Zápal močových ciest

Príspevok v téme: Zápal močových ciest
ketrin92

Dobrý deň, chcela by som od vás radu, pokiaľ sa niekomu stalo niečo podobné ako mne. pred dvoma dňami som sa v noci zobudila na to, že mám horúčku a ráno som sa už celkovo cítila chorá(malátnosť,bolesti hlavy...). K tomu som začala pociťovať príznaky zápalu močových ciest (už ich ľahko rozoznám, mávam ho 3 krát do roka :-( ). Išla som okamžite k lekárke ale tá mi zápal na 100% nepotvrdila ale aj napriek tomu mi dala antibiotika. Tie som však nezačala užívať, lebo mi začali bolesti pri močení ustupovať (z ničoho nič!). Doma som mala ešte tabletky na prirodnej báze Uroval manoza, tak som jednu užila namiesto tých antibiotík. Ani ich nechcem začať užívať, keďže žiadne príznaky už zrazu nemám. Mohla som si chorobu len nahovoriť? neviem si to nijak vysvetlit. Pochybujem žeby mi zápal zmizol len tak v priebehu dvanastich hodín...Na druhý deň dokonca zmizla aj horúčka aj celková únava tela. Zrazu mi vôbec nič nie je. Niežeby som sa sťažovala, len mi to príde hrozne divné a neviem či teda mám tie ATB užívať aj tak pre istotu, či nie, Stalo sa niekedy niečo podobné niekomu z vás? ďakujem za každú odpoveď.

lexxa

tak ja sa v tom strácam o akých enzýmoch mi to tu píšete a čo znamená to že je podstatné aj aké enzýmy? Neviem sa v tom nájsť, čo tým myslíte a čo vlastne si z toho mám zobrať. Preto by som bola rada keby ste mi to nejako objasnili :)

Bionetla

vierocka je podla mna podstatne aj si ujasnit ake enzymy. Pretoze je to velmi dolezite ak maju byt ucinne a clovek sa ma uspesne zbavit zapalu :)

vierocka514

Čím sa treba riadiť...no pri takomto probléme sú dôležité enzýmy a ďalšia dôležitá vec je, že niekedy sa kombinovanie liekov nevypláca. To, že ty berieš jedno druhé a tretie neznamená, že sa zo všetkého rýchlo mávnutím prútika dostaneš, všetko chceš čas ;)

lexxa

lenže akým spôsobom sa vôbec zápalu dá zbaviť? Čo to obnáša taká liečba aj zápalu ale aj celkovo imunity? Čím sa treba riadiť? Neviem si to vôbec predstaviť :)

vierocka514

lexxa tak trvá to dlhšiu dobu, ale stojí to za to. Podľa mňa je dôležité aby telo bolo zbavené zápalu úplne. Pretože ak v tele je zápal tak problémy sa furt budú vracať. Dá sa ho zbaviť tak, že si nasadíš normálne liečbu :)

Bionetla

lexxa ano je to dlha doba - ale ma to svoje opodstatnenie. Ked clovek dokaze si imunitu uzemnit a znicit, tak potom je potrebne dlhsi cas aby opat sa dala do poriadku a opat vedela telo uchranit pred vsetkymi moznymi nastrahami

lexxa

Lenže ako sa dá toho zápalu akože definitívne zbaviť? Hm? To bude asi dlhá doba, keď sa telo úplne zbaví zápalu nie? Predsa len je to už dosť závažné keď zápal prepukne

vierocka514

skôr by som tipovala, že príznaky ustúpili. Ale to neznamená, že si sa zápalu zbavila. Keď ho mávaš trikrát do roka ako píšeš tak ty stále ten zápal v tele máš a prejaví sa keď tvoje telo je nejako oslabené, podľa mňa by si to mala riešiť, posilňovať telo :)