Kde sa zoznámiť s mladými ľuďmi?

Príspevok v téme: Kde sa zoznámiť s mladými ľuďmi?
jumbacisko

Zdravím, môj problém nie je veľmi vážny ale aj tak by som bol radšej, keby som ho nemal. Mám 19 rokov, o rok končím strednú (zle mi vychádzajú roky), a dokopy mám len okolo 3 priateľov. Áno, viem, že menej je niekedy viac, ale predsa len ma kus zamrzí, keď idem v sobotu večer do kina sám, alebo dakde sadnúť tiež sám. Tí 3 priatelia sú fajn a pomerne často s nimi trávim voľný čas, ale tak oni majú aj svoje aktivity a svoje partie. Som aj pozývaný na narodeninové oslavy, alebo niekde s väčšou skupinou spolužiakov, ale to až také časté nie je. Nikto ku mne nepríde len tak s vetou: Cez víkend by si nešiel/nepodnikol to a to?
Preto sa chcem opýtať kde a ako spoznať nových ľudí mimo školu resp. známy sociálny okruh? Prihovoriť sa len tak v knihkupectve/kaviarni...? Zas nechcem pôsobiť zúfalo. A boli ste v mojom veku v rovnakej situácií či ste boli skôr obľúbení a viac žiadaní?

osol

ked s tym mas uz dost trable, tak si zober z utulku maleho cokla, tak sa strcis do komunity psickarov a budes kruzit ako obeznica okolo vasho domu a tliachat nezmysly

osol

ja sa v lese aj s niekym porozpravam ale je mi totalne blbe s nim udrziavat dalsi kontakt, obvykle neviem ani meno ani nic, ked ho zase stretnem, niekedy ma uz ani nepozna a to nehovorim, ked sa nahodou vidime v meste, to ma nepozna uz vobec. ten les tiez zavrhujem ako dobru moznost.

Marunka

Boop, nikto ti tak nekáže sa zoznamovať :) Ja píšem ako som ja spoznala veľa ľudí :) Nie sú to moji priatelia, ale stretli sme sa takto a spoločne šli ešte veľa ráz na turistiku, čiže dobrí známi.

Mesačný a ty nestretávaš ľudí na túrach, keď len o zvieratkách píšeš? :D Ja zažívam len samé dobré veci, neviem čím som si to zaslúžila :) Každý by si mal nájsť ten naj spôsob ako sa zoznamovať s inými

Mesačný princ

Marunka :) no dobre, máš bod :D

Ja neviem ako sa zoznamuješ na túrach, ale orol skalný, jelene, veveričky, medveď, občas had a podobné zvery ale žiadny človek :D

A áno, ľudia sú iní v prírode. Neviem či je to prirodzenejšie, pretože masky a pretvárka je aj tam prítomná, ale hej máš pravdu - je to spontánnejšie.

Ale to je tak všetko, pozdravíš, trošku pokecáte a hotovo. Ešte som naeažil, že by som niekoho spoznal. Asi chodím na zlé túry :D

boop

Ja si zasa myslim ze zoznamovat sa na horach je somarina. Ti ludia sa s tebou sice budu rozpravat ale v skutocnosti ich nebudes zaujimat a navyse pravdepodobne ani nebudu z tvojho mesta. Najlepsie sa zoznamuje podla mna v praci ak mas samozrejme dobry kolektiv. Ja som sa takto zoznamil so strasne vela fajn ludmi. Popripade sa zapis na kolektivny sport a "tadaaaaa" dokonca sa mozes zapisat na nieco kde je vela zien :)

osol

da sa byt aj dobrovolnikom, je na to stranka, tam sa tiez zoznamis s hocikym
ale najlepsie podla tvojich zalub
a kludne chodievaj aj sam na akcie, na bicykel, na korcule, behat, aj tam mozno niekoho stretnes, alebo ta aspon nieco napadne, najhorsie je sedet doma zavrety

Marunka

Mesačný, trepnem totálne :D Myslela som si zo začiatku, že máš 23/niečo som čítala, evokovalo mi to tento vek. Odpusť :D Teraz si myslím, že máš čosi po 30tke. Ale to je všetko, čo napíšem, nemám dobrú schopnosť uhádnuť vek anonymnému človeku :D

Ty ale túry sú skvelé na zoznamovanie sa! :D Možno preto, že som žena, tak je to ľahšie, ale túto skúsenosť majú aj kamoši. Vždy som sa s niekym novým zoznámila a to som nemusela nikoho vyslovene osloviť haha. Zvyčajne sa s niekym vymáknem na vrchole dákej hory, kde už všetci oddychujú, jedia, pijú. Keďže na horách sa zdraví každý s každým, je ľahké povedať "čaute, odkiaľ ste, ako sa vám šlo". Neviem, na horách mi to príde veľmi prirodzené :) Dopotení, umazaní, unavení ľudia ďaleko od civilizácie, sú omnoho prirodzenejší ako ich voňavé a nastajlované kópie sediace v kaviarniach a baroch :)
Si myslím :)

neznamy1986

Napr. začať robiť niečo komunitné - začať navštevovať metal/rockové koncerty, pridať sa k ekologom, do nejakeho turistického spolku alebo niečo podobné

Mesačný princ

Marunka - skús uhádnuť :)

jumbacisko - máš troch priateľov? :O Ja som v tomto veku nemal ani jedného. Nájsť skutočného priateľa nie je vôbec jednoduché. teda nájsť ho je ľahké, rastú na každom kroku, no také priateľstvo nie je tak úplne zadarmo. O priateľstvo sa treba starať presne tak, ako o vzťah.
Môžeš mať x kamarátov s ktorými ideš na pivo alebo na výlet, no nikdy to nebudú priatelia. Kto vie ako to vlastne berieš a čo pre teba znamená mať skutočných priateľov. Pretože mať jedného je ako výhra v lotérii :)

S ,,mladými ľuďmi,, sa najlepšie zoznámiš napríklad vo vlaku - o chvíľu budú na Slovensku pracovať tzv. natláčači :D Kľudne niekoho oslov, funguje to perfektne :) Poprípade ak si hanblivejší, tak to skús cez mail. Stačí ti jeden človek, ktorý pozná zákonite aj iných :)

Skús napríklad protesty, ktoré sa teraz konajú. Nerozumiem síce z akého dôvodu, keď to aj tak nepomôže, ale tak spoznáš tam možno aj svoju budúcu partnerku. Tak vyskúšaj :D

Koncerty sú príliš hlučné, skôr by som išiel do záujmov. na turistike nespoznáš nikoho. Musel by si byť taký iný typ, aby si oslovoval turistov :D A neviem na aké túry chodia iní ľudia, ale ja keď idem do lesa, tak tam stretnem maximálne medveďa :D

Jedine nejaké skupiny, ktoré sa venujú niečomu, čomu sa venuješ ty.

osol

ano, aj ja som mala tento problem v skole, nikto nechcel ist von
kludne, byt tak trochu aj vtierka vierka, co uz, ked chces ist von
najlepsie sa poprihlasovat kade tade, na rozne kruzky v skole atd
na nahody by som nevsadzala, to skor na rozne aktivity