Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Po strednej do práce

Príspevok v téme: Po strednej do práce
Try everything

Dobry vecer, o rok končím gymnazium. Avsak ja naozaj nechcem ist na VS. Uz to v skole nevydrzim. Chcem proste chodim do prace a zarabat si. Chcela by som skusit zahranicie ale neviem aku pracu by som robila. Rada by som pocula vase rady skusenosti. Ci si potom hned vziat hypoteku alebo tak. Moj sen je mat menší domcek, pracu ktora ma bude aspon trochu bavit a aj ten plat keby bol lepsi, nie ako tu na Svk. Chcem byvat sama. Dakujem za rady

vicky456

Try everything ahojcek urcite ti chcem aj ja poradit aby si isla do zahranicia pracovat. Ci uz ako chyzna alebo upratovacka vzdy sa budes mat lepsie ako nase baby na sk. Priznam sa ze som sa tiez dala uniest fenomenom vs a spravila som si ju no a bola mi akurat k nicomu pretoze na pohovoroch som nonstop pocuvala ludi bez praxe vo vasom odbore neprijimame. Moje spoluziacky a kamaratky robia casnicky,predavacky v obchodoch za 400 eurove platy . Mala som kamosku na vs ktora to flakala neucila sa odisla s frajerom do Anglicka a ma sa z nas najlepsie...Nejde o vs ani o znamky ale o to ako si ,,do sveta,, a ako vies bojovat a prisposobovat sa.O tom je zivot. Preto je vela ludi s vs je sklamanych ze malo dobre znamky a po skonceni studia si napriek tomu nevedia najst dlho robotu...

kafe

moje skúsenosti: ako chyžná zarobíš 1.500 eur mesačne v čistom (južné Tirolsko), máš ubytovanie a stravu zadarmo. Práca je naozaj fyzicky ťažká, makáš 6 dní v týždni.. ale zas za tie peniaze to naozaj stojí za to. Po 4 -5 rokoch (čo ostatní končia výšku s holým zadkom) si ani nemusíš brať úver, jednoducho z fleku si kúpiš domčúrik a máš. Potom môžeš zvoľniť a nájsť si len sezónnu prácu na pol roka a druhý polrok cestovať po svete, robiť si čo ťa baví.. otvoriť si obchodík..

Netreba sa báť. Trénuj jazyk a po gympli hor sa do sveta. Držím palce.

Sheilla

Fotona, ty si študovala asi veľmi jednoduchý odbor, ak si vôbec chodila na VŠ. Ja som VŠ absolvovala a rozhodne nesúhlasím s tvrdením, že sú to najkrajšie roky života. Čo si pamätám, okrem učenia, písania seminárnych prác, prípravy na semináre a skúšky a chodenia po knižniciach som počas semestra nič iné veľmi nestíhala, akurát cez letné prázdniny som si trochu oddýchla. Na brigádu som počas štúdia vôbec nemala čas. Rozvrh od pondelka do piatku rozťahaný po celom dni. Tiež som uverila ilúzii, že s titulom ma zamestnávatelia uprednostnia pred uchádzačmi so strednou školou, ale bol to omyl. Každého zaujímala len prax a nie nejaká teória, ktorej som mala plnú hlavu a z ktorej si už po rokoch aj tak nič nepamätám. Na Filozofickú fakultu sa vôbec nevyplatí ísť, je to strata času, ak VŠ tak ekonomika alebo technika, IT.

fotona

Nie je pravda, ze s VS zarobis malo. V korporatoch Johnson, IBM, Dell, Siemens a spol, tam mas ako absolvent bez praxe nastupny plat 1000 a staci Ti ovladat Anglictinu a zaklady uctovnictva, ci ineho a mat VS, lebo bez tej Ta nevezmu.

Try everything

Na VS nejdem to som uz davno rozhodnuta a chcem ist jednoznacne do zahranicia ale neviem co tam. Bude to tam drahe hlavne najom a tak.

katinaa20

tak jednoducho nechod, vsak pokial nechces ist tak naco tam budes na silu..vies kolko je takych ludi ktory isli hned po strednej do zamestnania a su spokojni

denisaf

spravit si vysoku absolutne nezaruci to ci budes mat vyssi plat. Lebo na Sk vyberu vzdy zamestnanca co ich bude stat menej. Poznam ludi co maju vs roky v praxi odrobene a plat 4 stovky aj nieco....takze si nedaj balamutit hlavu ze sa budes mat lepsie...

Jaja15

Treba si vyskúšať aj prácu, najschodnejšia cesta v takomto prípade je študovať popri zamestnaní(samozrejme pri práci na Slovensku). Ale realita je taká, že s nájdením si práce majú problém nielen stredoškoláci, ale aj vysokoškoláci. Veľa krát je VŠ na príťaž, firmy zoberú skôr stredoškoláka s nižším platom ako vysokoškoláka ktorý má vyššie finančné očakávania.....U súkromníka rozhoduje prax a plat, v štátnych inštitúciách aj vzdelanie(zase sú nižšie platy ako v súkromnej sfére).