Pozitiva rodiny a deti - nevidim ziadne ?!

Príspevok v téme: Pozitiva rodiny a deti - nevidim ziadne ?!
katka6584

Caute, snazim sa prist na nejake pozitiva rodiny, teda deti. Nejak sa mi nedari :D Moje hormony a telo chcu deti, uz aj mozog sa k tomu pomaly pridava. Len ja akosi neviem najst pozitiva ked sa pozriem do buducnosti s detmi. Dost ma zarazilo ked som si spisala svoju aktualnu situaciu a moznosti, k tomu plusy a minusy. Ked som prisla ku kolonke plusy co sa tyka rodiny tak som zistila ze po 5 minutach tam stale nic neviem napisat. Naopak, vynaravaju sa mi v hlave len negativa ako starosti, problemy, a kadeco dalsie. Dalsia vec je ze k detom nemam ziadny vztah, nikdy som ziadne nedrzala, nikdy ma ani nezaujmali, a uz vobec si neviem predstavit co budem robit s vlastnym. Myslim ze to sa ale zmeni ked sa narodi, takych kamosiek mam v okoli viac. Problem je asi aj to ze si to vobec neviem predstavit. Poznam len priklad mojej sestry ktora je strhana, ale jej vychova je uprimne povedane strasna takze sa tomu ani necudujem.

Tak mi skuste napisat pozitivne veci :) co sa zmeni a ako sa zmeni. Ale len pozitiva !!! negativ poznam dost :D Dakujem velmi pekne

stastnablcha

ja som bola karieristka a dieta sme mali preto ze muz chcel.. este sa mi smiali ze po 6 mesiacoch sa vratim. bola som doma 5 rokov, dokopy mame 4 deti a to ako ta to zahreje pri sediecku ked sa na teba usmeju.. priznam sa ze je nevidim jedine negativum. hodne chodime s nimi po turach, mame bohovsku partu priatelov ktoru sme si nasli prave vdaka detom.. to male vonave je uzasne..

Laurora

Ja tiez nemam vobec ziaden vztah k detom ako ine zeny. Ja ked vidim dieta ani nemam chut ho nejako chytat a rozpravat sa s nim. No to preto, ze k cudzim detom nemas ziaden vztah nic pre teba neznamenaju. Tvoje dieta ale budes nosit v sebe 9 mesiacov, porodis ho a fakt sa pocas tejto doby na nho naviazes. Bude to fakt uplne ine ako s cudzimi detmi. Bude to hlavne nieco co vas s partnerom bude navzdy spajat, fakt ide o city nez o prakticke veci. Len chapem, ze ta to nelaka, lebo si to clovek tak uplne ani neviem predstavit ake to bude. Asi do toho treba skocit len tak. Cim viac to budes rozoberat tym viac budes ale prichadzat na tie negativna, nie pozitiva ;)

Marunka

Na vsetko prides, az dieta budes mat. A vsetko bude len a len o tom, ako sa k tomu postavis. Bud budes z toho saliet, alebo to prijmes do zivota ako fantasticku lekciu, moznost denno denne objavovat s dietatom novy svet. Nic uz nebude take ako pred tym. Dokonca ani tvoj vztah. A opat bude len na vas, ci sa tym nechate pohltit, alebo budete vsetko brat ako "vyzvu". Na materstvo sa nemas ako pripravit. Prosto ked to pride, budes konat. Riesit pozitiva a negativa nema zmysel, aj tak bude vsetko inak v reale :D Okej, tak cca 15 rokov sa nevyspis rano do desiatej :D Tak cca 18 rokov budes taxikarkou, opravarkou, kucharkou, pekarkou, upratovackou... :D Ale! Mozes vychovat jedinecnu bytost, na ktoru mozes byt raz hrda, a ktora sa o teba postara, az to nebudes sama zvladat. Toto je to, co je na materstve omnoho zlozitejsie ako varit, prat, upratovat. Toto je ta podstata, ze ty mas v rukach ludsky zivot, ty ho formujes viac ako ktokolvek iny. Je na tebe, z ktorej strany sa na to budes divat. A ci to budes brat ako koniec sveta, alebo ako uzasnu moznost sa zas niekam posunut v ramci uvazovania, fungovania, atd atd

