Chudnutie - aké cviky?

Príspevok v téme: Chudnutie - aké cviky?
Mist

Ahojte,
som žena, 18 rokov a pri mojej výške 164 cm nie som spokojná s váhou 60kg. Chcela by som sa dostať na váhu 55kg. Je mi jasné upravenie stravy atd., o to teraz nejde.
Chcem sa vás spýtať na cviky ktoré mi pomôžu schudnuť hlavne z bokov, brucha a zároven vyšportovať zadok. Drepy mi teda velmi na zadok nepomohli, viac menej vôbec- S brušákmi na brucho tiež vidím nulový výsledok, spravím ich vela bezproblémov a nič z toho.Ďakujem

Lara8888

ja mam 169 cm a momentálne 55 kg .... poviem ti ako som schudla ja a to som naozaj nechcela :D každý deň chodím na prechádzky min. 5km max 10 a raz za týždeň 20km.... a to je celé :D

Spolahnisa

Veľa ľudí robí tú chybu, že si myslia, že sa chudne cvičením. To vôbec nie je pravda. Žiadny cvik sám o sebe nespustí spaľovanie tukov. Cviky sú len prostriedok, ako spáliť viac kalórií a teda sa ľahšie dostať do kalorického deficitu. Ten v skutočnosti spúšťa spaľovanie tukov. Správny tréninigový plán by ti mal pomôcť teda spáliť čo najviac energie a zároveň ti pomôcť udržať svaly. Veľa cvikov nespáli takmer nič nehovoriac o tom, že na udržanie svalov sú úplne nevhodné. Lebo nie je chudnutie ako chudnutie. Chceš spáliť tuk a tým mať menšiu váhu. Nie mať menšiu váhu tým, že budeš mať menej svalov. Viac si o tom môžeš prečítať tu fitnessrevolution.sk.

Gima

Čo je HIIT tréning?

HIIT tréning je cvičenie, ktoré sa špecifikuje ako vysokointenzívny intervalový tréning. Perfektne pôsobí na budovanie svalovej hmoty a stará sa o srdcovo- cievnu kondíciu. Pokiaľ ste sa rozhodli schudnúť, žiadne iné cvičenie (ani kardio) vám nezabezpečí lepšie a trvalejšie výsledky ako HIIT, ktorý pracuje s kondíciou a svalmi efektívne a naraz. Charakterizuje ho výbušnosť, dostupnosť a rýchly efekt.
Výhody HIIT tréningu:

Dá sa robiť v rôznych obmenách: bicyklovanie, beh, plávanie, skákanie cez švihadlo, silový tréning, tréning s vlastnou váhou, box, jumping.
Je nenáročný na čas, zaberie 15- 20 minút.
V jednom tréningu spaľujete a zároveň naberáte svalovú hmotu (ktorá vám pomáha počas celej vašej existencie spaľovať kalórie).
Praktikuje sa 2x do týždňa.
Dá sa striedať s kardio cvičením a posilňovaním (2x do týždňa kardio, 1-2x HIIT, 2x posilňovanie).
Je to ideálne cvičenie pre všetky vekové kategórie, aj pre seniorov.
Nepotrebujete navštevovať fitness centrá, dá sa cvičiť doma aj vonku.
Telo po HIIT cvičení vykazuje zvýšenie metabolizmu ešte následujúcich 24 hodín, čo sa nedá povedať o kardiu. To v praxi znamená chudnutie aj po docvičení.

ferdo.mravec

Odporúčam ti pozrieť tento web kde sa dozvieš všetko potrebné vo výzve na zmenu postavy za 21 dní -odkaz odstránený-

peterssonne

a este dodam.. zeny najcastejsie priberaju ako prve do bokov zadku a brucha a tak to ide aj opacne.. cize z bokov a zadku budes chudnut najdlhsie, brusaky su kravina s nimi je viac skody ako uzitku

a na zadok su super drepy s vahou alebo vypady pripadne step ups, glute bridge. Na brucho je najlepsi asi plank a zdvihanie noh pripadne kolien ci uz v lahu alebo vo vise, no ak cvicis vela brucho cvic aj krize nech sa ti neoslabuju a nevytvaraju disbalancie..

peterssonne

na chudnutie je najlepsi silovy trening s vahami, teda anaerobny trening a nie nekonecne behanie alebo cviky s vlastnou vahou ktore su sice dobre no neschudnes z nich.. idealne su sprinty.. daj si 10x 50-100 metrov sprinty prestavky tak 1-2minuty staci 2x tyzdenne a chudnes ako nic.. samozrejme je to aj o strave ale tak z pohybu asi tolko.. komplexne cviky kde zapajas viac svalov, nic izolovane. Ak mas v okoli moznost nejakeho skupinoveho crossfitu tak si to skus

celebrita FB

Teraz vážne. Niekde som čítala, že organizmus najlepšie spaľuje tuk, keď cvičíme ráno nalačno. Ja mávam obdobia, kedy cvičím a obdobia, kedy sa mi nechce. Keď cvičím, tak ráno nalačno, ale každý deň 10 až 15 minút. Kliky na rukách drepy s výskokmi, brušáky a niečo na chrbát a na stehná a na zadok.