na dieťa je priskoro

Príspevok v téme: na dieťa je priskoro
lenka444

Ahojte chcem sa poradiť ako sa mám zachovať. Mám 20 a môj priateľ má 28. Milujeme sa a všetko je skvelé ale môj priateľ je veľmi veriaci a nesúhlasí s používaním akejkoľvek antikoncepcie. Trvdí, že je to proti prirodzenosti a proti Bohu, a že ak má dieťa prísť, tak príde. Prvý sex sme mali pred pár mesiacmi. Mohol byť až po svadbe. Možno mi vadí trochu aj to, že za 6 mesiacov sme mali sex 4 krát. Fakt neviem čo mám robiť

prezyvka_0123

mne cela tato tema pride ako fake. Ako keby si dievcina zobrala muza ktoreho ani riadne nepozna a nikdy sa s nim nebavila o spolocnom zivote...

Lolka01

Vy ste sa ako zobrali a nikdy ste sa nerozpravali o tom, kedy mat deti, kolko a ako si naplanovat spolocnu buducnost? Sex ste mali tiez az po svadbe a teraz ani s nim nie si spokojna. Preco ste sa vy dvaja vlastne vzali, vam to snad dohodli rodicia? Nad takymito pribehmi ostava rozum stat. Teraz ako co, my mame za vas riesit kolko mate mat deti, kedy, ci mas brat antiku a ako casto mate sexovat?

0vecka

Biela Kobra ja nemam pocit ze by slecna studovala takze imho neni o com... podla mna je lepsie mat deti skor ako na stare kolena

denisaf

chlapa sa tehotenstvo dotkne ovela menej ako zeny bude fungovat tak ako fungoval bude chodit do roboty . Zena je ta ktora bude dieta 9 mesiacov nosit bude znasat vsetko co tehotenstvo obnasa a niesu to lahke stavy. A mladi chcu samozrejme byvat dnes vo vlastnom co maju zit u rodicov aj s detmi alebo v podnajme odkial vas mozu majitelia kedykolvek vyhodit?? Byvanie je alfa omega proste bez toho sa nepohnes vobec nikam. Inak mi pride ze autorka isla do manzelstva ani nevedela poriadne koho si berie lebo taketo veci sa riesia pred svadbou ake mame ciele spolocne nazory a co ocakavame najblizsie roky od zivota....

Biela Kobra

Nemyslím. Sama som vyštudovala popri rodine, domácnosti, práci a ešte jednej práci. Spolužiačka počas štúdia stihla porodiť tri deti. Ale viem, že každá to nezvládne, takže jej nechcem mazať medové motúzy popred nos.

0vecka

Biela Kobra preco si myslis ze clovek nezije pocas studia alebo vychovy deti?? ty to rozpravas ako keby to bolo nejake nutne zlo

Biela Kobra

Fyzicky na dieťa nie je priskoro, naopak. Ako hovorí Ovečka, si v ideálnom veku na rodenie. Horšie to bude s tvojou duševnou zrelosťou a schopnosťou zvládať celú domácnosť a stresy s tým súvisiace, keďže podľa toho, čo píšeš, od manžela sa asi veľa pomoci nedočkáš. Pripadá mi to presne tak, ako bolo povedané - chcel podľa jeho vnímania legálny sex, nuž ťa pojal za manželku. Zvonka to však vyzerá, že využil tvoju mladosť a neskúsenosť a teraz si ťa chce zaviazať aj deťmi. Pred 30 rokmi takéto mladé rodiny neboli ničím nezvyčajné, dnes sa však veková hranica prvorodičiek posúva hore hlavne z ekonomických dôvodov - "mladí" chcú byť už samostatní a priviesť dieťa do vlastnoručne vybudovaného sveta, ženy si chcú dokončiť vzdelanie, prípadne nabrať skúsenosti a aj niečo zakúsiť. Ty si v podstate rovno zo školy vhupla do manželstva a už sa po tebe chce, aby si bola matkou.
Tak to zhrniem: Máš dve možnosti. Buď budeš brať antikoncepciu (do toho ti manžel síce nemá čo hovoriť, ale zasa mala by si mu naznačiť, že sa zatiaľ pred tehotentstvom chrániš a ešte dieťa neplánuješ).
Alebo sa pustíš do rodenia, opatery a výchovy detí a sama pre seba začneš žiť niekedy v štyridsiatke - ak vtedy dokážeš pustiť plienky a varechy a zdvihnúť hlavu a ísť si za svojím. Nebudeš prvá ani posledná, ktorá zvolila náhodou či cielene tento postup.

Tretiu možnosť, že jedného dňa prehliadneš a upustíš od tohto zväzku, ponechávam otvorenú.