Emočne nestabilná porucha osobnosti

Príspevok v téme: Emočne nestabilná porucha osobnosti
exit

Ahoj, mám diagnostikovanú F60.3, neviem ktorý typ neuvádzalo sa, a hoci na prelome "dospelosti" mi bola diagnostikovaná, teraz mám rokov o niečo viac a nejak si nepripadám byť človekom s touto poruchou. Chcem túto tému skor orientovať na láskyplný vzťah, aký ja naozaj mám. Čítala som fóra rozne ako ludia reaguju že vydierajú partnera, kritizujú, sú promiskuitní, manipulujú, hlavne tieto veci mne nie sú známe, takáto nie som, určite mám svoje pravidlá vo vzťahu ale nemám z hodiny na hodinu zmeny nálad. Áno možno pre mňa nemá velmi život zmysel pokial nie je všetko tak ako chcem vo vzťahu - to sú urćité názory nech máme rovnaké a dohodnúť sa vo veciach čo pre mňa napr nepripadá do úvahy aby robil, som idealista to áno. Možno sa objavia u mňa veci ktoré by mohli byť do nejakej miery podobné s F60.3, ale podla mňa mi zbytočne určili F60.3 v tom čase keď mi bolo naozaj ťažko a nik sa vo mne nevyznal, pretože som bola tak vyčerpaná z insomnie, že pochybujem že do mňa niekto videl.

Hlavne by som bola rada keby napíšete vy s touto dg. dík

spravne

ty chces o tom len pokecat, to chapem, ked chces mat vacsiu istotu, tak sa nanovo objednaj k psychologovi.
tiez nechapem, co riesis nejaky stary zaznam, ty vies o sebe ako to je a to je hlavne. dolezite je, ze sa dobre citis, nie. nie riesit zaznamy.

Prezyvka055

exit -> ono vela ludi sa nevie ohodnotit tak si z toho nic nerob, ja ta tiez hodnotit nechcem len som zhodnotil to co si pisala a pasuje to na vela ludi.(zien)

exit

Preto, lebo mi je divné mať niečo takéto v zdrav.zázname keď roky neriešim veci ohladom tejto dg. ani lieky nič, a z malej miery sú znaky tejto poruchy viditelné aj u bežných ludi, takisto aj ja semtam vybuchnem keď viem že mám pravdu alebo ma niečo nahnevá, ale bezdovodne nemenim nalady, smutná bývam z veci vo svete a všeob. čo neviem zmeniť a tiež sa neviem vyrovnať s tým, že priatel kt. hrozne milujem a máme skvelý vzťah, má maleho syna a nie je to len o nás dvoch, ale s tým nič nespravim, lebo s nim chcem byť zvyšok života. Tiež riešim niekedy maličkosti a koli tomu sa trápim ale pomerne som celkom šťastná aspoň vo vzťahu, optimista teda určite nie som, ale smažím sa isť do všetkého s otvorenou a poz.myslou

exit

Prezyvka055

hm, ja tu píšem o tom že to na mňa moc nesedí, možno ešte keď som bola mladšia z časti áno ale teraz nie, viem byť aj racionálna aj emocionálna keď sa to hodi ;) podľa mňa aj keď ti to diagnostikujú nemusia presne trafiť, alebo rysy keď poridne dospeješ vymyznú :) u niekoho,

ďalšie názory?

Prezyvka055

Hlavne ti odporucam riesit racionalne veci miesto citovych. Teda ak si emocne nestabilna/nestabilny tak neries vztahy dokial sa neustalis alebo nepreliecis. Venuj sa niecomu co ta racionalne obohati.

Najčítanejšie články