socialna fobia prosim o rady

Príspevok v téme: socialna fobia prosim o rady
Nestastnychalan

Ahojte moj problem je nasledovny-trpim socialnou fobiou obrovskym strachom z ludi. Vsetko to zacalo v mojom detstve otec pil bil nas mal frajerky mama bola nanervy a nestastna . Pokracovalo to na zakladnej skole kde ma sikanovali nemal som v triede jedineho kamarata ktory by somnou drzal,Stredna skola bola lepsia tam sme boli uplne iny kolektiv. No strach z ludi a zle detstvo sa somnou drzia cely zivot. Som velmi nestastny zo svojej povahy a z toho ze mam zo vsetkeho strach. Ako sa s tym da bojovat? Dakujem za kazdu dobru radu

WHISPER

ako radi jumba..

s cudzimi ludmi sa davať do reči...
ja napriklad mam potom super pocit, rada pomaham ludom :-) ked v obchode nakupujem a pri vahe pri zelenine teta hlada a ja sa jej opytam ci pomozem a vyhladam jej , odvažim ...
:-) skús také...

neznamy1986

Ja som s tým mával tiež problém, no bojoval som proti tomu pod. spôsobom ako spomína jumbacisko a už je to ako tak ok

Annitka

Ja sa paradoxne viac bojím ľudí, ktorých poznám, než cudzích. Radšej sa rozprávam s cudzími ľudmi, ako so známymi, lebo cudzí o mne nič nevedia a ja sa cítim slobodnejšie. Nedávajú mi otázky na telo.

jumbacisko

Pozri, ľahké to nie je. Ale riešenie spočíva v tom, že svojmu strachu budeš čeliť. Oslov v čakárni u lekára niekoho a dajte sa do reči. Páči sa ti čaja na zastávke? Tak ju oslov (aj keď asi s tým nezačínaj hneď na začiatku, lebo ťa môže nepekne odmietnuť a akurát to ten tvoj strach zhorší)...Ale nič iné ti podľa mňa reálne nepomôže. Rob malé kroky, choď na to postupne a časom stále viac a viac zistíš, že to je len v tvojej hlave.
Aj ja mám s týmto skúsenosti a čo som sa časom naučil bolo, aký som na seba naštvaný za to, že som nechal svoj strach stáť v ceste tomu, čo naozaj chcem a čo by ma urobilo šťastným.
Veľa šťastia. :)