Som kriticka

Príspevok v téme: Som kriticka
medena

Ahojte, mam 30 rokov a vsimam si 3 hrozne vlastnosti, ktore mam a to, ze som kriticka, ohovaram, co s kritikou suvisi a stazujem sa. Uvedomujem si ich, odhodlanem sa, ze taka nebudem, ale vzdy padnem do starych kolaji a tieto moje vlastnosti sa zacnu prejavovat. Tieto moje negativne vlastnosti sa prehlbili, ked som nastupila pred 1,5 rokom do novej prace. Je to praca s ludmi a moja praca sa odraza od vykonov druhych. Takze logicky, ked niekto nepodava 100% vykon, tak ma to hneva a niekedy sa na daneho cloveka niekomu postazujem a tym padom ho ohovaram v ramci pracovnej skupiny, ale nie su to intrigy, ani si o cloveku nevymyslam, ale postazujem sa, ze je nesamostatny, nerozmysla a pod.. Mam vybudovany zmysel pre spravodlivost, vidim, ze niektori kolegovia nedodrziavaju dochadzku, tak ma to hneva, lebo ja by som si ju nedovolila nedodrzat a ist si po 7mich hodinach domov a pod. Rovnako ked vidim, ze niekto napr. stravi bol dna na kave, alebo na fb, co ja nemam cas ist ani wc, tak ma to hneva a potom kade chodim, tak sa stazujem, ze mam vela roboty a ze uz nevladzem a ze odidem do inej firmy a pod. Trapi ma, ze som teraz takato, lebo viem byt aj vtipna, pozitivna, aj podporujuca, aj butlava vrba, ze ma maju ludia radi.. ked ma clovek oslovi s prosbou o pomoc, idem si nohy dolamat, aby som mu pomohla. Avsak tieto moje negativne vlastnosti ma ubijaju, lebo mi stoja v ceste za stastim a spokojnostou. Da sa s tym este nieco robit v tomto veku?

pomocnica

V tomto veku?!
No je dobré, že si to uvedomujes. Ale vážne takéto správanie nie je dobré. Nikto nemá rád ľudí, ktorí sa iba sťažujú. A to, že aj niekto iný môže mať problémy, alebo nie je spokojný napr. S tebou ti nenapadlo? Že aj niekto iný má veľa práce a nevládze, je vyčerpaný, ale nesťažuje sa a ešte aj teba počúva. Týmto dávaš zlú energiu, aj keď vidím, že si dobrý človek, lebo si si to uvedomila. Ale ty by si chcela byť v spoločnosti niekoho kto iných kritizuje a chcel by na každom.njeco zmeniť? Dám ti radu začni od seba. Možno by ti pomohlo to či mne. Ja som zas priama. Keď sa ma niekto opýta či bribral, alebo ako vyzerá s účesom, či sa mi páči to či ono, vždy som hovorila svoj názor, pretože si ešte aj stále myslím, že aj ja chcem počuť pravdu aj keď sa mi to niekedy nepáči. Ale títo ľudia sa to pýtajú aj pýtali preto, lebo chcú počuť pochvalu. Zostala som priama, ale teraz si premyslim, čo poviem. Predstavím si, že by niekto to či ono povedal mne a porozmýšľam. Väčšinou poviem síce pravdu, ale tú dobrú. Vynesiem na povrch to pekne a to škaredé potlacim. Alebo to poviem miernejšie a keď sa mi niečo alebo niekto nepáči, tak som radšej ticho, lebo on ona za to, že sa mi protivládnych nemôžu a môžu to byť super milí ľudia. Ty si trochu inak ako ja, ale musíš si premyslieť ako sa zachovala. Nad svojím chovaním.
Veľa šťastia.

Najčítanejšie články