Ideal vs realita, sebavedomie

Príspevok v téme: Ideal vs realita, sebavedomie
Premyslajuca

Otázka na ženy, prosím nepíšte rady, len vlastnú skúsenosť, vlastný prístup, vlastné vnímanie. Ďakujem.
Všade kde sa žena pozrie (billboardy, časopisy, filmy, seriály...) je prezentovaná fyzicky "dokonalá žena". No mnohé z nás vidíme v zrkadle veľmi odlišný obraz. A svet nám to denne pripomína. Ako v tomto prostredí zvládate vnímať svoju hodnotu aj keď nezodpovedá tomu ideálu? Ako dôverujete vašim partnerom, že sa im časom "neotvoria oči" a oni vás uvidia rovnako nedokonalé ako vidíte vy seba? A teraz to slovo nedokonalý myslím v negatívnom ponímaní.

smradecek

Myslíš napríklad tohto človeka?
lubim ta
28.03.2017 17:01:52
Kyčera- mysliš že to čo tam kecaš a radíš je spravne?Nie si odbornik.
Vždy sa pýtaju ci niekto je alergický na kontrastnu latku, povedz že hej, nedaju ti.
Kontrastna latka je diskutabilna-oni to potrebuju lepsie vidieť, a kontrastna latka to lepšie zobrazí.
Ked vyplujes niečo s počítača, tak to nemusí byť spravne, možu zobrazit nejake flaky, vieš kolko stiav a všeličoho prebieha organizmom?zaleží na posudení dr. To vie len tamten kore nad nami,
čo je v organizme..Ked je nejaka cievka prasknuta,tak sa može v organizme,zaceliť, ani o tom nevieš.Čau, niekedy tu take kraviny vypúšťaš.

Môj pôsob vyjadrovania je ale diametrálne odlišný. A navyše, ja za čiarkou dávam správne medzeru. V takýchto veciach som pedant. Gramatika, štylistika, interpunkcia, čiarky, body, medzery... :D
Inak, ak by ti to trochu viac pálilo a tvoja arogancia ti toľko nezatemňovala úsudok, tak by ti niektoré slovné spojenia prišli povedomé. ;)
No dám ti nápovedu: Arch s i3wm. Googli, uvidíme či si majster. ;)
A pre šikovnejších, prosím nenapovedať. Vopred veľmi pekne ďakujem.

Kycera

Yak,
si dobre vychovaný mládenec, ak vykáš! Vážne! Ale ja som už vo veku, kedy by si mi mohol aj onikať. : D Za toto, za omladenie, aj za tie lichôtky, čo popri obede stíham, Ti dovolím, aby si sa vrátil späť k tykaniu. : D
Ak vieš variť, tak máš u mňa ďalšie plus! : )
Aj ja som varila a kŕmila rodinu - partnera, deti, vnukov, pravnukov, prapravnukov,... Iné som, žiaľ, nestihla. A partnerovi to ani NEdám prečítať, čo keby si začal nárokovať to "potešenie"? : D

Poviem Ti, kde ešte robíš chyby. Si impulzívny,... nevieš čítať s porozumením! Ja píšem o koze a Ty o voze! K Tebe som mala len túto otázku : " Kto je to tá hentá?"
Yak
01.04.2017 15:34:52
"Hen ta co trepe". Totiž pod Tvojím príspevkom sme boli tri : ja, Moireal a Nedokonalá!

Ujčok a ignoruješ svoju kolegyňu, "moju stálu, najvernejšiu obdivovateľku a podporovateľku", kt. sa objavuje v rôznych nickoch takmer denne a vo všetkých témach, kde sa objavím ja a kde žiadajú odo mňa radu. A, samozrejme, musí mať posledné slovo! Tak jej ho doprajme!!! ; )

smradecek

Ale no tak. My tu predsa všetci vieme, že "naša babka" je "dokonalosť sama"... "žena medzi ženami". "Vie všetko, vidí všetko, o všetkom počula", na všetko má mestskú legendu, ale predovšetkým "vždy má pravdu". :D

Yak

a mimochodom varim !
ja bud varim alebo pisem. vy ako nadpriemerna a este k tomu zena viete robit vela veci naraz. varit, zahriaknut deti, zahriaknut mna, potesit manzela, premalovat konecne tu stenu v kuchni, prevliect postelne. to vsetko len doobeda pocas varenia.

Yak

a co ste sa pytala tetuš ? :-)

no bavili sme sa o vyzore, ne o chapani, ale v chapani ste nadpriemerna vy :-) to yako vo tem zadna...
ja vidim svet jednoducho. ja si to neviem tak sofistikovane sam pred sebou vyargumentovat ze krasa je extremne subjektivny pojem. ja pisem yak to vidim. ked postavim vedla seba Maťu z Turca (moze byt aj mrtva) a Monicu Belucci tak viem s mojim kuracim mozgom ze jeden zo 100 oznaci Maťu za aspon priemerne peknu :-)
co uz ked to tak priroda zariadila.

smradecek

Smrádeček ide z teba. ;) Preto to synonymum. ;)
Ale viem, že starším ľuďom to trochu ťažšie dochádza. ;)
Preto s na teba nehnevám. :D
Iba sa uje*ávam. Na na tom ako starý človek objavil počítač, ešte náhodou internet a ešte väčšou náhodou, že existuje dostato blbých ľudí, ktorý tvoje pošramotené sebavedomie a zneváženú genialitu pohladí. :D

Kycera

@ Kto tu je Smrádeček, ja či Ty? Z toho vyvstáva odpoveď, že jediný kto tu smrdí, si TY!!! ; )

@ Yak, nechápeš, nevieš dedukovať, neodpovedáš na otázky...
Uverejnil si si svoju fotku s komentom, tak sa potom nečuduj, ak Ťa považujem za "nadpriemerného" : www.zdravie.sk : D