Chceme aby nasa matka skapala

Príspevok v téme: Chceme aby nasa matka skapala
Zenabezmena

Moja matka mi nici zivot uz 30 rokov. Ked som bola mala opustila ma, otca nepoznam. Odkedy sa pamatam, kedykolvek k nam prisla na ´navstevu´, psychicky ma tyrala, vulgarne nadavala, tak isto svojim rodicom, ktorych pripravila o zdravie a uz neziju. Nepoznam od nej mileho slova, ani pohladenie za cely zivot ani jedinykrat. Moj brat s nou stale zije, nadava mu do neschopnych k...ov, tyra ho psychicky, kradne mu peniaze, nosi mu oblecenie, predava jeho veci, ako kedysi robila mne. Na mna ineho slova nema iba ze som p...a, pije, chodi po nociach za chlapmi, robi hanbu odkedy si pamatam a kazdemu rozprava, ako sme jej znicili zivot, lebo sme sa narodili, pritom sa o nas nestarala, o brata sa viac staral jeho otec a o mna stari rodicia. S bratom si zelame aby uz skapala, brat nastastie konci skolu a stahuje sa od nej, inak sa doma ani casto nedrzuje. Jeho vlastny otec tiez dlhodobo pije, socialka a policia s tym dodnes nic neurobili, dokonca ani ked rozbijali okna a dopichali sa s nozom, ani ked brata vyhodili na ulicu. Poradte mi prosim ako sa v tomto state da takychto osob zbavit, ako legalne bud aby ich zatvorili do blazninca, alebo niekam do basy? Alebo ich otravit? Toto je uz zufalstvo. Oni su schopni najst aj mojho brata ked sa teraz osamostatni, pripadne budu chodit za mnou a nicit mi zivot. Poradte, som v koncoch. Uz teraz ma brat psychicke problemy, navaly agresivity, ja som si roky rezala do tela, mam problem otehotniet, lebo mam vnutorny odpor vsetkemu co sa toci okolo slova matka. Ta suk* nam znicila zivoty, poradte mi ako sa jej konecne zbavime.

Zenabezmena

Samovrazdu dokaze spachat iba velmi silny clovek, na to som ja prilis slabosska povaha. A k comu by to bolo, mozno by to tu svinu aj potesilo a taku radost jej nespravim. Aj ked priznavam, viac krat som nad tym premyslala. Ja ani neviem co sa vtedy stalo, nieco mi dali do pitia, mozno sa nestalo nic, mozno ano. Ale zneuzita som bola urcite, nasla som ´dokazovy material´, znasilnena neviem, s tym musim zit do konca zivota, ze nikdy sa nedozviem co sa stalo. Mala som 14, take dieta nepremysla nad nahlasenim, ale nad svojom hanbou, mat vtedy ten rozum co mam teraz. Brat ku mne nemoze prist, ja sama byvam u partnerovej rodiny. Zatial. Ja som aj v zahranici uz zila, pred vela rokmi a aj tam mi vypisovala ta spina listy, nic pekne to nebolo. Prisaham, ja sa nedivim ludom, ktory vlastnych rodicov aj zabiju. Nedivim. Keby som mohla a bola si ista, ze to nikdy nik nevysetri, zabila by som ju na fleku. Ale ist sediet kvoli takej kurv*, to by som zasa pokazila zivot iba sebe.

Marunka

Michael, podľa môjho názoru, by sme nemali nikoho označovať za slabocha, ak si vyberie dobrovoľný odchod z tohto sveta, pretože nemožno vedieť čo sa odohrávalo v jeho duši. Áno, jeho psychika bola slabá, podlomená, ale jednoducho nie je každý tak silný aby to zniesol. S Anjelikom síce súhlasím, vyhrabanie sa z vlastného dna je možné a cestou je práve zmena myslenia...ale bohužiaľ, nie každý to dokáže. To treba prijať ako fakt a nesúdiť. Je tu kopec tém, v ktorých aj ja tvrdím, že človek má úžasnú schopnosť meniť svoj svet, myslenie, to čo sa mu deje, ako žije...ale pri určitých prípadoch by som s týmto tvrdením bola opatrná a nepresviedčala o ňom človeka, ktorý je natoľko zlomený, že to nedokáže. Tým samozrejme nepodporujem samovraždy, ale...nemyslím si o tých ľuďoch, že sú slabosi. "Slaboch" (nepáči sa mi to slovo) je človek, ktorý má psychické možnosti/danosti na nápravu, ale vyberá si radšej cestu výhovoriek :)

