Caje, byliny, "byliny", buriny

Príspevok v téme: Caje, byliny, "byliny", buriny
Yak

Toto je tema asi skor pre zasvatenych a inak inych a onakvejsich ludi. Asi vas vela nebude, uvidime, mozno aj nikto.
Povedzme ze je pre ine zivocichy aj pre nas ludi uzitocne vediet sa bat. Mame na to vybaveny mozog vacsina ludi ma tu vybavu k tomuto v poriadku. V priebehu zivota dochadza k roznym stresujucim situaciam. Vacsina ludi reaguje adekvatne utekom alebo bojom a vsetko je fajn tak to ma byt je to zdrave.
Povedzme ale ze mame medzi sebou ludi ktori boli vystaveni velmi stresujucim situaciam. Niektori aj opakovane dlhodobo a boli zivot ohrozujuce. Zanechava to nasledky, rozladi to vas mozog, centrum strachu sa stane hyperaktivnym a vy sa bojite aj ked netreba, ste ostrazity aj ked netreba alebo impulzivny az zlostni aj ked netreba ale AJ KED treba, cize v podstate stale, furt. Vas mozog sa tak vzhladom na predosle podmienky nastavil. Potom je to vycerpavajuce na depku aj na maslu. Mozno ste o tom poculi v suvislosti s vojakmi, detmi v syrii, lady gaga a tak. Viete napriklad pochopit desat rocne dieta zo syrie ktore sa chce zabit pretoze ste takym desat rocnym boli kedysi aj vy. Ujovia a tety v bielych plastoch maju na to rozne nazvy, post traumaticka stresova porucha a tak. Ma to svoje specifika. Trochu inak vyzeraju nasledky vojaka a inak cloveka ktory prezival horory v rodine, tak zvana detska trauma. Podstata je ale v istych priznakoch znacne podobna.
Anyway... poznate to ? Mate to prezite ? Pomahaju vam len terapie, lieky a pohyb alebo si pomahate aj inak ? Roznymi prirodnymi metodami ? A ked tak pomaha to ? Ide to ? Ako ide zivot ? :-) Mate v hlave zivo ? :-)

Ipsik

To je niečo podobné ako keď neješ, lebo chudneš a potom začneš jesť normálne a dostaví sa jojo efekt. Tak je to aj so psychikou.