Po strednej do práce

Príspevok v téme: Po strednej do práce
Try everything

Dobry vecer, o rok končím gymnazium. Avsak ja naozaj nechcem ist na VS. Uz to v skole nevydrzim. Chcem proste chodim do prace a zarabat si. Chcela by som skusit zahranicie ale neviem aku pracu by som robila. Rada by som pocula vase rady skusenosti. Ci si potom hned vziat hypoteku alebo tak. Moj sen je mat menší domcek, pracu ktora ma bude aspon trochu bavit a aj ten plat keby bol lepsi, nie ako tu na Svk. Chcem byvat sama. Dakujem za rady

fotona

Baby, nebudte blbe a tu VS si spravte, bez nej dobre nezarobite. Ked nechcete byvat s rodicmi, tak si dajte prihlasku na skolu dostatocne vzdialenu, aby ste mali narok na intrak, ci ist do podnajmu. Ked Vas rodicia do VS tlacia, predpokladam, ze Vas aj financne podporia a potom v zavislosti od skoly, skoro cely semester je leharo, pripadne pisanie seminarok a ucite sa najme cez skuskove obdobie. Kazdy vysokoskolak Vam povie, ze to je najkrajsie zivotne obdobie.

Talia

Ako ja som rozmýšľala že si po mature otvorím živnosť a začnem podnikať najskôr že si zobrať pôžičku a otvoriť nejaké solárko a potom si urobiť kurzy a otvoriť nejaký salón buď kozmetika/nechty/mihalnice ako toto dnes asi najviac zarába, mam známu ktorá ma 21 rokov a robí len 3D mihalnice a žije si ako kráľovna dokonca robí doma vo vlastnom byte

Try everything

Talia presne aj mna nutia! Je to nas zivot a nie ich :( viem ze nam chcu dobre ale proste ked clovek chce a je sebavedomy a neboji sa tak aj bez vysokej moze v pohode zit. Lenze rodicia si myslia ze skoncime na ulici alebo čo. Ja som este rozmyslala ze prvym rokom pojdem robit au pair do Ameriky lebo Ameriku som vzdy chcela vidiet a toto je asi jedina sanca ako sa tam dostat

Talia

Úplne ti rozumiem som na tom rovnako tento rok maturujem na gymnáziu a skolu uz nechcem vidieť ,chcem začať pracovať a zarobiť si vlastne peniaze aby som uz nebola závislá od rodičov.Moja mamka na mna tlači aby som si urobila aspoň Bc. ale úprimne uz nechcem v škole stráviť ani sekundu a nemať vlastne peniaze. Takze som sa rozhodla,že si podám prihlášku na výšku a pokial si do nástupu nenájdem nejakú prácu ktorá ma uživí a budem si môcť prenajať byt tak nenastúpim ak nie tak to skúsim ale akonáhle sa objaví nejaká lepšia možnosť v tom momente odchádzam zo školy