Opuchnute pysky

Príspevok v téme: Opuchnute pysky
Prosimpomozte

Prosim mam iba 11 rokov tak ma prosim tolerujte . Ešte som nedostala menstruaciu. V Štvrtok som mala v škole take nepohodlne nohavičky. Začali ma svrbiet pysky. Nemohla som to vydržať. Na ďalší deň večer sa mi pysky zväčšili. Išla som sa osprchovať v sobotu rano. Zmenšili sa a potom ked som zaspavala tak to svrbelo. Práve teraz som videla že tam mám aj niečo biele . Ako keby ste tam mali zosulany toaletný papier ale to nieje to. Poradte mi čo to moze byť. Mame sa o tom bojim povedať. Prichádza mi memstruacia??

kvasinka

Normálne jej to povedz, je to normálna choroba, ako keď máš nádchu alebo kašeľ, proste to treba riešiť. Mama ti ešte pred 10 rokmi dávala plienky a natierala ťa, tak nemáš mať z čoho strach, ona presne vie, ako ti to tam dolu vyzerá. Netreba sa za to hanbiť a určite si si to nijako nespôsobila sama. Je to zo vzduchu alebo z vody. To, čo si vravela, že máš na nohavičkách, sa volá "hrudkovitý výtok" a je pre kvasinkovú infekciu typický. Mama to určite pozná, o nič hrozné nejde, nemáš sa čoho báť. Len je to strašne nepríjemné, hlavne v noci, tak to treba čím skôr riešiť, aby sa ti to nerozšírilo, lebo čím dlhšie to bude, tým pomalšie sa to lieči.

kvasinka

Ahoj, máš úplne obyčajnú kvasinkovú infekciu. Takúto skúsenosť má 70 % žien, možno si ju už mala, keď si bola malá, ale si na to zabudla. Šíri sa vzduchom, samozrejme aj vodou, napríklad v bazéne, a pod., takže dostaneš ju veľmi ľahko, aj keď dodržiavaš hygienu. Niektoré ženy sú na ňu náchylnejšie, iné sú odolnejšie.
V prvom rade, ako ti tu už radili, treba sa častejšie sprchovať a hneď osušiť len pritláčaním uteráka - nešúchať. Nepoužívaj intímne mydlá, lebo síce na chvíľu pomôžu, ale po čase si na ne telo zvykne a nepomôžu a ešte urobia horšie. Ako prvá pomoc pomáha oplachovanie v octovej vode, t. j. rozriediš ocot vodou tak, aby ťa neštípal, ale treba si to opláchnuť poriadne a potom utrieť. V lekárni dostaneš krém canesten, ktorý je proti plesni a kvasinkám, osprchuješ sa, osušíš a natrieš opatrne aj zvnútra tak, ako dočiahneš, aby si si neublížila. Musíš mať krátko zastrihnuté nechty. Ak by to po troch dňoch neprestalo, tak musíš ísť k detskej gynekologičke, ktorá ti predpíše na to tabletky.
Riziko získania infekcie znížiš tak, že prestaneš jesť menej sladkostí a piť presladené nápoje. Táto kvasinka má totiž rada sladké. Nos len bavlnené nohavičky, nie veľmi tesné, a vymieňaj si ich každý deň. Ak nosíš legínsy alebo silonky, tak ich na chvíľu odlož a nos len rifle alebo bavlnené nohavice. Samozrejme, dávaj si pozor na záchodoch a v bazéne a sprchuj sa každý deň. Ale ako vravím, niektoré ženy týmto ochorením trpia tak či tak, hoci robia všetko správne. Takže posledná rada: Porozprávaj sa o tom s mamou, ona to už pravdepodobne mala tiež a isto ti to pomôže vyriešiť.
Chlpy sú OK, má ich každý.

Martina 9

Niečo podobné v tvojom veku som mala aj ja ....určite to povedz mame a hneď chodte ku gynekologyčke nakoľko to môže byť mýkóza ktorá sa prejavuje tak ako si opísala ... Lekárka ťa len prezrie a nasadí ti antibiotickú liečbu..... Určite to nezanedbaj ....Ak sa bojíš isť s mamou chod s tetu alebo staršou kamoškou ktorej dôveruješ.

zaprdok

maš tam dievčatko pleseň a tá sa ti vytvorila lebo po osprchovaní si sa neusušila dostatočne a hneď si sa obliekla. Plesni sa darí tam kde je vlhko, teplo a tma. Tvorí sa najmä pri nedostatočnom osušení po osprchovani, ak chodíš často na kúpaliská a tiež si vo vhlkom, alebo aj u tučnejší dievčat a žien lebo sa im zaparujú stehná a ten tuk čo majú medzi nohami pri silnejších stehnách a zadkoch je vhodné prostredie na sparenie kože.
A za chlpky sa nehanbi aj tvojim spolužiakom sa už pravdepodobne začínajú tvoriť. Aj chlapci majú zachlpatení rozkrok. To sú hormóny.

Pomocnikkkk

Povedz o to mame môže to byť infekcia a to je svinstvo za tie chlpky ta určite nezabije
Ale môže to byť aj s verejných toaliet
Ked máš ešte otázky ale hocičo napíš sem ja som tu a poradím

Yosika

Keď sa hanbíš tal nedôveruješ svojej vlastnej mater a nemáš s ňou dobrý vzťah! Radím ti si s ňou o tom pokecať. A nie s tým že si bola na vècku to tým nemá nič spoločné