Priateľ ma už asi nemiluje

Príspevok v téme: Priateľ ma už asi nemiluje
mirka555

Dobrý deň

Potrebovala by som pomôcť, mám priateľa sme spolu rok a pól, veľmi ho milujem a neviem si predstaviť život bez neho. No neviem či to aj on tak cíti, 15.11.2016 čiže teraz sme mali ísť do Severného Írska - Belfast. Mali sme tam ísť pracovať do firmy Moy Park, no keďže on je skúsení ma 30r a zahraničie má už pobehané, nemal stres, ja som tam mala ísť prvý krát, bola to dobrá ponuka vyplácali každý týždeň. Tak som bola rozhodnutá že idem, keďže sme bývali oddelené a keď prišiel celý deň sme boli v aute tak som sa tešila, no moja mama mi vravela, keďže ma zahraničie nikdy pred vzťahom nelakalo, prečo tam idem kvôli nemu, že si mohol aj tu nájsť prácu, že prečo sa mu podriaďujem. A on mi povedal že za všetko môžem ja že teraz nás osud rozdelí, že on mi koniec dávať nebude. Že on si pôjde aj sám do Anglicka atď... Neviem či ma miluje no už mi to ani nepovie :( som smutná. Bola by som rada za každú radu. Ďakujem

slnieckooo

ja keby mam takeho schopneho chlapa co by chcel ist robit do zahranicia tak by som bola najstastnejsia na svete :) Urcite chodte zarobite si za mesiac take peniaze co tu za tri... mladi ludia by nemali vahat pokial maju moznost zarobit si v zahranici...

qweqweqwe

pisala to v predoslej teme, ze jej pred mesiacom zomrel otec

a partner moze byt nasraty ako chce, ale ak mi raz povie, ze keby vedel, aka som, tak si so mnou nezacne, tak by uz o mne hovoril ako o byvalej, takto sa partneri k sebe nespravaju

0vecka

kde to mate ze jej umrel otec atd?

inak ja by som sa tiez riadne nasral.. pravdepodobne on vsetko vybavil a ona si na poslednu chvilu povie ze nejde..

yxcvbnm

Nech sa snažíš ako chceš, nikdy nevyhovieš každému. Ale pre rodičov je prvoradé, aby si si dokončila školu. Pokiaľ teda študuješ. Lebo ich stojí kopu nervov a peňazí do decka študenta investovať a po promócii si už rob, čo chceš. No ale keď neštuduješ, tak by ich to zase až tak veľmi nemuselo trápiť. Obzvlášť preto, lebo tam idete dvaja a idete za prácou. Keby si išla sama, to by mohli byť väčšie nervy pre nich. Ale toto? Keď jeden z vás stratí prácu, druhý ho finančne podrží. Keď jeden nájde prácu ako prvý, tak sa môže spýtať šéfa, či vezme aj toho druhého z vás. On vie po anglicky, nasaješ trošku prízvuk, naučíš sa veľa nových slov, máš šancu zlepšiť sa v jazyku a potom nájsť na Slovensku prácu v kancelárii s jazykom. Už budeš smelšia v komunikácii a budeš mať aj rýchlejšie reakcie pri rozprávaní. Veď nie všetci zostanú v zahraničí večne. Mnohí si našetria peniaze na bývanie, potom sa vrátia a kúpia si byt, založia rodinu. KEď niečo spolu budujete, tak potom je to to, čo vás spája a vážite si jeden druhého, aj sa lepšie spoznáte. To sú argumenty, ktoré môžeš použiť pri rodičoch. Veď oni sa sobášili v 18tich, teda ich generácia. A človek tvojej generácie má nosiť do 30 pás cudnosti a ani sa nepozrieť na opačné pohlavie? To tiež nie je na mieste. To potom môžeš vstúpiť aj do kláštora. No tak ale zase na druhej strane aj tam sa musí ísť dobrovoľne. Nie z donútenia. A do vzťahu tiež vstupuješ dobrovoľne. Lepšie je vypadnúť v 19tich do zahraničia, že ideš s priateľom a porodiť v 25 zdravé dieťa ako zasierať sa na Slovensku za minimálku, nechať sa klamať a okrádať pochybnými takzvanými akože agentúrami, ktorým odovzdávaš takmer celý plat a nosiť do 35 pás cudnosti a potom nakoniec svadbu ani neurobiť, lebo peniaze nie sú, čo vás kde-aký poisťovák pookrádal, ošklbal a porodiť v 36 postihnuté decko, lebo si už bola stará. Vekom stará. Chlapovi je to jedno. Aj 70 ročný môže s peknou 20tkou splodiť zdravé a pekné dieťa. Ale 40 ročná žena už asi len postihnuté a utrápiť sa potom kvôli tomu. Aj toto sú argumenty, prečo odísť. Tak sa to dá rodičom vysvetliť. Lebo keď máš byť s nimi do 40, potom rodiť nemusíš už vôbec. Choď za láskou, tam ťa srdce ťahá.

