Prečo mi nesadla huspenina?

Príspevok v téme: Prečo mi nesadla huspenina?
gorilla

Chcela som urobiť radosť dedkovi a uvarila som mu huspeninu, ktorú má veľmi rád. Ale nesadla mi. Odvčera je naliata v pekáči a stále je to voda. Varila som ju podľa osvedčeného receptu mojej starej mamy, tá už zomrela. Už som ju varila predtým dvakrát a vždy bola ukážková, neviem kde som teraz urobila chybu. Tentokrát som ju varila dosť dlho, dlhšie ako bolo v recepte, asi 11 hodín. Ale to by nemalo byť na škodu. Skôr je to asi lepšie. Vyvarilo sa dosť vody, boli tam paprčky aj kožky, dosť veľa. Neviem či sa s tým dá ešte niečo urobiť. Vie mi niekto poradiť? Dala som soľ, cesnak, korenie, zeleninu - tú až neskôr, cca dve hodiny pred dovrením.

Kycera

To tak dlho varíš??? Pravdepodobne si tam mala veľa vody. Vieš čo, vylej ju späť do hrnca, pridaj mäsko čerstvé alebo údené (narež ho, bude to rýchlejšie), ak si nevyhodila paprčky a kožky, tak to tam nahádž všetko a daj znova variť. Pozor musíš variť ako mäsovú polievku - musí vrieť mierne. Pridaj koreniny, cibuľu, cesnak a koreňovú zeleninu. Soľ už nedávaj! Var odokryté. Po hodinke a pol odober za polievkovú lyžicu, daj do misky na chlad a počkaj, či sadne. Ak áno, tak ju môžeš vypnúť. Nalievaj do tanierov!, hoď tam aj mäsko, môžeš pridať 1/2 vajca uvareného na tvrdo, 1/2 uhorky. Masť pozbieraj. Dobrú chuť!