Ako zistit v com som dobra?

lLily

zbytocnost, sak tebe to vcelku dobre pali, tak co povazujes za ten najvacsi kamen urazu? neprechadzas si nejakym sklamanim, ktore pohlcuje celu tvoju mysel?

lLily

tak jasne, ze je to cele o pristupe, akuart ked ma clovek iste problemy, tak nejaka systematicnost mu moze pretriedit akruat len chaos, no na radosti mu neprida.....upratovanie a domace prace je to posledne, v com by som hladala zalubenie v zmysle zalub - k tomu proste musi mat clovek vztah

boop

Podla toho co som si od teba precital mam skor pocit ze tvoj problem nie je ze by si bola lava, ale to ze ty vsetko odsudis este pred tym ako nieco skusis a ides do vsetkeho uz s tym, ze to bude urcite zle a urcite si v tom priserna. Proste sa musis naucit uzivat si zivot a radovat sa aj z malych uspechov a skusat vsetko zabavne. Proste zmenit pristup k veciam.

Mesačný princ

zbytocnost - nájsť človeka, ktorý robí to, čo ho baví je v dnešnej dobe vzácnosť. Preto ľudia tak dopadnú. Majú síce peniaze, ale trpia pocitmi vyhorenia, sú v strese, nemajú rodiny atď...

No to, ako si to napísala ma priam desí. Prečo by sa nedalo živiť tým, čo ťa baví? Ak aj zbieraním známok alebo turistikou, alebo.....len potrebuješ objaviť ako to predať, ako predať seba a tú tvoju činnosť, hobby z ktorej budeš mať radosť.

Väčšinou ti v tomto pomôžu financie, známosti a sakra dobrý nápad, tak premýšľaj :)

zbytocnost

Kafe asi ta chapem ako to bolo myslene. Clovek potrebuje mat urcity rezim, najprv praca, potom oddych...a predsa len tie povinnosti okrem toho ze sa ich clovek nauci zaplnia urcity cas a tym padom sa nestihne tolko "nudit" a rozmyslat nad hlupostami. Lenze ono to nie je take jednoduche. No k tym otazkam prejdem teraz postupne...

1. Vyskusat uplne vsetko je dobry napad, kedze tu kde byvam, mam dokopy asi tak 3 moznosti. Skusam, aj ked nie som ten typ cloveka a hlavne ked viem, ze to nejde samo, ze sa do toho tlacim tak sa mi viackrat aj overilo ze podla toho su potom tie vysledky...ale bez skusanania to nejde takze...prvy bol sport. priznavam sa, sport nemam rada. ako dieta som neznasala telesnu pretoze sa mi tam vsetci posmievali, proste nie som v tom dobra a tak aj moje vykony boli vsetkym na smiech, dlho som mala kvoli sportu vybudovany odpor vdaka tejto skusenosti. Nie som tucna, som vyslovene lava. Cvicenie a "nuteny" pohyb mi neprinasa ziadne priemne pocity. Ale skusila som to aj zo sportom, casto sa bicyklujem a chodievam aj na turistiky. cez leto rada plavam a pod., no nikdy sport nebude moja skutocna vasen akasi srdcova zalezitost. A skusila som dokonca aj strikovanie, aj ked som vopred vedela ze je to zrejme prehraty boj. Ako som uz pisala, som lavacka takze pre mna je uspech napisat nieco, co by bolo zaroven aj citatelne...nemam ziadnu silu na sport a ani sikovnost na rucne prace...navyse tym ze som lavacka ma to mama ani nedokazala naucit a sama z knih som to potom vzdala. A bola to fakt nuda.
2. Ked sa nudim, vacsinou som na nete, a to prave nechcem. Chcela by som nejaku produktivnu cinnost, lebo si pripadam velmi VELMI na tomto svete zbytocna - podla toho som si dala aj prezyvku.
3. Trapi ma vela veci. A tie su mozno aj pricinou, preco som na tom takto...rodicia ma nepodcenovali, skor ludia a okolie, hlavne v detstve..ako som uz pisala, smiali sa mi, nemala som vela kamaratov a v detstve, niekedy aj teraz si myslim, ze som menej ako ostatni ludia. Navyse mam od detstva stale nejake uzkosti fobie strachy a podobne, tieto pocity ma prenasleduju cely zivot, odkedy si pamatam ze som tu...cize od nejakych 4 rokoch kam moja pamat siaha, vzdy bolo nieco coho som sa bala a co mi nedovolilo tesit sa zo zivota a vdaka comu som potom ani nehladala cinnosti ktore by som mohla robit, kvoli strachu a riziku ktore by mohli prinasat. Tazke ano vacsinou sa v mojich myslienkach trapim.
4. A takisto je mojim velkym problem pozornost, ako tu uz niekto pisal. 24 hodin, teda pokial nespim, co teda mozme ratat tiez - som duchom nepritomna. Cely moj zivot sa odohrava v hlave lebo nie som spokojn a s tym svojim. A to mi robi obrovske problemy pri beznych cinnostiach vobec sa k nim prinutit a casto aj zlyham. Moja mysel mi skratka nedovoluje zit tento zivot tak ako by som chcela. A pochopila som, ze ja proste nikdy nebudem prakticky clovek do zivota..ze mozem byt rada ak vobec niekedy prezijem jeden spokojny den v realite.
Kafe - tie povinnosti su fajn, drzia ma niekedy pri zivote, len chcela by som nieco co bude mat perspektivu do buducnosti, nieco co uz len pri predstave mi bude prinasat radost - ked pridem z roboty, budem robit toto...pretoze ma to bavi, pretoze mi to ide..ale vsetky "veci" ktore ma fascinuju ci prinasaju radnosti nie su cinnosti a uz vobec nie nieco, cim by som sa mohla zivit do buducna...
Nie, ako mala som tiez nemala ziadne zaujmy. Na vylety som chodievala, ale parkrat do roka, tym sa casto neda zaplnit volny cas. Ako dieta som pocitac nemala, asi len od nejakych 11r. som potom dostala prvy PC. A sama na vylety...na to nemam chut. Mozno su to slabe argumenty, ale tak to citim.

