Problém s komunikáciou s inými ľuďmi

Príspevok v téme: Problém s komunikáciou s inými ľuďmi
ShannonFano

Ahojte, no mám taký problém že neviem komunikovať s ľuďmi, ale myslím tým že sa úplne vôbec s nikým neviem rozprávať. Vždy som bol introvert, ale čím ďalej je to horšie. V práci sa s kolegami prestávam aj zdraviť, jednoducho mám úzkosť z toho že ma náhodou stopnú a budú sa chcieť rozprávať. Nieje problém žeby som sa nechcel rozprávať, ale ja netuším o čom asi tak. Horšie je že už nekomunikujem ani s rodinou. Napr. keď som mal dovolenku, bol som týždeň doma ale s nikým okrem predavačky v obchode som neprehodil slovo. Dosť ma to trápi ale neviem čo mám robiť, pretože návšteva psychológa ma neláka práve preto že sa budem musieť rozprávať. Je to začarovaný kruh. Stále sa to zhoršuje a neviem čo robiť. Prosím za radu ako sa z toho dostať.

Deku

Ak by ste sa chceli zazdieľať a popísať si s ostatnými introvertmi, tak vás znovu pozývam do našej introvertnej skupiny na Discorde! nový link - discord.gg - Icameoutof

Icameoutof

Ak by ste si chceli popísať o svojich problémoch alebo proste len pokecať, pridajte sa do našej skupinky introvertov na Discorde. (: discord.gg

deepsilence

U mna to sprevadzaju aj pocity a myslienky typu, ze to trvalo az prilis dlho a ked to pominie, tak sa bud vratim zas do normalu, akurat uz po tom vsetkom netusim aky je "ten moj normal" alebo ma to navzdy zmeni.

podorys

neviem jak u vas ale u mna to zasahuje uz aj pisomnu komunikaciu, akoby sa predo mnou uzatvaral nielen vonkajsi svet, ale aj ten vnutorny, ci ja pred nimi, neviem

deepsilence

Ahoj, ja to mam takto uz roky a aj ked sa nahodou trolinku rozrozpravam, pride mi to uplne zbytocne a vycerpavajuce, takze sa do tohto stavu dostavam cim dalej castejsie, pricom vstavam a aj chodim spat s pocitom, ze chcem byt cely den uz iba ticho a neprehodit s nikym ani jedno slovko. Pride mi to prirodzenejsie vzhladom na to, ze som po vacsinou ticho, no zaroven mi je smutno. Nedokazem sa uz s nikym bavit bez toho, aby ma to totalne vycerpalo a najradsej by som bola nema.

Bomba

Ahojte

Ja mám tiez podobny problem.
S niektorimi kolegami to je ok ale s niektorimi to ide tazko velmi...je to firma madarsko slovenska.. s madarsky hovoriacimi slovakmi a so slovakmi to je ok, ale horsie to je s “cistymi” madarmi...nemam nic proti nim, len proste citim napatie

A najhorsie je ze robim obchodaka...s niektorimi zakaznikmi sa vobec neviem rozpravat...proste nie je o com a sa citim ako keby som ich vypocuval...ja sa opytam on odpoveda
Nebojim sa rozpravat len ma nenapada ziadna tema a vzdy nastane to trapnd ticho
Su to servisaci a pneuservisaci

Solitude life

Vraj hlavny rozdiel medzi mozgom introverta a extroverta je ze introvert citlivejsie reaguje na dopamin a extrovert menej takze potrebuje vyraznejsie stimuli aby citil ucinok dopaminu. Introvert vraj skor reaguje na acetylcholin ktory narozdiel od dopaminu je latka zapajajuca sa pri hlbavejsom alebo introspektivnom premyslani alebo premyslani, jednoducho pri inych typoch stimulov. Preto je introvert spokojny pri knihe alebo na turistike v prirode a uziva si podstatne kratsie hlbavejsie rozhovory s malym mnozstvom blizkych ludi alebo osamelo a extrovert si uziva hlucnu az adrenalinovu zabavu a ma rad kecy s mnozstvom ludi s hocikym kto sa mu aspon trochu pozdava a vobec vsetky tie stimuli pri ktorych sa zapaja dopamin, medzi ne patri aj socialna interakcia.
Intorverzia nie je socialna plachost, aj ked medzi introvertami sa asi najde viac plachych ale ta nevyplyva so samotnej introverzie, socialna plachost sa moze rozvinut aj u extroverta. Introverzia vsak moze zrejme ulahcovat za urcitych zivotnych okolnosti k rozvinutiu socialnej plachosti.
Introverzia nie je ani neznasanlivost voci ludom ale taktiez asi moze za urcitych zivotnych okolnosti ulahcit jej rozvinutie.

To je tak v skratke a jednoducho podane vysvetlenie rozdielu medzi introverziou a extroverziou. Samozrejme vacsina ludi sa nachadza niekde medzi bud blizsie k introverzii alebo extroverzii. Cim blizsie k jednemu alebo druhemu extremu tym statisticky menej ludi sa vyskytuje a o to viac sa tito jedinci odlisuju svojim spravanim od vacsiny. A samozrejme ako som hore naznacil tak do toho aky clovek bude a ako bude reagovat na okolie sa zapaja viacero faktorov nie len ci je introvert ci extrovert.