Inzulínová pumpa

mgasparova

Dobrý deň, čo sa týka cukrovky akéhokoľvek typu - ak vieme primárnu príčinu cukrovky, čo vieme a rozumieme základnému princípu fungovania tela, áno aj táto ťažkosť sa dá vyriešiť-jednoducho, ľahko a účinne. Viem povedať, že na to funguje zatiaľ jediná vec, čo poznám a čo sa ku mne dostalo pred nedávnom. Ľudia s cukrovkou sa z toho dostali a neboli potrebné žiadne lieky, inzulín a pod. veci a je tu možnosť aj pre ostatných. Rada pomôžem a poskytnem ďalšie info. Pekný deň

DANO777

NA CUKROVKU, REGENERACIU MOZGU, CHOLESTEROL, TLAK, KRVNY OBEH A OBRAZ, OSTEOPOROZU + VELA INYCH DIAGNOZ AJ RAKOVINU, VELMI RYCHLE A UCINNE ZABERA CISTA STAVA Z GOJI,(KUSTOVNICA CINSKA) OBSAHUJE 50X VIAC VITAMINOV AKO POMARANC A 80X VIAC ANTIOXIDANTOV. MNE KLESOL TLAK V PRIEBEHU MESIACA ZO 118/183 NA 85/125 A TO MAM 120KG A BEZNE PIJEM 2-3 SILNE PRESO KAVY. MOZTE SI JU OBJEDNAT NA STRANKE HIMALYO.CZ A ZO ZLAVOVYM KODOM C. 3261 KTORY TREBA ZADAT PRI REGISTRACII, ZISKATE PERMANENTNU ZLAVU 50KC NA KAZDU FLASU A 20KC NA KAZDY BALICEK SUSENEHO, ALE DOBRE LIECIVE UCINKY MA STAVA. SUSENE MA OVELA MENEJ VYZIVOVYCH HODNOT. DENNA DAVKA JE LEN 25ML, FLASA JE NA MESIAC. V PRIPADE, ZE POTREBUJETE PORADIT, TAK KLUDNE ZAVOLAJTE. 0903460303.

PRI AKEJKOLVEK FORME RAKOVINY JE DAVKOVANIE 3X 50ML, RANO NA LACNO A POTOM VZDY ASPON POL HODINY PRED JEDLOM.

www.youtube.com

karina1008

mojej dcere katke zistili cukrovku az potom co sa dostala do stavu hypoglikemie lekar jej okamzite odporucil inzulinovu pumpu ale nepomaha jej davame pozor co konzumuje ale stale ma bud vysoku alebo nizku hladinu cukru. ako je to mozne?

POTI

Kiki,Pier, podľa toho čo píšete je mi jasné, že o inzulínovej pumpe máte skreslené informácie.Skúste si nechať svoje hypotézy pre seba. Dúfam, že poznáte aspoň SJ a v praxi ich dokážete reálne zhodnotiť, čo niekedy mám možnosť sa stretnúť s D 1-typu kde zisťujem, že nemajú žiadnu vedomosť

DiabetikIvo

bora16,

preskripčné obmedzenie na predpísanie inzulínovej pumpy je súčasťou Kategorizácie zdravotníckych pomôcok, ktorú 1/4-ročne vydáva Kategorizačná komisia Ministerstva zdravotníctva SR a je záväzná ako pre lekárov, tak aj pre zdravotné poisťovne.

Aktuálne znenie preskripčného obmedzenia na predpísanie inzulínovej pumpy je nasledovné:
"D10.1.1 Inzulínová pumpa
pre poistenca na intenzifikovanom inzulínovom režime napriek použitiu dlho účinkujúceho inzulínového analógu, ktorý je nedostatočne kompenzovaný, HbA1c viac ako 7,5 % pred začatím liečby a s opakovanými závažnými hypoglykémiami alebo pri nedostatočnej kompenzácii diabetu pred plánovanou graviditou a počas gravidity" - citované zo strany č.15 dokumentu "cast_2_Limity_DPH_20perc.rtf", ktorý si môžeš stiahnuť z webu Ministersstva zdravotníctva: www.health.gov.sk

Inzulínové pumpy Medtronic Minimed VEO -Paradigm 554, Paradigm 754, ďalej staršie modely Minimed Paradigm 522 a Paradigm 722 sú bez doplatku pacienta.

Pumpa ACCU-CHEK SPIRIT je s doplatkom pacienta 0,18€ a pumpa Best Life je s doplatkom 542,07€.

V kategorizácii je ešte tzv. Integrovaný inzulínový systém ACCU-CHEK Combo Kit, ktorý pozostáva z pumpy ACCU-CHEK SPIRIT Combo a dialkového ovládača Performa Combo, ktorý je súčasne aj glukometrom. Pre tento systém je doplatok pacienta 213,99€.

Ak by niekto žiadal za pumpu resp. za integrovaný inzulínový systém viacej, tak na to nemá právo a porušuje zákon, pretože KAtegorizácia zdravotníckych pomôcok je dokument, ktorý je súčasťou Zbierky zákonov Slovenskej republiky a tak ho môžeš s kľudom angličana dať aj na súd...

Zoznam zdravotníckych pomôcok s cenami pomôcok a doplatkov pacientov si zasa môžeš stiahnuť zo stránky ministerstva, kde je na adrese: www.health.gov.sk

miškovamama

bora 16
Moj syn má 15 rokov a cukrovku 2 roky. V septembri 2010 sme prešli na pumpu a je to super. Je tam podmienka /?/, že glykovaný musíš mať nad 8.

Ale nie je všetko pravda, čo je na papieri. Ak máš záujem o podrobnejšie info, napíš mi na mail. Popíšem ti presne čo pumpe v našom prípade predchádzalo a ako je to s jej platením.
Pekný deň.