Ako sa postarať o opustené vtáčatká?

Príspevok v téme: Ako sa postarať o opustené vtáčatká?
Kiwa

Ahojte. Včera som našla pri potoku v starej rúre malé vtáčatká. Šla som za úmorným štebotom a tam boli. Sú veľmi hlboko v rúre ešte rozmýšľam ako ich vytiahnut. Ale už dnes tam bolo cítiť hnilobu, musím ich zachrániť. Ale neviem čím by som ich kŕmila dozajtra kým nepôjdem do mesta kúpiť im niečo. Prosím vás poraďte čo mám snimi robiť keď ich vyslobodim, nechcem im ublizit

Kiwa

Bola som tam 3 krát a Max 5 minút najdlhšie :)) ani raz som tam nebola 2 hodiny ako ste odporucali. Nemali by ich prečo opustiť. Chystám sa na veterinu, takéto udalosti budú môj život. Ver mi, že ak by som im mala nejako ublížiť nerobila by som to.

Kiwa

su krásne ale musím povedať, že sú fakt už veľké pomaly ako dospelý jedinec
a v tej rúre sú presne tam kde je ten záhyb, čiže dosť hlboko

vtacinkaaa

V akom meste su tie vtačatka ????? Kazdy jeden vtacik je zakonom chraneny, treba niekoho volat,ochranara alebo nejakeho ornitologa...moj brat nasiel drozda s bolavym kridlom a bol ho odniest do jedneho centra tu v PO..bolo by skoda keby zomreli

Kiwa

Samozrejme, že som vedela, že ide o sýkorky :)) vy to možno nevidíte dobre,ale.ja som ich videla na živo úplne zreteľne. Fotkou sa to nedalo zachytiť. Sú krásne vždy keď som nablízku veľmi stebotaju keď prídem sú tichucko. Chodí knim vtáčik jeden som videla. Ale po včerajšom dazdy už neviem koľké sú tam. Cítim hnilobu čo môže byť trusom aj. Nie rúra sa nedá obrátiť je pevne v zemi. Verím, že sa im podarí dostať sa stade. Sú hneď pri ceste

Mesačný princ

Iný druh vtáka by ste v takejto rúre nenašli a videl som to nie raz. je to určite Sýkorka veľká a mláďatá sú podľa obrázku už operené a o chvíľku vyletia!!!

Takže nechytať, nepohybovať sa v blízkosti.

sk.wikipedia.org

Biela Kobra

Marunka, vidno tam otvorené zobáčiky, ako vtáčatká reagujú na mobil (foťák), lebo si myslia, že prišla mama. Celkom jasne vidno 4 zobáčiky a vpravo sú možno ďalšie dva alebo tri. Zobáčiky majú typický tvar a po bokoch žltkasté sfarbenie, zrejme z toho MP usúdil, o aký druh vtáka ide. A jasné, že nie sú dospelé, ale malé holáne, súdiac podľa tvaru a veľkosti zobáčikov.

Marunka

Mesačný, ty aj vidíš aký to je druh? :D Ja zväčšujem obrázok, približujem a slepá som :) Ak vidíš, že sú už dospelé, tak je vše ok :)