Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Chcem sa zabiť

Príspevok v téme: Chcem sa zabiť
Kattiekat

Pekný večer, deň, kedykoľvek čítate..Už istú dobu mám ťažké psychické problémy, ktoré má deptaju. Začalo sa to, keď ma otec začal psychicky týrať, a matke to je jedno. Doteraz. Každý deň od neho počúvam, aká som sprostá, ako nič nedokážem, a keď chcem, nech sa zbalím a idem do ****. Neskutočne ma to ničí. Ničia má aj ženské problémy, problémy v škole. Jednoducho som rozhodnutá, že sa chcem zabiť . Viem, je to divné. Ale... Ako sa hovorí, že život som si nedala sama, tak prečo si ho chcem aj sama zobrať.. ale nikto sa ma neopýtal či ho naozaj chcem. Preto by som niekoho poprosiť, ak by ste mali nejaké odkazy , alebo články o rôznych účinných spôsoboch samovraždy, poprosím o link. Hľadám to aj sama, ale nic normalne som zatiaľ nenašla. Ďakujem

zita 05

lethalldose, veľmi Ti držím palce a dúfam, že Tvoja sestra si bude vážiť, čo pre ňu robíš a že sa o Teba môže oprieť.

Zakladateľka témy, ak existuje čo i len jediný človek, ktorého máš rada alebo ktorého si vážiš, musíš žiť - kvôli nemu. A tým, čo Ti ubližujú a podceňujú Ťa dokáž, že Ty "to dáš", že si schopná a šikovná. Ak by si sa pokúsila o to, o čom tu píšeš, utvrdila by si ich len v tom, že si zbabelec a že si neschopná. A to Ty určite nie si.

lethalldose

Ahoj, viem, ze je to tazke. Presla som si tym, naozaj, alkohol, drogy, sebaposkodzovanie, lieky, no kedze som chora na srdce, tak som presne vedela ako to urobim. Trochu zataze a nikto by ma nepodozrieval, ze to bolo naschval.

Zle vztahy v rodine, samota, psychicky zle na tom, depresie, asi to poznas.

No bola som hlupa, pretoze keby zomriem, kto by ostal na tomto svete s mojou mensou sestrou? Ked tu uz nikto nebude, lebo casom zomru vsetci, kto tu bude s nou? Na koho sa obrati, ze ako sa vari ta ci ta polievka? Alebo kde bude byvat ked bude studovat, ak nie u mna?
Uvedomila som si to az ked som sedela v kupelni na zemi so slzami v ociach.

Ak sa chces zabit, musis vediet, ze vesmir si ta zoberie tak ci tak, nedavaj sa mu zadarmo.. Najdi si nieco, preco chces zit, preco sa oplati zit. Ja zijem pre nu. Budem ju ochranovat do poslednych sil, aby to coho som sa kedysi chcela vzdat malo teraz vyznam.

Nebavi ma

Ani mna moj zivot nebavi ale nemam odvahu sa zabit. Dobre viem ze zivot je dost kratky. Btw chcela by som zit v amerike a tam je tolko kriminality ze tam ani den nemusim prezit. Proste sa nezabijaj mozno sa v tvojom zivote udeje nieco pekne a bude mat zmysel. V mojom tazko ale tak ja vlastne chodim do prace a ked pridem najem sa a idem spat. To je moj kazdodenny nudny zivot skaredej panny o ktoru nikdy nebol zaujem ;)

bella21

Katiekat, otec sa snaží vtlačiť Ti do mysle odkaz o Tebe, ktorý nie je pravdivý. Never jeho slovám. Sám je frustrovaný a niečím zranený a zraňuje ďalej - možno kvôli tomu, že potom, ako zraní Teba, sa on cíti psychicky trochu lepšie. Ale on má vážny problém. On k Tebe nehovorí s láskou, pričom ako otec by mal prejavovať svojim deťom lásku. Kto nekoná s láskou, mýli sa. Ak bude zajtra otec znovu na Teba útočiť, skús sa na neho pozrieť s láskou a súcitom. Lebo aj keď sa voči Tebe správa dominantne a uráža Ťa, v skutočnosti tam vnútri v srdci, kde to nik nevidí, sa veľmi trápi a je voči svojmu problému bezmocný. Nevie si pomôcť a jeho správanie je toho dôkazom. Doteraz si to asi nevedela, teraz to už vieš. Neber preto jeho slová vážne. A rozhodne by bolo veľkou chybou zabíjať sa pre útoky a slová o Tebe od niekoho, kto sa mýli a veľmi sa proti Tebe prehrešuje. Musí to byť veľmi bolestivé dennodenne zažívať psychické útoky od osoby, ktorá by Ťa mala ako svoje dieťa chrániť pred útokmi sveta. On má nejaký problém a ventiluje to na Tebe. Je to nepekné a sebecké. On si však asi nevie inak pomôcť. Preto jeho názor na Teba nesmieš brať za podklad pre vytváranie Tvojho vlastného názoru o Tebe samej. Nenechaj, aby jeho slová podkopali Tvoje sebavedomie a Tvoje vnímanie seba. Chceš mať nad ním navrch? Snaž sa mu odpustiť a nehnevať sa na neho, zľutuj sa nad ním, lebo on potrebuje Tvoje milosrdenstvo, Tvoje odpustenie, aj keď o tom nevie a ani by ho nenapadlo Ťa oň žiadať. Nepúšťaj sa s ním do reči a hádok, keď je k Tebe taký zlý, len by ho to provokovalo, stačí, ak začneš len vo svojom vnútri pomaly a postupne meniť svoj pohľad na neho, od pohľadu hnevu k pohľadu súcitu. Tak prežiješ čas, kým budeš plnoletá a potom sa budeš môcť osamostatniť a žiť svoj vlastný život, na ktorý už otec nebude mať dosah. Ak si veriaca, skús sa modliť sa za svojho otca, priať mu dobre a prosiť o jeho obrátenie, lebo zle robí.

