Neovládateľná zlosť

Príspevok v téme: Neovládateľná zlosť
CoffeeToCode

Zdravím.

Pracujem ako programátor už niekoľko rokov. Pri počítači sedím prakticky celý deň. Počas programovania sa prakticky stále stáva že časť veľmi komplexného programu nefunguje tak ako má a ja dlho neviem nájsť chybu.
Kedysi (pred pár rokmi) som s tým nemal väčší problém, bol som kľudný a pomaly som hľadal chybu. Postupom času som bol ale stále nervóznejší. Dostal som sa až do takého štádia, že som fyzicky zničil niekoľko počítačov (notebookov). Väčšinu času som kľudný ale pri prvom väčšom probléme vybuchnem a nedokážem sa ovládať.
Čítal som na internete veľa článkov v ktorých písali že treba si hnev uvedomiť. Ja to ale nedokážem.
Dúfam že to nedôjde až ku psychológovi alebo dokonca ku psychiatrovi.
Mali ste niekto s takýto problém? Poznáte nieko takého?

Mesačný princ

Normálne som si spravil ten test :D Neviem prečo mi v týchto testoch vychádza stále to isté? :D

www.emiero.sk

A minule som bol INFJ :D

No zbohom :D

Ute

Predpokladám, že môj názor na túto vec sa Ti nebude páčiť.
Ale: treba zmeniť zamestnanie a to ešte skôr ako si svoj hnev úplne uvedomíš... Síce hovoríš, že Ty si svoj hnev nedokážeš uvedomiť.
To je veľmi zaujímavé. Však nežiješ vo "vzduchoprázdne", to určite nie. Tie počítače nikomu nechýbajú?
Jóga (aj autogénny tréning) je dobrá vec, ale na túto vec je "slabá".
Ak si myslíš, že zamestnanie a vôbec štýl života zmeniť nemôžeš,
tak asi nebudeš mať celkom pravdu. Neviem.
Ak sa Tvoj problém zhoršuje, tak je to zlé znamenie. Si na najlepšej ceste...

masrada

Tak asi patris medzi vybusne typy, ktore rychlo vzplanu a neriesia veci s rozvahou, s chladnou hlavou, premyslavo a pokojne a trpezlivo, ale radsej konaju pod vplyvom emocii, vybusne. V tom pripade sa do povahy za ITckara nehodis a asi by si sa radsej hodil boxovat do vreca. Zmenit zamestnanie. Tu si zistis, na ake prace sa typologiou osobnosti hodis: www.emiero.sk

kafe

prvé ma napadlo to čo kabel + pridala by som nejaký extra relax. Joga? Meditácia? Môžeš počúvať niečo takéto pri práci? www.youtube.com alebo www.youtube.com alebo www.youtube.com alebo www.youtube.com ved sa pohrab v tých videjkách sám :)

Chce to len trochu tréningu a pri prvom náznaku nervozity, že sa začínaš hnevať, si uvedomiť "pomaly dalej zájdem, kľud" prejsť sa k oknu, otvoriť ho, nádych výdych a vrátiť sa ku kompu "vždy sme prácu dokázali odovzdať načas, zvládnem to".
A do riti, určite radšej popracuj na svojich nervoch ako kupovať stále nové noteboky.. to mi už radšej jeden pošli ak ti bude moja rada niečo platná :D

lLily

pod tlakom sa pracuje zle, o to horsie, ked si to clovek neuvedomuje, pretoze v jednej sekunde zakonite bud vybuchne alebo ho porazi

mozno je to pre teba najbezpecnejsi sposob akym sa v danej chvili ventilujes az sa z toho pre teba stal zvyk, pretoze vsetko uvolnujuce je do istej miery navykove, obzvlast v tejto dobe plnej stresov

jeden si ide zapalit, druhy vynada podriadenym, treti si slahne nejaku drogu, strvty sa ide prezrat, dalsi sa poreze ci opije ci zhltne nejake lieky na ukludnenie

nabuduce sa skus zastavit uz po prvom ataku alebo kratko predtym a sleduj, co sa s tebou bude diat...najskor ti bude uplne nevolno, mozno az na odpadnutie, takze sa priprav na dost zly stav, ale casom by mal zoslabnut

CoffeeToCode

Je to malá firma, nikto na mňa netlačí ake je pravda že projekty stíhame len tak tak.
Je to absurdné ale aj keď si to uvedomujem, neviem si stým rady. Akoby som bol zrazu niekto iný.
Bola by to super práca nebyť tohto problému.

lLily

no tak i pocitace su omylne, hoci su to stroje a dost zavisi asi od toho, co do toho stroja vkladas

mas tam aj niekoho nad tebou, kto na teba tlaci, ci uz casovo alebo ta tam kritizuje?

Mesačný princ

Pocit vyhorenia. Mal by si načas zmeniť prácu, alebo sa nejako dlhodobejšie zrelaxovať. Inak sa to bude len zhoršovať.

CoffeeToCode

A práve to je na tom čudné - zabudol som napísať že do práce chodím bicyklom a 2-krát do týždňa behám!