Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Učenie sa na štátnice - veľký problém

Príspevok v téme: Učenie sa na štátnice - veľký problém
Nothing 8

Zajtra mám štátnice a asi polovicu okruhov neviem pretože som si to zle rozplánovala a jednoducho do zajtra to nestíham. A aj tých polovicu čo viem už vlastne neviem. Dnes som sedela pri tom asi od rána, ale naučila som sa iba tri strany, pretože sa už vôbec neviem sústrediť, nedokážem to už ani len čítať nieto sa to ešte učiť. Som zúfala. Neviem čo mám robiť. Viem že by som tu vlastne nemala vypisovať, ale radšej sa učiť, ale čo mi to pomôže keď aj tak nestíham? Mám sa na to vykašlať a neisť tam vôbec, lebo inak si tam urobím obrovskú hanbu. Budem na nich v komisii kukať jak tela na nové vráta s tým, že nakoniec ma vyhodia? Ja viem môžem si za to sama. Môžem si za to sama, že sa nedokážem učiť, že môj mozog je čoraz blbší. Neviem ako to opísať. Je to akýsi nepokoj, ktorý cítim. Musím sa prechádzať po miestnosti pri učení, lebo nedokážem obsedieť na jednom mieste a zamerať sa na učenie. Ja neviem čo to so mnou je. Kedysi som také problémy nemala. Vlastne odkedy chodim na VŠ som to začala na sebe pozorovať a ročník na ročník je to horšie a až som sa dostala do takého štádia v akom som teraz a úprimne neviem čo už robiť. Vlastne ani neviem, prečo to sem píšem, neočakávam žiadnu radu pretože v tejto chvíli mi už asi žiadna nepomôže. Potrebovala som to sem napísať aby som sa cítilia lepšie? Snáď? No lepšie sa necítim :( A možno by som chcela vedieť či je niekto kto takéto pocity chápe. Mám pocit, že toto zažívam iba ja. Totálnu neschopnosť, totálnu nesústredenosť a beznádej. Je to niečo čo vlastne v skutočnosti ani neviem správne opísať.

kiddo

To su vzdy len take pocity. Kazdy keca, ze nevie, a nakoniec spravi. Bola by blba, keby to neskusila. Ved co tam robila 5 rokov? Nemalo by to byt o nabifleni za dva tyzdne. Ved za tie roky skoly uz musi aj cosi vediet.

marbella

swistica
To vieš odkiaľ ?? Že si vytiahne práve tie otázky, ktoré sa učila? To by bola obrovská náhoda, nemyslíš ? Veď ani tie, ktoré sa učila, vlastne už nevie (ako napísala)... ale tak, aspoň bude sranda :)

Fantasyi

Niekolko mesiacov si sa ucila na statnice? Nam temy zverejnili mesiac pred, dokoncit skusky a vypracovat temy, cize na ucenie boli 2 tyzdne.

Normalne tam chod a nerob paniku. Hlavne zachovaj pokoj a neprestan rozpravat, povedz trebars nejaku situaciu zo zivota s temou. Oni ta navedu a pomozu, ale ak sa zaseknes a ani nemuknes, tak nespravis. Rozumies?
Viaceri sme to prezili, prezijete aj vy.

TooLate

A to si až dnes zistila, že polovicu okruhov nevieš? Do zajtra sa to veru nenaučíš, radšej tam ani nechoď. Kedy si vôbec začala s prípravou na štátnice? Tiež si jedna z tých, ktorí si myslia, že sa všetky otázky naučia za 1 týždeň? Ak si dobre pamätám, na štátnice som sa učila niekoľko mesiacov, samozrejme nie od rána do večera. Tvoj problém nie je, že by si si to zle rozplánovala - vtedy by ti ostávalo možno pár nenaučených otázok - ale že sa ti jednoducho nechcelo a stále si učenie dokladala a toto je výsledok.

Tiezstatnicujem

Neviem,ci ti to pomoze,ale ja tiez statnicujem.v utorok.zlom vaz nech sa rozhodnes akokolvek:ist ci neist :)