qweqweqwe

btw vygoofli si nieco o manipulatoroch, pretoze hovorit veci ake on hovori tebe, ze za vsetko mozes ty a ze keby vedel, aka si, nezacne si s tebou, to je typicky prejav manipulatora. a uz ti nebudem k tomu pisat viac. nebavi ma hadzat hrach na stenu. komu niet rady, tomu niet pomoci.

qweqweqwe

nema to byt len na mesiac, aky vyznam by malo ist pracovat do zahranicia na mesiac? pred mesiacom jej zomrel otec a mama ju nechce pustit, co mi pride ako logicke, ze v tazjych chvilach potrebuje pri sebe oporu. podla mna je to docasne, ze ju nechce pustit. priatel jej na to, ze s odchodom do zahranicia vaha, povedal, ze keby vedel, aka je, tak si s nou nezacne. dievca nenapisalo v tejto teme celu pravdu tak, ako to je. z toho, co z obidvoch tem vidim, je mi jasne, ze priatel nepovazuje za dolezite, co sa deje v jej zivote alebo ake sny ma ona sama. pise aj tu aj v minulej teme, ze o zahranicie nikdy nestala a robi to v podstate iba preto, aby si priatela udrzala. ako uz jej bolo poradene aj v minulej teme, nema skakat tak, ako jej priatel piska, ma pouzivat vlastnu hlavu a ma sa rozhodovat podla toho, co ona sama chce a nakolko je pre nu rodina dolezita. pre jej priatela je ocividne nepodstatne vsetko to, co by malo byt dolezite pre nu (jej sny, jej rodina cize mam co prave asi preziva velky smutok zo smrti jej otca). ale tym, ze dievca zalozi novu temu, sa nic na tom nemeni. ty sa stale bojis, ze ho stratis, ked neurobis to, co on si zaumienil. a ja ti stale hovorim, ze prenho vela neznamenas, takto laska nevyzera aze ta vymeni, ked uz ta bude mat dostatocne plne zuby, lebo ten cas pride, to mi ver. vymeni ta a akby nasiel vhodnejsiu babu na zivot v zahranici, tak odide s nou a nie s tebou. nie je prenho dolezite, co chces ty, to si uvedomujes dost jasne, vsak? tak preco sa bas zase pytas, ci ta miluje alebo nie. novymi
zalozenymi temami sa na realite nic nezmeni a ty dobre vies, aka realita je. vies, ze toto nie je o tom, ze ta miluje, ale je to o tom, ze na nom visis akoby od neho zavisel tvoj zivot. a on to vie, zameta s tebou podla toho a po case mu uz budes tak liezt na nervy a tak stratis akukolvek hodnotu, ze si v zahranici najde inu, ktora do zahranicia chcela odist a je tam stastna, a teba posle domov. a ty si potom mozes opakovat, aka hlupa si bola. lenze ty nie si hlupa, tebe je jasne, o co tu ide, ty sa len bojis poslat ho do p.... tu nie je hlavny problem tvoja mama, tak to v kazdej teme nevytahuj ako hlavny dovod, preco pises. tvoj hlavny problem je tvoj nestastny vztah s priatelom, na ktorom tak zufalo visis, aj ked on s tebou vytiera zem.

caty512

mirka je to smiesne ze pocuvas mamu ked mas vztah...proste si dospela osoba zacnite sa starat o svoj zivot... nepocuvaj rodicov ale seba a svoje vnutro.Nevidim nic zle na tom ist do zahranicia tvoj frajer vidi ze na Slovensku to nema buducnost tak jasne ze ide tam kde dostane viac. Ja som tiez v zahranici a nemenila by som...300 eurovy plat mi nechyba...

zztzu

Tak sed doma na riti a nepokusaj tu svojimi nezmyslami
Toto je forum zdtavie nie pubertalne vylevy , chod na nejaky pokec