Opuchnute pysky

Príspevok v téme: Opuchnute pysky
Prosimpomozte

Prosim mam iba 11 rokov tak ma prosim tolerujte . Ešte som nedostala menstruaciu. V Štvrtok som mala v škole take nepohodlne nohavičky. Začali ma svrbiet pysky. Nemohla som to vydržať. Na ďalší deň večer sa mi pysky zväčšili. Išla som sa osprchovať v sobotu rano. Zmenšili sa a potom ked som zaspavala tak to svrbelo. Práve teraz som videla že tam mám aj niečo biele . Ako keby ste tam mali zosulany toaletný papier ale to nieje to. Poradte mi čo to moze byť. Mame sa o tom bojim povedať. Prichádza mi memstruacia??

Prosimpomozte

Nemôžem mám malu odvahu a toho bieleho tam mam ešte viac. Nie že sa bojím mami ale sebavedomie mam male...

kvasinka

Neviem, prečo sa tak hanbíš vlastnej mamy, veď si uvedom, že keď si bola malá, tak ti dávala plienky a umývala ťa celú :) A normálne jej povedz, že ťa veľmi svrbí tam dolu, že to nejdeš vydržať a máš aj biely hrudkovitý výtok a na internete si sa dozvedela, že je to asi kvasinková infekcia. Prípadne jej ukáž gaťky, ako to vyzerá. Ona už zvyšok zariadi, možno má ten Canesten alebo niečo podobné aj doma.

Prosimpomozte

No aasi pred tyzdo som mala nadchu podľa mňa mám dosť silnú imunitu. Asi ju zavolam vecer do izby a neviem ako jej to poviem asi mami mna nieco skrabe tam dole a mam tam daco biele neviem vôbec :/ teraz som si bola umyt vlasy aj telo

kvasinka

Antibiotiká síce liečia bakteriálne ochorenia, ale zároveň zničia prirodzené baktérie v tráviacom trakte, a zmenia prostredie tráviaceho traktu, takže aj pri prílišnom užívaní antibiotík je človek náchylnejší na získanie tejto kvasinkovej infekcie. Ak s náhodou bola nedávno chorá, tak to môže byť jedna z príčin.
Nemusíš sa ale naozaj ničoho obávať, nemusíš sa ani triasť ani nič. Jednoducho to povedz mame. Krém Canesten, ktorý na to pomáha dá kúpiť v lekárni aj bez predpisu, tak isto prášok na rozrobenie do vody na oplachovanie od spodku. Za takúto infekciu sa chodí k lekárovi, iba ak bežne dostupné prostriedky nepomáhajú, alebo ak sa to často opakuje. A upokoj sa, stres priebeh tejto infekcie zhoršuje. Neviem, aký vzťah máš k mame, ale ak sa bojíš, že ťa obviní z nejakej nedbanlivosti alebo niečoho iného, že si za to sama môžeš, tak sa ozaj nemusíš báť - mama nie je na hlavu padnutá, každá dospelá žena vie, že kvasinkovú infekciu môžeš dostať hocikde aj bez vlastného pričinenia. Čím skôr ti mama pôjde kúpiť dačo do lekárne, tým skôr sa toho zbavíš. Neboj sa.

Prosimpomozte

Ja len dufam že nepojdeme k mojemu všeobecnému detskému doktorovi. Mám z neho panický strach ma asi 35 rokov a všetko berie z humorom. Predpisuje len antibiotiká a veľa liekov

Prosimpomozte

Dneska jej to poviem :( Ked sme mali telesnu musela som sa vypýtať na wc ten výtok strasne išiel.Nuž neostava mi nič iné. Bojím sa zajtrajška