Kde ma hádžu?

Príspevok v téme: Kde ma hádžu?
Slecna21

Som zufala z tych ľudí ktorí su pre mňa cudzí a pokrikuju na mňa pani,mam 21 rokov a hadaju mi 18,nie som žiadna stara ženska tak prečo prave na mňa,mojim spolužiačkam tak nepovedia,prečo prave mne,cítim sa znechutena a neustale sa sledujem v čom som sa zmenila.Nedavno na ulici na mňa pokrikoval jeden asi bezdomovec"Prosím vás,pani,"neotočila som sa lebo na to slovo ktore nenavidím nereagujem,pretože nie som žiadna Pani,som ešte mlady človek ktory ma celý život pred sebou,prečo ma hádžu do stareho železa?A ten začal aspoň 5krat drzo kričať"Pani,to sa mi stalo viac krat a nie som s tým spokojna,dokaže mi to pokaziť cely deň.Ja nikomu neubližujem,mladym dievčatam tak nepoviem,ani starším ženam nepoviem radšej nič akoby som ich mala uraziť.

ehm

To naozaj nemáš lepšie starosti, ako riešiť takéto sprostosti? Buď rada, že bezdomovec na teba zavolal slušne a nie ...

Ute

A veru, nie si jediná. Ktorej sa to stáva a ktorej sa to nepáči. Ja na tom nič zlé nevidím, veď máš predsa 21 rokov. Veru, si ešte mladý človek, ktorý má celý život pred sebou a teba hádžu do starého železa. Nuž priprav sa na to, že za nejaký čas ti budú hovoriť "mladá pani" a čo ak ty budeš ešte "slečna"? Alebo ťa oslovia "milostivá"? Ty nikomu neubližuješ, ale na svete sú osoby, ktoré to na cudzí účet robia s nesmiernou radosťou.

BJ2

Jax to napisal spravne, ze mate krehke dusicky, ste strasne neiste, rozhodia vas aj taketo oslovenia. bezdomovcov neber vazne, kazdemu hovoria veduci, velitel ,a tak...

kiddo ti dala tiez dobre otazky, hlavne s tou chodzou a podpatkami, ale aj to ako sa obliekas a posobis. fakt niektore mlade slecny posobia skor ako pani, ale skoro vzdy chodia ako take starsie panicky, takym stylom chodze a na opatkoch... nenosis nahodou klopkajuce boty? A nechodis takym stylom ako nejaka Pani?

lLily

ja ludi nerada zdravim a i nejak oslovujem vo vseobecnosti, ale je fakt ze im radsej vykam....aj ked su to 15-rocne "deti"....oni mi kludne mozu tykat - to mi nevadi ani sa neurazim, ale pokym mi niekto netyka, netykam mu ani ja

neviem111111

tak nad tymto by mi asi nikdy nenapadlo zamyslat sa. ved to je uplne neutralne uctive oslovenie dospelej zeny. nemas 15 aby vedeli odhadnut ze si slecna alebo nie, tak nechcu urazit a automaticky povedia pani. je to uplne normalne podla mna, troska sa prezivas. asi by si bola radsej keby po tebe kricali : hej, ty!.. a este sa schvalne neotocis?? no puberta s tebou este dobre lomcuje

kiddo

Ked som mala asi 10 rokov, oslovila som kvoli niecomu na ulici jednu zenu s tym, ze som ju oslovila "teta". Odpovedala mi s usmevom a o chvilu za nou prisla jej partia a ja som sa dozvedela, ze ona ma 15 rokov. Vsetci z toho mali zabavu, ze som ju nazvala tetou, a ona sa este tak milo sama nazyvala tetou a smiala sa. Hanbila som sa vtedy velmi a mozem povedat, ze ma to mrzelo tak moc, ze som si to zapamatala az doteraz. A doteraz si pamatam, ze som ju tak oslovila na zaklade prveho dojmu. Ked som sa potom, co uz sa vsetci smiali, na nu pozrela lepsie, uvidela som, ze je velmi mlada a ze by som ju tetou uz nenazvala. Bol to jednoducho iba dojem. Ako sa obliekas? Aky mas uces? Ake farby nosis? Aku mas chodzu? Ako sa tvaris? Pricinou mozu byt detaily. Urcite to neber tak, ze ta hadzu niekam do srotu. Je to iba tvoj pocit z toho oslovenia. Nehovori to nic take, ze si alebo vyzeras byt stara.

Jax

Polka sveta nema co do huby a vas trapi nejake formalne oslovenie?! Mate dievcence strasne krehke dusicky, ked ich toto lame. Najvyssi cas si vstupit do svedomia, kym vas este aspon niekto oslovuje. Lebo casom uz o vas nezakopne nikto...

jakubbb

vykasli sa na to, su to len hluposti..aspon vidis ako ta ludia vnimaju.., to je ako aj s tykanim a vykanim, tiez mi niektori ludia, vykaju a ini tykaju a pritom by som tiez ocakaval, aby mi vsetci neznami vykali..s tym neurobis nic jednoducho ti ludia su taki