Prosím,napíšte sem tí,ktorí majú podobný problém ako ja-CHORE PREJEDANIE SA

Príspevok v téme: Prosím,napíšte sem tí,ktorí majú podobný problém ako ja-CHORE PREJEDANIE SA
Amy545

Ahojte,pisem tu,pretoze ani neviem komu blizkemu by som sa s tymto problemom zdôverila. Mam 17 rokov a uz asi 3 roky trpim ppp-poruchy prijimu potravy. Zacalo sa to vsetko anorexiou,ktora u mna trvala dost dlho. Potom som sa z nej ako tak dostala. Ale potom prislo nieco este horsie,a to ZACHVATOVE PREJEDANIE SA. Psychicky je to strasne narocne,horsie nez anorexia.Mala som 45 kil pri vyske 171 cm a teraz mam 55 kil. Som tak ZUFALA. Vsetko kvoli prejedaniu. Ako keby dobieham to,co som si cele tie 3 roky zakazovala. Tak strasne sa HANBIM!!! Z vahy 45 pribrat na 55 za mesiac je takmer neuveritelne.Dnes som napr. zjedla 15 kolacov,3 oblozene chlebiky,obed,tycinky,no hrozneeee.Tak moc sa za seba hanbim,ale ja neviem ako prestat. Ked upeciem kolac,poviem si: dam si len dva kusky a to mi staci. Ale nakoniec sa neovladnem a zozerem cely plech. Naozaj! Mam velke komplexy zo svojej postavy a uz dalej nevladzem zit. Som tak hnusne prasa. Kto by sa za toto nehanbil? Ved zjest tak neuveritelne mnozstvo jedla je az nemozne...ale u mna to mozne je,bohuzial. Uz som aj skusala parkrat vracat,ale nakoniec mi na to doma prisli. Ja som im slubila,ze uz budem v poriadku a nebudem sa takto tyrat,ale ja to nedokazem. Prosim,ti ktori mate podobny problem alebo ste ho uz vyriesili,napiste. Potrebujem PSYCHICKU PODPORU,inak uz nevydrzim. Za kazdy jeden motivacny komentar budem nesmierne rada. Prosim,aby sem nepisali ti,ktori by sa mi len chceli vysmiat za to nehorazne prejedanie,pretoze ti,ktori si tymto nepresli,nikdy nemozu sudi takychto ludi.

kiddo

Za mesiac nepriberies 10 kg tuku. Tvoje telo je zatazene prejedanim, mas teraz vela zadrzanej vody a tiez to, co do seba nahadzes, vazi svoje. Ked prestanes v hlave neustale riesit svoju vahu, nejaky cas sa este budes prejedat, ale je to iba docasne. Tvoje telo bez tvojho vedomia automaticky najde mieru a rovnovahu. Len vypust zo svojej hlavy myslienky na postavu a vahu. Urob to pre seba. Nic ine teraz nie je dolezitejsie. Ale to ty vies.

Lul

Na vysku 171 cm je 55 kg velmi dobra vaha. Ak chces zmenu musis nieco zacat robit. Napriklad zacni sportovat. Chod cvicit alebo behat. Budes sa citit ovel lepsie a nebudes ani taka hladna. Este co mozem odporučiť ked nevies prestat jest, skus pri jedeni pit vela vody, voda ta zasyti. A nerob si z toho taxku hlavu. Hlavne to ber v klude. Porozpravaj sa o tom aj s rodicmi kludne. Oni len hadam ta poznaju a budu ti vediet pomoct. Ak skusis nejaku psychologicku aj to je mozna pomoc. Chodim k nej aj ja .len tak sa porozpravat ona ti rada poradi. Drzim palce. :)