chorobne prejedanie sa zo stresu alebo tazkej situacie

Príspevok v téme: chorobne prejedanie sa zo stresu alebo tazkej situacie
smutnedievcatko

ahojte... chcem sa tu poradit mozno niekto prezil / preziva podobnu situaciu ako ja... vsetko to zacalo rozvodom rodicov... do toho sa pridali problemy v skole... ako so znamkami tak aj najlepsia kamoska sa na mna vykaslala.... a jedinou mojou utechou v tomto trapeni je jedlo... pravidelne kazdy vecer sa prejem lebo jedine vtedy sa viem upokojit....uz som aj pribrala je to hrozne vidiet a celu situaciu to este zhorsuje... prosim poradte ako s toho von? prezili ste nieco podobne?? vdaka :((((

smutnedievcatko

chyba je ta ze ja som strasne precitlivela vsetko riesim len jedlom.... a hrozne sa zato na seba hnevam :(

lalafeeten

v prvom rade sa prestan trapit nad blbostami. ked nejde o zivot nejde o nic a bude ti v zivote este omnoho lepsie. trieskaju s tebou hormony. uprimne a velmi dobre ti radim ohladom tvojej uzkosti a s tym spojenym prejedanim, chod ku psychologovi/psychiatrovi... Nejde o prejedanie a o priberanie ale o tvoj psychicky stav. vela stastia

nnnuuu

To máš tak, že v živote môžeš mať rôzne obdobia, raz je človek zaneprázdnený tým, potom niečim iným. Ono to prejde, netreba všetko až tak analyzovať.

Holka222

Ahoj,ja mam podobný problém, mam uz skoro 30 rokov a som sama.Dlho som nemala ani ziaden vztah,vobec na to nemam stastie a to ma trapi. Pri pocite samoty a pri depresii siaham po jedle a dokazem sa prejedat aj cely den.Prosim pomozte!!!

Ipsik

Je to možné, že si takto kompenzuješ stres, ale ak nechceš jesť, tak je to hlavne o sebaovládaní. Samozrejme, že existuje nespočetne veľa "receptov", ktoré ti garantujú presne to, čo chceš dosiahnuť. Je len otázne, či by to malo aj dlhodobý efekt. Keby ti strážil po večeroch chladničku trebárs drak, tak by si si isto nič nedala:-(

turlik01

celé je to o psychike,nie o plnej chladničke....treba riešiť problémy,nie jedlo.....chce to čas,a pohlaď na celu vec s nadhľadom...

Asik

Musis si najst nieco co ta bavi nejake hobby aby si odputala mysel na jedlo.Vyborne je cvicenie vyplavuju sa endorfiny hormon stastia.Nezajedaj smutok najdi si nieco co ta bude naplnat aby si bola stastna, zle chvile netrvaju vecnost hlavu hore.

turlik01

myslím,že pomôže nemať doma zásoby potravín.....minimum,a hlavne ovocie.....pohyb je super,cvičenie...prísť domov a relaxovať,nie hladat čo dobré by som si dal....želám pevnú vôlu :)