Zelený zákal

Príspevok v téme: Zelený zákal
Myska13

Dobrý deň.Mám 43 rokov a už som oslepla na jedno oko.Píšem to preto,lebo na ttúto temu sa velmi malo o tom hovori.Vela ludi ani nevie co je to,nevedela som o tom ani ja a doplatila som na to.Ked my doktorka oznamila co sa my stalo zrutil sa my celi svet.Caka ma v aprili narocna operacia druheho oka,dufam ze vsetko dobre to dipadne.Asi pre rokom a pol som mavala vypadky videnia,ale len na par hodin potom sa to vsetko upravilo a fungovala som dalej poo roka mala som to asi 4x az kim sa to nedostalo do takejto situacie v akej som teraz.Musim sa teraz s tym vyrovnat aj ked to bude tazke...

Myska13

Chlapec 27.Ahoj.Musim sa stym uz len vyrovnat.v zivote som nemala z ocami problem.prislo tak nahle a necakane nikto by ti z nas necakal.lebo oko slzilo ako na zapal oka..

chlapec27

To je mi luto ;( Nemala si to liecene...mne tak doktorka vravi, ze keby som nebol lieceny uz odmalicka, tak by som bol dnes nevidiaci...Vysoky tlak velmi poskodzuje ocny nerv a preto je potrebna liecba....

Myska13

Clapec 27 Dakujem.No ja nevidim nan vobec .nerizoznam ani svetlo mam ho uplne cierne.Najviac mi robi problem nakupovat naraxam a najvacsi problem su sklene dvere.ktore neviem odhadnur a napalim do nich musim teraz robit veci pomalsie a s rozumom...

chlapec27

Ja mam glaukom tiez, chodim dost casto k ocnej lekarke a denne si kvapkam Carteol, tlak mam ajtak zvyseny. Ale u mna sa to prejavuje tak, ze nevidim dobre ani s okuliarmi do dialky, ale lekarka vravi, ze silnejsie skulky to nespravia...ale som v pohode, nie je to nic hrozneho co by ma akokolvek obmedzovalo....Drzim Ti palce na operacii ;)

Myska13

Messje.Dakujem.Budem sa drzat a musim.len kvoli dcerke ktora ma drzi nad vodou..Budem drzat palce nech nedopadnes ako ja Musela som o tomto napisat malo sa o tejto chorobe hovori. A malokoto o tom vie zeleny zakal to uz slepota...

Myska13

Ahoj Messje.Ano treba ist oci su zaklad.daj my prosim Ta vediet ako si dopadla budem rada.Ja ifem na operaciu 24.4.ovjednali ma az taj neskoro.ale ja ti chcem pod narkozou robia to aj lokalne.alr mi povedala ze to bude narocne tak som si dala aby ma uspali.Ja nechcem pocuvat lekarov co okolo mna si vravia.Ale sa bojim predsa jedbo oko ak mi ho pokazia mam smolu dalej neviem ako budem fungovat..Drz sa ..

Messje

Ja nemam nic Myska len ako som pisala,hmlive videnie.Nasla som si na webe sivy zakal,takze podla toho co pisu ja toto nemam snad.Ale v kazdom pripade idem ku ocnemu .Dakujem

myska13

Sonie.Ahoj áno bola to glaukóm,pred tim som očného lekára nepotrebovala prišlo to náhle,zákerné,nekompromisne.Z sietnicu problém nemám,teraz si musím už len veľký pozor dávať na druhé oko ktoré je zatiaľ ako tak.

Myska13

Sonie .nie nemam pribkem zo sietnicou nikdy som sa na oci neliecila.Teraz beriem na ocny tlak kvapky ale uz je neskoro.Teraz uz len druhe oko zachranit.Aby som ako tak videka.