Som kriticka

Príspevok v téme: Som kriticka
medena

Ahojte, mam 30 rokov a vsimam si 3 hrozne vlastnosti, ktore mam a to, ze som kriticka, ohovaram, co s kritikou suvisi a stazujem sa. Uvedomujem si ich, odhodlanem sa, ze taka nebudem, ale vzdy padnem do starych kolaji a tieto moje vlastnosti sa zacnu prejavovat. Tieto moje negativne vlastnosti sa prehlbili, ked som nastupila pred 1,5 rokom do novej prace. Je to praca s ludmi a moja praca sa odraza od vykonov druhych. Takze logicky, ked niekto nepodava 100% vykon, tak ma to hneva a niekedy sa na daneho cloveka niekomu postazujem a tym padom ho ohovaram v ramci pracovnej skupiny, ale nie su to intrigy, ani si o cloveku nevymyslam, ale postazujem sa, ze je nesamostatny, nerozmysla a pod.. Mam vybudovany zmysel pre spravodlivost, vidim, ze niektori kolegovia nedodrziavaju dochadzku, tak ma to hneva, lebo ja by som si ju nedovolila nedodrzat a ist si po 7mich hodinach domov a pod. Rovnako ked vidim, ze niekto napr. stravi bol dna na kave, alebo na fb, co ja nemam cas ist ani wc, tak ma to hneva a potom kade chodim, tak sa stazujem, ze mam vela roboty a ze uz nevladzem a ze odidem do inej firmy a pod. Trapi ma, ze som teraz takato, lebo viem byt aj vtipna, pozitivna, aj podporujuca, aj butlava vrba, ze ma maju ludia radi.. ked ma clovek oslovi s prosbou o pomoc, idem si nohy dolamat, aby som mu pomohla. Avsak tieto moje negativne vlastnosti ma ubijaju, lebo mi stoja v ceste za stastim a spokojnostou. Da sa s tym este nieco robit v tomto veku?

Buki

Nic! Podla mna si phica co je vo vlatnom pekle. Si presne tam kde patris a ludia okolo teba robia presne to co ty len maju trochu posunute hranice. Presne to poznam, pracoval som v takom prostredi.

Fantasyi

Za 180 euro by som dala tak 10% a nie 100%. Za 180 euro sa totiz neoplati nicit si zdravie, to sa totiz neoplati za ziadne prachy.
Prave ludia, ktori sa snazia pre inych obetovat, trpia najviac syndromom vyhorenia.
End.

Mesačný princ

Fantasyi - vidíš, tak som asi blbec...

V niektorých povolaniach je jednoducho všetko dôležité a má najvyššiu prioritu...ale máš pravdu.

ja robím len za 180 eur ...takže tak

Fantasyi

MP netrep a zas neprekrucaj moje slova, dobre? Das tu extremny priklad. To, co ty tvrdis totiz, nie je ziadnych 100% ale blbost do neba volajuca, ked sa niekto necha vyuzivat, to je jeho vec. Jadnoducho mas nejaku pracovnu napln, ktoru si plnis a v nej si musi vediet urcitbpriority, to, co pocka a co je surnejsie.
V pripade, ak musia spolupracovat, kazdy si plni svoj diel prace a ked nie, moze sa stazovat nadriadenemu a nie ohovarat poza chrbat, ako autorka temy.
Ked sa nechas vyuzivat a nicis si svojimi 100% svoje zdravie, je tvoja vec. Hadam ti za to aspon dobre platia, lebo ked nie, tak sorry, ale si blbec.

Prezyvka055

A ak je ta pani nadriadena, tak s podriadenymi ma jednat tak ze v pripade ze si myslia ze neplnia povinnosti ma ich na tuto skutocnost pisomne! upozornit a pozadovat napravu. Ak sa tak nestane moze ich pripustit. Akekolvek ohovaranie na pracovisku, natlak a krik je nepripustny. Napriklad tu v nemecku by za to bola zaloba za sikonovanie. A myslim ze aj na slovensku to tak funguje.

Prezyvka055

Mesačný princ -> ak sa niekomu nepaci pristup v praci jeho kolegyne, kolegu ma 3 moznosti.

1) Neriesit to
2) Stazovat sa u jeho nadriadeneho
3) Zmenit pracovne miesto

Nejaka priama konfrontacia je vsak nepripustna. Co koho do toho a specialne z radov kolegyn a kolegov ze ako dany clovek robi. Mne keby nieco take prisiel vyplakavat kolega tak ho rychlo do prdele poslem. Ved predsa ja nemam zmluvu s kolegom ale s firmou a takisto aj on.

Ipsilon

Ešte raz som si prečítal tvoj príspevok. Len jednu radu ti dám: staraj sa len o seba, čo sa práce týka. O tvojich kolegov a kolegyne sa má starať niekto úplne iný.
Tým, čo robíš, si znepriatelíš všetkých a potom budeš musieť z tej práce odísť a oni si budú naďalej podávať tie svojské výkony:-)

Ipsilon

To, čo máš robiť, máš v náplni práce a to si aj rob a to ostatné, nech ťa nezaujíma, aj keby sa dialo neviem čo.
Ak je tvojou náplňou práce kontrolovať kolegov a kolegyne, tak si robíš len svoju prácu a nikoho tým neohováraš, ani nekritizuješ. Máš na to jednoducho právo, lebo je to v tvojej náplni práce.
Kvôli tomu si robíš vážne výčitky?!
A čo sa týka toho, že vieš byť aj tzv. bútľavou vŕbou. To je síce pekné prozaické prirovnanie, ale človek nie je bútľavou vŕbou doslova, lebo každý človek má psychiku na rozdiel od bútľavej vŕby. Niekto sa ti pekne vyrozpráva, povie ti všetko, čo ho ťaží a tebe priťaží.
Ver mi, že po čase sa to prejaví aj na tvojej psychike, netvrdím, že hneď dostaneš depresie, ale budeš mať na to takpovediac nábeh.

Najčítanejšie články