Marosko-n

Mladá slečna.
Vieš koľko lásky, nehy, porozumenia, krásneho života Ťa ešte čaká. A Ty sa hneď vzdávaš
Všetci , čo si chcú vziať život sú veľký sebci !!!
Nechcú svoj život nikomu obetovať, taký sú sebci. Matka sa obetuje svojím deťom, otec svojej rodine, a TY to chceš vzdať pred cieľom.
Nie sme všetci dokonalí, preto sa musíme uskromníť.
Aj napriek nedokonalosti sa máme každý snažiť prežiť svoj život čo najkrajšie. Pre tie krásne chvíle čo Ťa čakajú sa oplatí žiť.
Keď bude mať ocko dobrú náladu, tak sa sním rozumne povyprávaj.
Nikdy sa s nimi nevyprávaj ,keď majú zhon ,alebo problémy.

menoo

Ahojte Kattiekat

Tha mnoho, mnoho, mnoho, mnoho, mnoho mudrosti som v zivote ziskal, vyskusal, zil, ako v tomto svete tak aj v iných ...

AAAaa vec sa ma takto: pusti si nejaku dobru pesnicku, zavolaj dakomu, prosto si pripomen nejaku smiesnu vec z minulosti .. ale len trochu sa zabavit nie roztatarit :D

Aaaa dalej: vsimni si teraz seba: ste stastna(y). Zrazu nic ine okrem Vas neexistuje ... teda nie zeby neexistovalo, ale zrazu je vo Vas radost.

Aaa tu prichadzata finta: vidite von a pozrite sa hore do neba, vsimnite si co vidite (poviem Vam co nevidite: problemy:) : slnko, oblaciky a radosť.

Finta zivota je v tom splynúť so životom a s radosťou.
(trochu z backgroundu: kazdu "vec" alebo "Cinnost" alebo myslienku ktoru v zivote mame, je vlastne forma zivota a robime ju preto, aby sme boli stastni :D to je spolocny crt vsetkeho: ci uz chceme financie, alebo pokoj od financii, ci uz chceme byt s rodinkou alebo chvilku byt sami, ci chceme cestovat alebo zostat doma, ci uz jeme alebo chudneme ... vsetko je s "cielom" byt stastny :)

finta je v tom, tramtararaaaa ze v sucasnosti bojujete, chcete nieco znicit, ak isto ako sa vas niekto snazi znicit .... predstavte si ze zivot je polka v nebi a polka na zemi ...:) aj Vas zivot :) aj Vas zajtrajsi den moze byt takyto: cely den stastny s nohami na Zemi .. ako je to mozne? to je na dlhsia kapitola :)

prakticky krok co musite spravit, je pustit si veselu pesnicku, najlepsie taku co vam pripomina nieco pekne zo zivota (nie smutnu, nie frajersku, ale veselu :)

napríklad (toto nie je reklama)
www.youtube.com

ked si co som napisal uvedomite, zistite ze aby clovek dokazal zit vecne (resp. vôbec pokracovat zit :D ) si potrebuje uvedomit radost :)

aha este som zabudol: zivot sa meni : o 50 rokov bude svet uplne iny :D o 150 rokov to uz nebudeme ani my :D

co je jedine co pretrvava casom? ŽIVOT ! :D :D vždy je to život čo prežije všetko :) a aka časť života prinaša každy den chuť isť žiť ? radosť ! :D :D

ono naaajviac kto "chape" zivot je akoby priroda .. prečo? pretože sa vždy teší tak akurát :) v najlepšom prestane, v najhoršom začína :) keď je slnko najviac na oblohe tak začína klesať .. keď je ráno najväčšia zima začína slnko svietiť :)

(z extrému do extrému zľava doprava .. zo smútku k ruka hora .. preto som pisal aby ste si dali pozor lebo vy ste v smutku a keby ste isli prilis do radosti, tak v skutocnosti by ste posliapali niekoho iného radost :)

ale ako pisem, pustite si nejaku veselu pesnicku z minulosti a zivot pojde peekne daaaalej :) :)

Sjuuuzn

Neurob nic,co by si neskor lutovala...urcite sa to da riesit aj inak.Ak by si chcela pokecat,pripadne ak by som ti mohla pomoct inak,hod sem tvoj email a ja ti napisem :)