Každý vraví iné

Príspevok v téme: Každý vraví iné
sandr_G

Zdravím,mám otázku.
Totiž,v poslednej dobe som výrazne pochudla,mám 13, 158 cm,čo je podľa veľa ľudí málo a 37 kg. Kilá však moc nesedia na moju postavu,totiž som chudá,čo som bola vždy ale teraz viac. Mám kožu úplne napnutú a trčia mi kosti,dokonca už aj kľúčna kosť mi je vidieť celá,až po koniec ramena. Medzi stehnami medzera. Ruky mám chudé a kostnaté,každá kosť prstu mi je vidieť dobre a zreteľne. Som moc bledá a žily sú mi vidieť celkom zreteľne. Som aj unavenejšia,mám kruhy pod očami. Podľa mňa sú to najmä stresy,ako škola,tak musím stíhať od tréningov,až po spev všetko. Cez deň nemám čas jesť,jem teda na obed,doma okolo 4 keď prídem zo školy a večer. Väčšinu energie mám zo silných čiernych čajov.
Každý vraví iné: babka s mamou,že som podvyživená,oco,že to mám z naháňania a mala by som raňajkovať,kamarát,že som anorektička. Tak ako teda?

Gima

Mne ked nechutilo jesť tak som aspoň jedla Termix, acidofilné mlieko, trochu tvarohu alebo syr. Dôležitý je aj pitný režim voda, čaj alebo bublinkový napoj z obchodu. Neskor som prešla na zeleninu ako uhorka, paprika - červená bola sladšia a tak si potom zvykať na náhrady zdrojov potravy ako je ovocie banany, hrozno, sušene ovocie atd.

touchthesky

Sandr G, ja som toto isté začala robiť v 12tich, dnes mám 35 rokov a je zo mňa troska, psychicky aj telesne...som na invalidnom dôchodku s osteoporózou, pokazenými zubami, epilepsiou a všemožnými psychickými poruchami, ktoré som si uhnala práve nejedením...a ešte bonus k tomu - kvôli anorexii NIKDY NEMOŽEM MAŤ DETI!!! Naozaj chceš toto? A ešte: totálne som si nejedením pokazila metabolizmus, takže dnes priberiem aj z jablka alebo bieleho jogurtu! Nechcem Ťa strašiť, ale je to naozaj pravda! Tak prosím zaraď spiatočku a spamätaj sa kým je čas! Kiežby som ja mala ešte možnosť voľby, už by som si dala povedať a toto nikdy nerobila!

Asik

Dr stein zbytocne jej vysvetlujeme radime, ako sa vravi komu net rady tomu net pomoci.Presne je na najlepsej ceste k vaznym zdravotnym problemom

sandr_G

Ja ale nechodím na základku,chodím na osemročné,čiže sa to adekvátne líši. A mama mi chystáva,ale ja tú nestíham a nemám chuť zjesť,keďže som naučená proste nejsť vtedy a vtedy,jediné čo do mňa ráno dostane,je kakao bez ktorého by ma nepustila

Naco_meno

Na 5minutove prestavky by si sa nemala vyhovarat, kedze prave na to, aby sa deti najedli je "velka prestavka"... po druhej alebo tretej hodine... u nas na dedine to bolo 15minut, v meste niekedy aj 20-25... a cudujem sa Tvojej mame, ze Ti nechysta desiatu... mne mama na zakladnej vzdy nachystala ci uz chlieb alebo rozok alebo pecivo, a ked som bola vacsia, tak ma den predtym vzdy poslala do obchodu, ze si mam ist nieco kupit "na zajtra"... neznic si zdravie vymyslanim o tom, ze "nestihas", lebo ak sa nastavis na zakladnej na rezim "nestihania", nechcem vediet, co s Tebou bude na strednej, vyske alebo v robote...

Dr Stein

Veď práve. Toto je jeden z najrizikovejších období.
sandr_G, ja mám skôr pocit, že skôr nechceš ako nevládzeš. :(
Naozaj, začni normálne jesť. Premáhať sa ako vieš. Toto nie je sranda.

Asik

Musis jest normalne zacat po troske a pravidelne donut sa a postupne sa ti roztiahne zaludok zvyknes si uvidis..Povedz si ze jem aby som zila pretoze stymto prijmom si hlboko pod dennym prijmom len bazalny metabolizmus je 2000kcal.Ako sa chces potom vyvinut na zenu?Budes mat problem s menzesom a celkovo so zdravim.

sandr_G

Môj otec robí v zahraničí a mama sa snaží do mňa niečo dostať,no proste mne to nechutí,jem dokola vývar,cestoviny a prípadne jogurty,atď... Mama varí každý druhý deň vývar,lebo ja by som sa inak nenajedla a aj keď chcem,proste nevládzem

Asik

Ten vek hra svoje kedy dievcata prijimaju menej jedla aby sa pacili chlapcom hanbia sa za vyvijajuce sa prsia atd ved ma 13 ale moze tam byt aj zacinajuca anorexia veru.V kazdom pripade je dievca vo vyvine a je podvyzivena musi zvysit denny prijem inac si koleduje o zdravotne potiaze