Ako nakupujete vy?

Príspevok v téme: Ako nakupujete vy?
Emily_01

Dobrý deň prajem,
mám 20 ročnú dcéru, ktorá je momentálne druháčka na práve v Brne. Prvý rok to bolo celkom v pohode, ale tento rok jej nestíham nakupovať nové oblečenie, kabelky, tablety a pod.. Nároky má oveľa vyššie ako to bolo doteraz. Oblečenia má viac než dosť, ale jednoducho si už nemieni obliecť to čo nosila vlani. Predvlani sme jej kúpili drahý prešívaný kabát, včera sme už kupovali novú bundu. Má cca 10 pulóvrov, ale zakaždým sa pri obchode zastavíme pri pulóvroch. Minulý týždeň jej manžel kúpil tablet, ktorý odvtedy ani nezobrala do ruky. Má 8 mesačný mobil, ale už s ním nie je spokojná. Hádať sa s ňou nechcem a manžel si to ani neželá, vraj je to tak aj v iných rodinách. Neviem, je to naozaj tak?

a_dr1a

Ovecka. Pohybujem sa casto medzi vysokoskolakmi a takto dako to tam chodi. No skor medzi babami nez chalanmi. Aj to zavisi o ake konkretne mesto skolu ide)
A bud brigaduju aby na to mali, alebo ich v tomto dotuju rodicia, abo niektore maju na to priatelov. Asi tak

Fantasyi

Je to v tom, ze studuje pravo.
Mala som "cest" pracovat s mladymi absolventkami prava a bol to des.
Bezduche sliepocky, ich jedina konverzacia sa tocila okolo handier, nakupov atd. Clovek by cakal, ze to budu inteligentne bytosti. Nechcem nikoho urazit, tot moja skusenost.
Jednoducho sa snazi zapadnut, aby ju kolektiv prijal a nebola za ciernu ovcu.
Je verejne zname, ze pravo studuju deti bohatych rodicov, je to taka zvlastna kasta.
Podla mna zbytocne, lebo je prebytok absolventov prava a nemaju sa kde uplatnit.

Povedala by som, ze to robi, lebo musi. Musi chodit kazdy den v inych handrach a viest bezduchu konverzaciu o tom, co jej rodicia nove kupili. Ked ste ju dali na studium prava, musite znasat aj nasledky.

piu_bella

adria
Si obyčajná chuderka, ktorá sa hrá na najmúdrejšiu a neomylnú. Dobre sa na tebe zabávam :) aj na tých tvojich výplodoch, čo tu vypisuješ. A naštuduj si etiketu, lebo si, ako vždy, riadne mimo.

www.impuls.cz

protidebilizmu

Vsak lebo vas vyciciava a vy jej to dovolite.

Ale este cosi ma napadlo. Nemusi ist len o "pacenie sa". Mozno je za tym pocit nejakej neistoty, problem s vlastnym sebahodnotenim, sebavedomim.

a_dr1a

Az teraz som zbadala tu tvoju reakciu ku mne, piu_bella :D Ach, tieto vecne prenicky, alias trollovia & trulovia...
No pobavila si))

A len na okraj) Tym oslovenim som neurobila ziadnu formalnu ci neformalnu chybu) A keby som mala napisat, co si v skutocnosti o dotycnej (aj o tebe) myslim, tak by tam bolo nieco uplne ine))

cs.m.wikipedia.org

Lill

Ahoj, ja mám cca toľko rokov koľko tvoja dcéra. A hneď od začiatku VŠ som pracovala - u nás bola taká podmienka, že ak chcem študovať musím aj pracovať. Teraz si kryjem tak + - 60% nákladov sama. Prečo jej neskúsite navrhnúť nejakú brigádu? alebo jej ukázať ako si má viesť financie a výdaje. Možno potrebuje len trochu postrčiť.

Emmz

20 rocna zena sa nema co chovat ako pubertiacka. Na VS sa ma pomaly pripravovat na realny zivot, k tomu bezpodmienecne patri aj brigada. Sa cudujem, ze jej toto chovanie tolerujete.

Najčítanejšie články