Mesačný princ

kafe - ja si na ten tvoj príklad vždy spomeniem, keď idú okolo deti a niekde muklujem.

Vtedy im poviem ,,deti učte sa, takto dopadnete :D,,

Ale jasné, že je to tak, ako píšeš, ale najlepšie sa takéto niečo naučí človek ak je odstrihnutý! Internát, samostatné bývanie, cudzina.....

kafe

domáce práce nemajú dávať zmysel, ale človek sa má vedieť aj postarať o seba, o svoje okolie, aby sa cítil príjemne. A potom sa má aj niečomu užitočnému venovať. Najlepšie tomu, čo ho aj baví.

Raz som čítala spoveď jedného milionára, čo ho motivovalo dosahovať výkony a byť dobrý. A on spomenul, že ako mladý mukloval kdesi za smiešne peniaze a že pri tej drine si veľmi rýchlo a jasne uvedomil, ako by chcel tráviť svoj voľný čas a čomu by sa 1.000x radšej venoval.

Mesačný princ

kafe - ja nosím jedno oblečenie celý rok, ktoré si periem :) Takže u mňa čierne a farebné neobstojí :D

A za mojich ,,mladých čias,, žiadne poukazy neboli a platilo sa Korunami :D A niekedy ani krúžky neboli :D

No ale to je na dlhú debatu :)

Podľa mňa nenájde v domácich prácach zmysel a ani jej to nenapovie v čom je dobrá. Akurát sa z nej stane žienka domáca.

Ale inak bol tvoj príspevok super :) Tak mi odpusti, že si ho zosobňujem, už som si klepol po prstoch :D

kafe

MP, najprv som ani nechcela reagovať, lebo pri tvojich argumentoch som sa zasmiala ale dobre. Reagujem :)

Prať - ja si napríklad vyberám práčku čo sa programuje cca rovnako ako tá stará, takže sa nič neučím odznova. Skúsenosť je dôležitá, triediť prádlo, čo ti farbí, čo nie, čo sa ti zrazí ak to dáš na 60.. Argument - budem sa musieť učiť štiknúť tlačítko na druhej práčke inak, je pre mňa smiešny. To je to najmenej.

Jedlo - v tom s tebou plne súhlasím. Stačí naozaj vedieť spraviť pár jedál - palacinky, vyprážaný syr, kurča upiecť, franc. zemiaky, mäso na 2-3 spôsoby a človek v pohode prežije.

Žehlenie - vidíš, na toto som zabudla :) Že nepotrebuješ mať veci požehlené ale zistíš tak, že ich raz požehlené máš a raz nie. A ked to pre teba neni rozdiel, nežehlíš. Ak to pre niekoho rozdiel je, žehlí.

Vysvetli mi, čo je na výlete tak neskutočne finančne náročné. Zbaliť si chleba s paštikou? Aj doma by si musel niečo zjesť. Prejsť peši na okraj mesta/dediny, na lúku, do parku, k potoku? Ja viem, nie všetky dediny majú potok, lúku, nedajbože les, sú dediny kde nie je nič. To sú keci pre mňa. Bedminton stál 5-10 eur, ja viem, to je nebotyčná výška, lopta tiež 5 eur, karty stoja 1,50 deti sa aj tak najradšej hrajú s papekmi, kameňmi, šiškami, pľačkajú sa kdesi v mláke, pri potoku... kde ty na tie drísty chodíš, že nie každý si to môže dovoliť?
Krúžky - každá jedna rodina si môže dovoliť krúžok, jediné strašne namáhavé a ťažké je len - vybrať si. Platí sa kultúrnym poukazom, ktoré dostane dieťa v škole. Je to zdrap papiera, za ktoré centrá voľného času alebo školy dostanú peňeži od štátu. Tvoje argumenty neobstoja. Ešte niečo?