Dajú sa nájsť v dospelosti priatelia?

Príspevok v téme: Dajú sa nájsť v dospelosti priatelia?
suhlasnesuh

Ahojte..viem že trochu čudná téma..ale párkrát som na tomto fóre našla zaujímavé názory a odpovede a často mi to veľa dalo..Momentálne bojujem s takou riadnou osamelosťou..mám 25 nechal ma priateľ a už dlhý čas niekoľo rokov si neviem nájsť nového...mám zopár kamošiek ale u nich mám pocit, že sa so mnou stretnú len keď už nemajú s kým..a často sa správajú tak že ma to zraní...napr. dve sa dohodnú že idú na ples mne nepovedia...alebo takéto veci podobné...veľmi citlivo to prežívam....teraz sa chystám za prácou do nového mesta a tiež tam nikeoho veľmi nepoznám...mám tam dve kamošky s ktorými sme si boli blízke ale cítim že odkedy odišli už to naše priateľstvo ochladlo..a často mi ani neodpíšu na správy....doma počúvam, že v mojom veku sa už nedajú vybudovať hlboké priateľstvá ako keď je človek mladý a pod...Ja som na toto vždy mala nejakú smolu mala som aj priateľstvá..ale väčšinou vždy len jednu dobrú kamošku ale potom to nejako skončilo..nikdy som nemala myslím takých hlbokých priateľov a partiu ozajstnú..a vždy mi to chýbalo..chcela by som v novom meste nájsť nové priateľstvá..ale neviem či je to v mojom veku a medzi pracujúcimi ľuďmi už možné..chytá ma depka z toho že som takáto osamelá..snažím sa to nepripúšťať ale skoro každý deń si preto trochu poplačem..zdá sa mi že ma v živote už nič pekné nemôže stretnúť :/

Kycera

Aj v dospelosti sa dajú nájsť priatelia. Len ide o to, či hľadáš priateľov alebo PRIATEĽOV. Ak tých druhých, potom Ti stačí aj jeden jediný. Tým, že sme dospelí, máme už iné kritéria na toho, koho si pustíme bližšie k telu.

Lary

Kamoska 744 .Nemôžem a ani nechcem zľahčovať tvoje skùsenosti z ľudmi.Ludia sù strašný ani sa nechcem vyjadrovať .A uvedomujem si aj to že NIE KAŽDÝ DOKÁŽE MILOVAŤ a NIE KAŽDÉMU JE DOPRIANÉ
ABY BOL MILOVANÝ ! Ale to nič nemenì na skutočnosti že ak nič neobetuješ tak nebudeš mať vzťah.Ja ťa nenùtim to robiť !Ja len konštatujem ak to neurobìš nebudeš........
Ale chápem ta tak ako som povedal každý vzťah ta bude niečo stàť.Nie kazdy je ochotny dat taku cenu!

Bubliii

Dajú (vlastná skúsenosť), ale podľa mňa sa udržujú ťažšie, ako tie z detstva rsp obdobia dospievania. Lebo po tej 25tke už každý rieši bývanie, svadby, deti a ľudia ako si budujú vlastný život, sa trošku uzatvárajú a ani toho času už nie je toľko, ako keď sme boli mladší :D
Osobne mám najlepšie vzťahy práve z obdobia dospievania - stredná škola - ale našla som si dve kamarátky aj v tomto dospelom veku.

domci88

Precitala som si tvoju otazku a napadlo mi, ze sa vo vela veciach stotoznujem, tak ze ti nieco poradim, ale potom som si uvedomila ze vlastne nemam nejaku uzitocnu radu. Tiez mam pomerne malo priatelov a niekedy nemam s kym ist von, ale na druhej strane si uvedomujem, ze som asi skor introvert a privela casu v spolocnosti ma vycerpava. Asi som aj horsia v spolocenskej konverzacii, lebo take tie typicke tlachy o tom, co stala nova kabelka, kam ide suseda na dovolenku a podobne ma nebavia, a ludia to asi vycitia. Preto mam take pravidlo, ze si nevyberam priatelov, ale priatelia si vyberaju mna. Nema vyznam zamerat sa trebars na kolegynu z prace a za kazdu cenu sa snazit spriatelit. Ci niekomu budes sympaticka sa neda vypocitat, len bud sama sebou, komunikativna a spriaznena dusa sa urcite objavi. Nove priatelstvo sa kludne da vybudovat aj ked ma clovek 60 rokov... naopak tie z detstva, na ktorych si vsetci zakladaju, su kolkokrat uz o nicom a umelo sa udrziavaju len kvoli tym rokom.

kiddo

Samozrejme, ze si v dospelosti mozes najst najlepsiu kamaratku, aku si kedy mala. Ja som si tak nasla moju novu sestru. A velmi vela pre seba znamename.

