Učenie sa na štátnice - veľký problém

Príspevok v téme: Učenie sa na štátnice - veľký problém
Nothing 8

Zajtra mám štátnice a asi polovicu okruhov neviem pretože som si to zle rozplánovala a jednoducho do zajtra to nestíham. A aj tých polovicu čo viem už vlastne neviem. Dnes som sedela pri tom asi od rána, ale naučila som sa iba tri strany, pretože sa už vôbec neviem sústrediť, nedokážem to už ani len čítať nieto sa to ešte učiť. Som zúfala. Neviem čo mám robiť. Viem že by som tu vlastne nemala vypisovať, ale radšej sa učiť, ale čo mi to pomôže keď aj tak nestíham? Mám sa na to vykašlať a neisť tam vôbec, lebo inak si tam urobím obrovskú hanbu. Budem na nich v komisii kukať jak tela na nové vráta s tým, že nakoniec ma vyhodia? Ja viem môžem si za to sama. Môžem si za to sama, že sa nedokážem učiť, že môj mozog je čoraz blbší. Neviem ako to opísať. Je to akýsi nepokoj, ktorý cítim. Musím sa prechádzať po miestnosti pri učení, lebo nedokážem obsedieť na jednom mieste a zamerať sa na učenie. Ja neviem čo to so mnou je. Kedysi som také problémy nemala. Vlastne odkedy chodim na VŠ som to začala na sebe pozorovať a ročník na ročník je to horšie a až som sa dostala do takého štádia v akom som teraz a úprimne neviem čo už robiť. Vlastne ani neviem, prečo to sem píšem, neočakávam žiadnu radu pretože v tejto chvíli mi už asi žiadna nepomôže. Potrebovala som to sem napísať aby som sa cítilia lepšie? Snáď? No lepšie sa necítim :( A možno by som chcela vedieť či je niekto kto takéto pocity chápe. Mám pocit, že toto zažívam iba ja. Totálnu neschopnosť, totálnu nesústredenosť a beznádej. Je to niečo čo vlastne v skutočnosti ani neviem správne opísať.

Sis0

My to máme tak, že máme všetko v jeden deň, pokaslala som to už len tým, že som nešla na 1. termín :/ Čím viac sa učím, tým menej viem... Vôbec sa neviem sústrediť :( Potrebujem sa posťažovať konečne niekde, kde mi budú rozumieť

Nothing8

Nie nespravila, ale zas na druhej strane spravila som dalsie státnice po tom čo som tie zo slovenčiny pokašlala až sa čudujem že som sa dokázala učiť na dalsie po tom neúspechu. Opravné zo sloviny mám teraz v auguste. Všetky okruhy už mám naučené. Teraz už lrn opakovať, ale dnes som to kúsok čítala a zistila som že mnohé už som zabudla ako keby som sa to ani neučila :(

UzSomZa

ja mam za sebou 5 statnic, obhajobu diplomovky, rigoroznu skusku, obhajobu rigoroznej prace,.... som tu a nevzdycham.

Tiezstatnicujem

Ja som prave vzdy za super zenu,zatial same A cka,bez slz,vraj aj suverenne posobim :D ale nejako uz by som chcela prejavit svoju citlivu stranku... Aj ked teraz asi nie je vhodna doba. Tak si tu aspon porozpravam nieco :D

Tiezstatnicujem

Potesilo by ma keby tu bol niekto kto mal 6 statnic. Aspon by som sa s tym necitila sama. Zavidim ludom,ktori mali tak 2,3 statnice.Naco som si to ja takto vymyslela?od 22.4.v jednom kuse :D aj mi je zo seba smiesne uz:D

123veronka

Neboj sa, niečo sa ešte douč, vyspi sa a skús šťastie. U nás ak bola dobrá komisia, tak prešli aj takí, čo nevedeli skoro nič :) Ja som mala mega šťastie na otázky a vytiahla si také, čo som vedela. Určite to skús. Aj ja som mala také problémy a nedalo sa mi vôbec učiť. Predtým sa mi to nestalo. Ale zvládla som to a to som tam nechcela ísť a deň predtým som len plakala