende mi zavolala s tým, že skoro padla na zadok keď ma videla s tým lakomcom. Vraj on už mal množstvo známostí,(lebo je to fakt veľmi príťažlivý chlap a verím, že ženy sa na neho lepia), ale každá ho napokon okašľala kvôli jeho lakomosti. V meste kde žije ho údajne všetky ženy dobre poznajú. Nepovedala mi nič nové, pretože za ten rok som už sama mala možnosť vidieť, že jeho vzťah k peniazom je mierne povedané čudný. Ja som naopak človek štedrý, koľko mám, toľko dám, nekalkulujem, peniaze pre mňa nie sú zmyslom života. Nerada by som však pokračovala vo vzťahu, ktorý nie je perspektívny. Lakomosť totiž pokladám za prejav sebectva a zo sebca nikdy dobrý partner nebude. Aj ja sama som bezdetná a pre to som sa aj pred 10 rokmi rozviedla, pretože som nechcela aby bývalý manžel nemohol uspokojiť svoju veľkú túžbu po deťoch. Aj naďalej máme priateľský vzťah, pozná aj tohto môjho priateľa a sám mi naznačil, že sa mu nepozdáva, že ma využíva, dokonca mi povedal, že je presvedčený, že sa na mne priživuje. Asi pred tromi mesiacmi u mňa prvýkrát zabudol nejaké svoje oblečenie. Ja som mu ho oprala a odvtedy ku mne nosí prať všetko svoje šatstvo. Zatiaľ ho nenapadlo dať mi nejaké peniaze na pracie prášky a mne je trápne mu to povedať. Napokon, nie je to žiadna horibilná suma, nezabije ma to, iba ma trápi, že možno naozaj je to z jeho strany vypočítavosť.
Troška som sa rozpísala viac ako som pôvodne plánovala, ale chcela som to viac priblížiť. Ak je tu nejaká žena, ktorá mala vzťah s lakomcom, bola by som vďačná za každú radu a skúsenosť. Obávam sa totiž, že tak ako alkoholizmus, ani táto úchylka sa nedá odstrániť. A ja netuším, s čím všetkým ešte mám rátať.

Mesačný princ

Bambus - vidíš, aj ten človiečik mal šťastie v nešťastí :)

Keby bol na vozíčku, nevedel by sa sám najesť, nevedel by rozprávať, mať intímny život, tak neviem, či by si založil rodinu.

Bambus

MP, keď je šťastie unavené...
Ale vážne - neverím na spoliehanie sa na šťastie. Práve na tomto fóre som raz našiel toto video. A odvtedy mi je jasné, že mnohí ľudia si mýlia lenivosť s nešťastím.

www.youtube.com

Mesačný princ

Bambus - tak nejak. Dobre si to napísal. No musím vzhľadom na okolnosti poznamenať, že chlap, ktorý nemá peniaze, nemá ani ženu. Pretože by sa hanbil, ak by za neho žena platila. Čiže nemusia byť všetci slobodní chlapi (aj starší) nejaký idioti, ktorí si nevidia po špičku nosa, ale len nemali v živote šťastie.

Kto nemá peniaze, tak nemôže mať vzťah.

Bambus

Baby, ste naivne a niektore možno zbytočne dobre. Prijmite radu od celkom obyčajneho chlapa:
normalny chlap si nikdy nepyta prachy za benzin, nikdy si nenosi prat prádlo k priatelke s ktorou nebýva, nikdy nejde do postele neosprchovany, nikdy nenosi mesiac jednu košelu. Normalny chlap si dneska bez problémov operie sám, ved perie vlasne práčka dokonca si vie aj vyžehlit ked treba. Moj otec si vždy sám žehlil nohavice. Nemusí vedieť variť, ale pozve priateľku do reštiky, nevyžiera stale len ju. A všíma si čo by potrebovala alebo čo by jej urobilo radosť a to jej kúpi. Nenosí sračky z roboty alebo od koho dostane. A dovolenky platí sám celé ale hlavne na ne s priatelkou rád ide, neslubuje a neplánuje čo nemieni splnit. A ked už musí bývat s mamou tak tam kludne pozve aj priatelku ved aj tá mama ak nemá 200 rokov sa rada s niekým porozpráva. A zo ženou si može lepšie pokecat ako zo synom ktorého má na krku od jeho narodenia.
Ale tá najhlavnejšia rada na ktorú všetky zabúdate: informácie o chlapovi z ktorým sa zoznámite cez net si musíte získavat nie od neho ale od jeho blízkeho okolia. Teda - íst k nemu na návštevu za každú cenu, spoznat jeho blízkych príbuzných, priatelov. Informovat sa o nom čo najviac nie slepo verit tomu čo vam on sam zavesí na nos. Potom sa nečudujte že takto dopadnete. Chlap čo je v 50ke slobodný tam je vždy nejaký skrytý problém ktorý vám on dobrovolne neprezradi. A je pravda že medzi takýmito chlapmi sú často alkoholici, držgroši, alebo nejaky iny psychopati. Nemusi taký byt aj ten do ktorého ste sa zabuchli ale dokedy ste si neni isté dovtedy treba mat oči na stopkách. Lebo to može dopadnut aj horšie a možete príst úplne o všetko. Láska je zlý radca. No a jasnačka aby som nezabudol, dospelý chlap svojej starej mame neberie prachy ale sám jej zo svojho kúpi všetko čo jej na očiach vidí. To ak je pravda čo píšeš tak to čo už je za hnusa?

