Spojitosť medzi chrbticou, vnútornými orgánmi a psychikou

Táto diskusia patrí k článku: Spojitosť medzi chrbticou, vnútornými orgánmi a psychikou
Spojitosť medzi chrbticou, vnútornými orgánmi a psychikou

Problémy s vyskočenými, vybočenými alebo len preťaženými stavcami a ich okolím majú vplyv na vnútorné orgány, statiku tela a duševnú rovnováhu. Každá zmena na chrbtici zmení váš prirodzený postoj, posunie os tela iným smerom a k bolestiam chrbta sa pridajú aj bolesti niektorých kĺbov.

Karolinka1

ked som v strese, boli ma chrbtica a cele telo. Pomaha mi joga, kupila som si ortopedicku kancelarsku stoličku a je mi trochu lepšie

tekvicka-micka

niečo na tom bude, pretože ked ma boli chrbat, tak som nervozna a potom ma z toho boli cele telo. Preto som si do prace kupila kvalitnu kancelarsku ortopedicku stoličku a pomaly sa to zlepšuje

Zuzana1987

Som zabudla dodat, ze niekedy pride na mna bolest chrbta, aj nejaka strasna unava, alebo take ako sumenie v hlave, nestabilita a akoby som mala nejaky blok pri pravej lopatke, obcas zase citim pobolievanie v krizoch, nafuknute mam creva a teda brali mi krv, zelezo mam OK, tlak je nizsi ale ok, mam o 1 zvysene hormony stitnej zlazy ale sono bolo OK, zatial len mierny deficit vit.D a horcika co som si sama zistovala lebo obvodny lekar mi predpisal zelezo pritom zelezo mam v norme od zaciatku, uz skoro pri hornej hranici vramci normy, tak som si zistovala sama a cez znameho ten holter plus magneticka a beriem teda len vit.D a horcik, plus nejake stopove prvy, vit.C a probiotika..len ak ma boli pri lopatke, neviem preco nie MR aspon az po lopatky alebo cely chrbat :-/ ale uz to chcem mat done, lebo je to neprijemne a mam 31 rokov, skoro 32, u nas nikto nema nejake zavazne ochorenia v podstate tak...chcem byt opat fit a cvicit a pokial sa da, ziadna operacia, len neviem, snad pomozu cvicenia na chrbat a masaze, len teraz sa bojim aj behat, cvicit, lebo pred mesiacom alebo dvoma ked som behala, tak som sa citila akoby som mala horucku a klesol mi tlak...a to ja som sportovala s mensimi pauzami....z nicoho nic, mozno aj tymi nocnymi doslo vycerpanie a vlastne mala som tlaky v hlave, pocity na odpadnutie, nestabilitu pri pohybe, nevolnost a teraz tymi vitaminmi je to troska lepsie ale stale nie uplne no stale necvicim co nie je ok, lebo mi ochybnu aj tie svaly kt.uz nemam :)

Zuzana1987

Ja napriklad zrovna teraz mam taky pocit nestability, kruti mi oci, hocikedy mi pride nevolno, az na odpadnutie, na vracanie, slabost, prestala som cvicit so zavazim, pridem na konci dna a len si lahnem, na nic sa kvoli tomuto netesim, pokazi mi to cely den, zatial nic take mi nezistili, mala som aj holter, mam nizsi tlak, sedave zamestnanie, bola som na MR mozgu, to je OK, iba ze poskodena os C lordozy, vidim aj rozmazanejsie na prave oko, predpisali mi len okuliare, potom teraz som bola na MR krcnej, tak mam ze vlahu napriamenie C lordozy, lahka subartikularna protruzia disku C5/6 dolava s miernou formainostenozou, tak idem k ortopedovi, mam aj nizky vit.D a magnezium, tak beriem vitaminy, mavala som aj nocne, kde som nie vzdy spala a odtial som isla hned do druhej prace, tak to som polavila uz , mam len 1nocnu a inak normalny, full time osmickovy job...ale stale nie som fit, ani necvicim uz asi 2mesiace vobec...:-/ chrbat ma bolieva uz dlho ale takto som sa nemala tak neviem co to je...aj by som cvicila ale nevladzem ani len tolko ze chodim a nahravam hlasovu spravu a uz citim nestabilitu, unavu, akoby malo kyslika...cudne no...

Rose 71

Ja mavam stuhnutu siju a v zime ma casto sekava v krku. Som citliva na prievan a klimatizaciu. Neviem, ci mam nieco zaseknute a co presne, ale uz par tyzdnov ma taha jeden nerv? smerom do praveho ramena z vonkajsej strany, odhora smerom k prstom. Ked mam problemy s krkom, teda krcnou chrbticou, vzdy len na pravej strane. Pocula som, ze napravovanie chrbtice moze byt velmi nebezpecne :( Neznasam chodit po doktoroch. Kde lezi moj problem?..nemam napad
Masticky pomahaju len nacas. Lieky beriem le v case najväcsej nudze

Katka2

Ja mam postihnutu chrbticu vyraznou skoliozou od vrchu, az dole. A musim povedat, ze mam silne bolesti, budiace ma v noci pocas spanku, cez den tak isto. Rano prudke stuhnutie a pridala sa mi pred rokom casta bolest hlavy, traviace problemy, bolesti brucha, podbruska o klboch nehovoriac. Tak si myslim, ze nieco pravdy na tom bude.

Ipsik

Ja tiež stále musím doma počúvať, že ich bolí chrbtica, raz bratov, potom niekoho iného z rodiny, tak si to zvyčajne odbečím so sekerou väčšinou sám. Ja viem, že to znie šialene, ale ja som si posilnil chrbticu tak, že som cvičil rukami na steperi, pred rokom. Odvtedy som nemal žiaden problém, predtým áno. Ale ak máte problémy s tlakom a podobne, tak tak necvičte, lebo to sú niekedy iné stavy, človek zbledne. Aj činnosť srdca sa mi upravila.

Cica

Na mňa to úplne sedí toto všetko sa potvrdí až budete mať svoje roky. V mladosti som si nič neuvedomovala ,ale teraz cítim to čo som v mladosti ani nevnímala.