chorecrevo

Ze uvazujete nad odchodom do zahranicia, to je dobre. Uz to len cele premysliet a zrealizovat. Podla moznosti odist co najdalej :) tak bude sanca zarobit slusne peniaze, nasetrit si na byt a vratit sa povedzme az niekedy, po rokoch, ked uz budete mat nasetrene. Kupit byt v inom meste niekde. Vzdat sa dedicstva po rodicoch, aj uradne, aby bolo na papieri vsetko v poriadku, ze sa vzdavate dedicstva, lebo takito ludia len dlhy po sebe zanechaju, tak aby vas nikto nenutil ich splacat.

michael067

Mňa by len zaujímal názor tu diskutujúcich, na Zdraviesk či si stále myslia že keď človek ktorý žije/vyrastá v takomto prostredí, medzi takýmito ľuďmi spácha samovraždu, či je stále podľa nich slaboch.
Keď mu ani sociálka nepomôže a je moc mladý na to aby sa osamostatnil.
Tu su možnosti: Buď je vnútorne tak prirodzene silný že to vydrží a nebude to mať na ňom žiadne následky, alebo to vydrží ale následky na to človeku budu hrozné.
Spácha samovraždu.
Zavraždí človeka ktorý sa k nemu takto správa.
Anjelik* by ti tu určite povedala že sú na tom ľudia aj horšie, alebo že to máte premôcť a myslieť pozitívne, že pozitívnym myslením si do svojho života prilákate pozitívne veci, že im máte odpustiť, že sa s tými rodičmi máte pokúsiť normálne porozprávať a pomôcť im spýtať sa ich prečo sa tak správajú a podobné reči, hoci ste vtedy boli malé deti.
Načo takýto ľudia robia deti skutočne nepochopím.

Marunka

Pokus o zneužitie si mala riešiť okamžite, nahlásiť to...
A aká hanba? Môže ti byť jedno, čo ľudia hovoria, nie si predsa zodpovedná za svoju matku. Myslíš, že sa to vyrieši ak skončia v base? Možno si na chvíľu vydýchneš, ale tým sa zmaže hanba? Roky kedy ste trpeli? Absolútne sa od nej dištancuj, zober brata k sebe, ak sa dá, alebo mu pomôž s osamostatnením, keď je na tom tak psychicky zle.
Nebola by na škodu ani psychoterapia, premýšľala si nad ňou?

Zenabezmena

To nie je take jednoduche, odist do zahranicia. Su tu ludia, ktorych milujem. Zijem asi 100km od matky. Ale ta hanba dosahuje az sem. Brat sa chysta osamostatnit najskor na SK a potom aj do zahranicia. Tiez uvazujem nad zahranicim. A ona s jej manzelom, otcom mojho brata, su schopni vsetkeho. On sa ma dokonca pokusil zneuzit a jeho brat taktiez. Ja vidim jedine vychodisko aby oni obaja skoncili v base, alebo niekde na psychiatrii, nie je to mozne???

Marunka

Hrozné, čo dokážu dospelí ľudia napáchať na svojich deťoch... :(
Mám otázku. Kto sú "oni"? Píšeš, že "oni" sú schopní nájsť tvojho brata aj keď sa osamostatní. Na teba má aký dosah tvoja matka, keď s ňou už nebývaš? Nedá sa dištancovať od nej, nevšímať si ju, aj keď si ťa vyhľadá?