mihalnica

alex a fantasyi, máte úplnú pravdu. Aj ja mám boľavú skúsenosť s niekým podobným. Bohvie či to aj nebude ten istý lebo neviem skade si. Ja som sa s tým mojím zoznámila cez internet. Už nemám dvadsať, dochovala som rodičov, ostala som slobodná. Jedinú sestru mám v zahraničí, inak len priateľov, žiadna rodina. Nechcela som tak dožiť a okolo mňa nič volné. Tak som si založila profil na zoznamke. Ak to niekto vyskúšal tak vie, že mnohí chlapi chcú iba sex a otvorene to aj vyjadrujú. Na také návrhy človek neodpovedá. Ale odrazu mi napísal niekto, kto ma zaujal na prvý krát. Miluje kvety, knihy, prírodu. Tak to sa dobre čítalo, odpísala som, stretli sme sa. Tiež som bola príjemne prekvapená ako dobre vyzerá. Tiež okolo 50-ky. Hovoril o sebe niečo podobné - že sa stará o mamu, žije s ňou aby nebola sama. Doopatroval otca, a tak ostal sám. Skrátim to: zaľúbila som sa, chodil ku mne na víkendy. Aj ja som varila, starala sa. On mal tiež byt v inom meste, bola som tam na návšteve, pekný byt, ale ani raz sme tam neprespali. Nemal čo ani ponúknuť, výhovorky, že tam nebýva. Odstavená voda, kúrenie. A k mame ma zobrať nechcel vraj mama by si to neželala. Tak plynuli mesiace, keď prišiel priniesol mi občas kvety, občas nejakú zeleninu alebo ovocie. Kvety vždy potešia, aj keď ich mám plnú záhradu. Za benzín si peniaze nepýtal, veď by to bolo aj trápne, vždy sa mal u mňa ako na hodoch. Zo začiatku to boli len také tušáky, ktoré som vždy zahnala, lebo láska má ružové okuliare nech má už človek dvadsať alebo štyridsať. Až keď mi dokola nosil len tú istú zeleninu alebo potraviny, na ktorých bolo priam napísané, že ich nekúpil, začala som si to všetko viac všímať. Nuž a kto chce, ten sa pravdy dopátra: jedlo kradol v práci, kvety kupoval z maminho dôchodku. Rovnako aj benzín a všetko, na čo potreboval peniaze. Všimla som si aj to, že nedbá veľmi na osobnú hygienu. Aj to bolo zo šetrnosti, veď voda je drahá. Nikdy neprišiel v čistej košeli, bolo na nej priam napísané že ju nosí mesiac. Voňal síce sprejom, ale pred milovaním ho nenapadlo ísť sa osprchovať, ved sa sprchoval ráno, načo dvakrát za deň. Stále splietal kam spolu pôjdeme, na akú dovolenku, ale vždy to boli len plány, nikdy sa nezrealizovali, pretože sa bál, že by to niečo stálo. A takto keď som to všetko zložila ako mozaiku, jedného dňa som našla silu sa s ním rozísť. Až rok po rozchode som zistila, že popri mne mal veľa dalších, u ktorých sa tiež len najedol, zasexoval si a hlavne sa nikde finančne neangažoval. To boli tie víkendy, ked neprišiel ku mne, vyhováral sa na únavu, že si musí oddýchnuť a bla-bla. Aj ja dnes o ňom viem, že svojím lakomstvom je povestný. On sa nikdy nebude viazať, pretože nič a nikoho nemá radšej ako svoje peniaze. A áno, lakomosť je choroba, nedá sa však vyliečiť a aj keď partnera nenakazí, tak ho zničí. Finančne aj psychicky. Uteč od neho čo najskôr.

alexxxxx

este dodatok: neda sa to ani porovnat so vzathom s chlapom co je normalny

mala som potom este chalana, ktory mal fakt malo (studoval a nestihal robit) a snazil sa aj z toho mala mi dat co sa dalo a pri nom mi aboslutne nevadilo niekedy platit aj viac ako on, alebo mu nieco len tak kupit

boze toto je jedna z najhorsich vlastnosti, nikdy v zivote... des

alexxxxx

chodila som s chlapcom, ktory bol neskutocne lakomy

nikdy som netrvala na tom, aby mi chlap platil toho vela alebo co,
nemala som problem platit veci na pol

ale aby niekot ratal na pol benzin vsade?? aby niekto ratat absolutne vsetko na pol s niekym koho lubi? ja som zvyknuta na to, ze raz zaplti jeden raz druhy a dako sa to uz vyrovna, ale toto? aby nieko nekurit v zime v aute lebo to vela stojí :D

no akoze vydrzala som toto par mesiacov a cau, zlatokopka niesom ale aby som mala zit svoj zivot s chlapom co takto vsetko kalkuluje no nikdy v zivote

poznamka: zarabal dost :D