Marosko-n

Manželstvo aj citový vzťah majú zmysel života. Tak ako dva póly magnetu sa chovajú chaoticky, samotársky sa priťahujú ku rôzným magnetickým materialom, ale keď sa stretnú protipóly Juh - žena a sever - muž vytvoria spojením Tachionovú energiu šťastia na tejto Zemi a vo svojom živote aj vo svojom rodinnom okolí.
Ak sú obidvaja rozumovo a mudrosťou obdarený od Boha , najdu zmysel bytia v tomto živote, lebo slúžia jeden druhému a nachádzajú šťastie v tom druhom aj v deťoch.
Lenže tento náš život je otroctvo pre ženy, lebo musia chodiť do roboty a starať sa o deti aj o manžela. Ako komunizmus ,tak aj kapitalizmus zotročil hlavne ženy, lebo musia robiť obidvaja aby finančne udržali rodiny. Potom vznikajú hádky pre hocičo.
Potom sa už nemilujú a Tachionová energia sa do rodiny nedostáva a pozitívne ju neovplyvňuje.
Málo je v živote šťastných manželstiev, ale prečo , to nikto nevie.
Žeby nik nechcel prežívať Tachionovú enegiu šťastia ?

Bubliii

Katka ale to si mohla čakať, že keď otvoríš takúto citlivú tému, ľudia sa proste ozvú. Chcú si povedať svoj názor.
Nechápem teda, keď si v podstate sama rozhodnutá, čo ďalej, načo si to teda zakladala, ďalšia zbytočná téma navyše.. ach

katka6584

Mam 26, zabezpecena som po kazdej stranke, za to to tu ani nespominam. To nie je problem. A iba sa mi potvrdilo aky negativny ludia ziju na slovensku :D
Uvedomujem si ze je to zodpovednost, starosti a velka zmena v zivote. Mozno si to uvedomujem az velmi a za to nejak prehliadam pozitiva ktore to prinesie. Rada pracujem, bude pre mna velka zmena byt doma. Karieristka zase ale nie som, len mam rada pocit ked pridem domov a viem ze dnes som spravila kus dobrej roboty. Nie som z tych co sa nad detmi rozplyvaju, to som myslela tym z k nim nemam vztah. Pred par rokmi som tiez bola nazoru ze deti nikdy nechcem a zacalo sa to otacat. Uprimne, pre mna je aj to dost velka zmena :D Necakala som to. Myslim ze zeny poznaju pocit ked sa nevedia rozhodnut co dalej - tu sa asi prave nachadzam. Ako asi kazdy nemam rada nepozname, a na toto sa velmi neda pripravit, len do toho skocit.

Takze kedze som sa takmer nic pozitivne nedozvedela (okrem Lary dakujem) tak opustam tieto negativne vody.

Lary

Keď niekoho miluješ tak že s nìm chceš mať niečo spoločné .Nieje to isté ako.....Keď si len myslíš že niekoho miluješ ale chceš si len užívať .Spoločné starosti ,keď ich prežìvaš sù ťažké ale keď na ne spomìnaš na to ako ste to zvládli .....Keď svoje dieťa niečo naučìš a ono to vie vďaka tebe....oci alebo mami pamätáš sa ako sme spolu .......Keď su vianoce a detom chystáš prekvapenie .Keď si na návšteve a baby rozprávajù ako rodili alebo kojili lebo ich už nebavì počùvať teba ako rozprávaš o snobskej dovolenke.Ja mám deti velké ale ked som 24 hodìn bez nich tak mi strašne chýbajú......

Bubliii

Myslím, že nevieš čítať s porozumením. Ale to je jedno.
Svoj názor si veľmi jasne vyjadrila, ale myslím, že autorka témy by si rada prečítala to, o čo žiadala, teda pozitíva založenia rodiny a materstva ako takého...