Kamoska744

Lary: A co clovek,ktory daval,potom mal trochu horsie obdobie a potreboval aj prijimat z druhej strany?A druha strana sa uplne vybodla nanho?a stalo sa to pri troch osobach?pritom,ked tie tri osoby mali problem,stala pri nich?myslis,ze taka isoba ma chut este nieco davat??? Nie,nema. Je jedna vec,jedna zla skusenost,druha viac zlych skusenosti.

Ipsik

Vieš, carida mia, mali by sme vzťah a ty si začneš dovoľovať ku mne a čo keď si ja začnem dovoľovať k tebe? Dokázala by si to uniesť? Asi nie, priznaj si to, čiže žiaden vzťah ani nemá zmysel s tebou riešiť. Isto by sme sa dokázali porozprávať o tom, čo je sranda a tak, ale sú aj hranice, kedy všetky srandy končia.
Ja som bol na jednom pohovore, lebo mám v paži, čo mi hovoria lekári a zamestnávateľ sa ma opýtal, že aká je moja najviac negatívna vlastnosť, tak som mu povedal, že úprimnosť. A on na to: Ale, však, úprimnosť nie je zlá vlastnosť! Však to je pozitívna vlastnosť človeka a vieš, čo som mu na to povedal? Ok, ale ja mám v pi.i, či si myslíte!
A teraz čakám, že ma zamestnajú:-) No, mali by sa poponáhľať.
Andere Länder, andere Sitten.

Lary

Otázka znie;Dajù sa nàjsť v dospelosti priatelia ?Otázne je čo si pod tým slovom priateľ predstavuješ.Priatelstvo je vzťah ktorý vzniká z kamaràtstva dalo by sa povedať vyššì level.Je to vzťah ktorý niečo stojì.Začìna tým že dávaš.Porozmýšlaj čo a kolko si naposledy dàvala.A keď streteš človeka ktorý bude dàvať aj tebe màš priateľa.Viem nechcela si počuť nejakù možno aj ;pofidérnu;definìciu.Ale takto si to predstavujem ja.Dnes je doba keď ludia niesu ochotný obetovať pre toho druhèho skoro nič_ ak s toho nemajù profitovať.Zàkladnè pravidlo znie ak chcem mať vzťah bude ma to niečo stàť.

a_dr1a

Nemysli tak negativne. Sama si uz dopredu navodzujes zle negativne depresivne myslienky a neuspech. Prosim ta. Ja mam viac rokov nez ty a nasla som este pevnejsie priatelstva puta a tak blizke vztahy vazby, ze take nemala ani v detstve dospievani ai. A hladaj vzdy kvalitu, nie kvantitu. Cloveku staci aj 1skutocny priatel. Naco mat vela, ale nespravnych plytkych bezcennyc ludi pri sebe? To radsej nikoho. Kazdy clovek sa rokmi vyvija meni, dospieva rastie zreje aj emocionalne mentalne ludsky. Dycha bud clovecinou alebo niecim inym) Ja som tiez odisla z rodiska a zacinala v BA odznova. Mozno mam tu vyhodu ze pritahujem istym sposobom ludi k sebe. Ze chcu byt so mnou a vyhladavaju ma. Ale aj ty musis chciet. A necakaj ze to pride hned. To by si bola velmi sklamana. Vsetko dobre predsa potrebuje aj svoj cas. Nechaj to volne plynut, bud dobra mila pozitivna usmievava. A spravaj sa k ludom tak, akoby si sama chcela, aby sa ti druhi spravali zas k tebe. No pozor, zas nie byt za hlupu a naivnu) Urcite zakopnes a vo vela ludoch sa aj zmylis. No nauc sa pocuvat svoj vnutorny hlas, nacuvat intuicii instinktu 6zmyslu. Tie ti spravne nasepkaju aj ohladne ludi. Len ho musis v sebe prebudit najst a naucit sa s nim vychadzat zladit a nacuvat mu. Vsetko dobre