Problém s komunikáciou s inými ľuďmi

Príspevok v téme: Problém s komunikáciou s inými ľuďmi
ShannonFano

Ahojte, no mám taký problém že neviem komunikovať s ľuďmi, ale myslím tým že sa úplne vôbec s nikým neviem rozprávať. Vždy som bol introvert, ale čím ďalej je to horšie. V práci sa s kolegami prestávam aj zdraviť, jednoducho mám úzkosť z toho že ma náhodou stopnú a budú sa chcieť rozprávať. Nieje problém žeby som sa nechcel rozprávať, ale ja netuším o čom asi tak. Horšie je že už nekomunikujem ani s rodinou. Napr. keď som mal dovolenku, bol som týždeň doma ale s nikým okrem predavačky v obchode som neprehodil slovo. Dosť ma to trápi ale neviem čo mám robiť, pretože návšteva psychológa ma neláka práve preto že sa budem musieť rozprávať. Je to začarovaný kruh. Stále sa to zhoršuje a neviem čo robiť. Prosím za radu ako sa z toho dostať.

lilipop

shannon,chod ku tej psychologicke.Tak to mozes rozbehnut ,ona moze prist na to kde je problem.Hlavne si to ,tak neber.Nevies,ake ma kto problemy...pokial ti neublizili...ja mam problem ,len s takymi sa vypravat...a triaska ma chyta...ale pri cudzich ,ci novych a stalich ludoch je to ok.Hlavne sa neuzatvaraj...tak chytas depku...uzivaj si zivot ...skorej mna stve ze som teraz bez prace...:/ skus sa otriast zahodit to a sam sa prihovor skus to jeden pokus

xlo

A počas dovolenky si robil čo? Iba sedel sám so sebou? Hral hry na nete či?
Pozeral TV, alebo len tak ležal na posteli? Chodil do prírody? Skamarátmi ten problém nemáš? Či ani kamarátov nemáš?

xlo

orgán ktorý nepoužívame zakrnieva. A tak je to aj s mozgom a ústami. Nie každý robí to čo by si prial, väčšina to čo musí. A rozprávať s ľudmi musíš . Vo vlastnom záujme. Inak ostaneš len sám so sebou a to chceš?
Horšie sa z toho dostáva ako do toho spadne. Bojuj. Veď život je boj.

ANGEL-DEMON

...lenze ty to nemáš na cele napísané... že sa kolegyniam nezdravíš lebo maš choru hlavu....
potom sa nečuduj ked od daktorej kolegyni budes niečo potrebovať a ona ta posle do p*i*e ... a to bude námet na dalsiu temu do fora...
"prečo mi kolegyna odmietla pomoct ked sa jej nezdravim a ignorujem.."

neda sa pomoct niekomu kto nechce...
ked nechces ist ku psychologovi tak sa zabarikaduj doma medzi 4 steny a bud sám so sebou...spokojný....

xxi

Možno si v niečom neveríš neviem v čom to inak môže byť.
Komunikovať s ľudmi musíš aj ked máš s tým problém. Čím menej sa s nimi budeš rozprávať, tým viac sa im budeš aj vyhýbať. Komunikuj , ved nemusí ťa to baviť a nemusíš dlho len to najnutnejšie, lebo inak sa uzavrieš do svojho svetačo nie je dobré. Rob to tak že musíš. Ve d do práce sa ti tiež nechce a ideš musíš. S komunikáciou je to ako s telesným cvičením. Ak ho nebudeš, resp prestanešrobiť tak zakrnieš úplne.
Prajem ti len to dobré a nech sa ti darí komunikovať. Ved komunikáciou rozvíjaš aj svoje ego a inteligenciu.