Emočne nestabilná porucha osobnosti

Príspevok v téme: Emočne nestabilná porucha osobnosti
exit

Ahoj, mám diagnostikovanú F60.3, neviem ktorý typ neuvádzalo sa, a hoci na prelome "dospelosti" mi bola diagnostikovaná, teraz mám rokov o niečo viac a nejak si nepripadám byť človekom s touto poruchou. Chcem túto tému skor orientovať na láskyplný vzťah, aký ja naozaj mám. Čítala som fóra rozne ako ludia reaguju že vydierajú partnera, kritizujú, sú promiskuitní, manipulujú, hlavne tieto veci mne nie sú známe, takáto nie som, určite mám svoje pravidlá vo vzťahu ale nemám z hodiny na hodinu zmeny nálad. Áno možno pre mňa nemá velmi život zmysel pokial nie je všetko tak ako chcem vo vzťahu - to sú urćité názory nech máme rovnaké a dohodnúť sa vo veciach čo pre mňa napr nepripadá do úvahy aby robil, som idealista to áno. Možno sa objavia u mňa veci ktoré by mohli byť do nejakej miery podobné s F60.3, ale podla mňa mi zbytočne určili F60.3 v tom čase keď mi bolo naozaj ťažko a nik sa vo mne nevyznal, pretože som bola tak vyčerpaná z insomnie, že pochybujem že do mňa niekto videl.

Hlavne by som bola rada keby napíšete vy s touto dg. dík

exit

Aj ja som viacmenej samotár, alebo len ja a priateľ, semtam niekde vybehnuť, ale uź nejaké masy spoločnosti nie sú pre mňa

kattyes

to, čo sa o nás všetko narozpráva, akí sme zlodusi, je asi do istej malej miery pravda. ale netreba si to všímať. život je o všetkých malých pekných veciach, o tom, ako sa ráno zobudíme, či máme už nejaké plány na deň, či máme dobrú snahu byť samostatní, navaríme si, udržujeme poriadok, aj vo vzťahoch, pracujeme atď.

kattyes

keď mám práve sprostejšie obdobie veľmi mi pomáhajú tieto slová:
SAMOTERAPIA ALEBO AKO POMÔCŤ SÁM SEBE
Nie ste v celej terapii len pasívnym pozorovateľom. Môžete mať tiež vplyv na to ako sa cítite. Okrem pravidelných psychoterapeutických stretnutí so psychológom a zvážení liečby spolu s lekárom - psychiatrom, môžete sa aj vy snažiť o svoju celkovú pohodu.
- urobte si zoznam činností a vecí, ktoré máte radi a robte ich čo najčastejšie, aj keď necítite pri nich vrchol blaženosti, zoznam možných návrhov nájdete ďalej, ale urobte si vlastný zoznam vecí, ktoré Vás aspoň trochu tešia alebo tešili, môžu to byť úplné maličkosti
- absolvujte pravidelné prechádzky v prírode
- je dôležitý pravidelný rytmus práce (činnosti) a oddychu, práca nemusí byť chápaná ako nejaká veľmi záťažová práca, môže ísť o vynesenie smetí do koša, príprava obeda, oprava nejakého predmetu,...Doprajte si oddych aj podľa zoznamu Vašich obľúbených činností a vecí
- pred spaním, ale aj počas dňa, sa pokúste relaxovať, typy na rôzne relaxačné cvičenia nájdete v rôznych knihách a na internete
- verte tomu, že bude lepšie, to, že sa cítite teraz veľmi zle, neznamená, že nikdy to nemôže byť inak, pozerajte s nádejou do budúcnosti a nevzdávajte sa !
- hľadajte na sebe pozitíva a oceňujte sa za to, čo urobíte
- neuzatvárajte sa pred svetom, prežívajte časť svojho voľného času aj v spoločenstve priateľov a známych
- buďte vďační za veci, ktoré máte a snažte si ich uvedomovať a vychutnávať

kattyes

mne to diagnostikovali tiež, ale všimla som si, že mi robí veľmi dobre, keď to neriešim. tento rok som sa rozhodla čo najmenej navštevovať psychológov psychiatrov, nijako sa nestotožňovať s touto poruchou a proste byť. skôr si sledujem, čo by sa dalo vylepšiť ešte v mojom živote. inak mi robia veľmi dobre priatelia, ktorí to tiež vôbec neriešia, akurát vedia, že niekedy som uzavretejšia a niekedy zase otvorenejšia. keď som uzavretá, treba počkať, netlačiť na mňa, vtedy sa viac izolujem, ale mám tú dobrú snahu zase to dať do normálu.

Ipsilon

Trochu ma nemilo "potešilo" to kvantum liekov, ktoré by som mal brať, ale zlé to nevnímam. It is at least to choose from all the drugs.
O exaktnosti neexaktných vied možno kedykoľvek a hocikoho presvedčiť.
Ak si chcete zruinovať život bez akejkoľvek šance, tak len povedzte úprimne (odporúča sa v takých prípadoch), že: Lu.ifer je totálny ko.ot, nielen že je pri.ebaný, ale on je totálne je.nutý.
Good luck:-) Túto vetu nevysloví na betón nik.

Buki

A co riesis? Sak su to vsetko len sarlatani a zidaci a nie doktori. Je ozaj len maaaalo psychiatrov ci psychologov ktori vedia co robia. Vecsina su srlatani. Preblem je ze narozdiel od technickych vied si mozu kludne vymyslat a nik to nezisti.Preto to aj tupci studuju.

spravne

mozno ti to urcili, ze nieco urcit museli a ako citam niekde inde, ze to je taka "zberna"diagnoza, od vsetkeho kusok. ta insomna tiez urcite zavazila.

Najčítanejšie články