Inzulínová pumpa

bora16

Ahojte,ja mam cukrovku dva a pol roka,snazim sa stravovat ako ma ucili v lubochni,pocitam si sacharidove jednotky,ale aj napriek tomu sa mi pritrafia hypoglykemie a aj hyperglykemie. viete mi niekdo povedat ake podmienky musim splnat na inzulinovu pumpu? s priatelom by sme si chceli zalozit rodinu ale bez pumpy si na tehotenstvo netrufam. stacilo by im povedat ze planujem otehotniet,alebo to maju dane aj podla rokov na inzuline? dakujem za odpovede.

28rokov

To moje meno je vek mojej cukrovky a verte mi,za tie roky som prežila všeličo,nespomínajúc komplikácie.Napriek mojej snahe o dobré glykémie,nie vždy sa to darí.Začínala som sklennými striekačkami a zakotvila som na pumpe.Je to vyborná vec pre každého.Teraz momentálne je doba,kedy takmer každý / okrem nováčikov / spĺňa podmienky a radi to pacientom odporúčajú.Len nie ambulantní lekári.Mám názor,že každý nový diabetik v rámci prevencie komplikácii by mal ísť do NEDU Ľubochňa,aby sa naučil svoju chorobu zvládať. Je omnoho jednoduchšie komplikáciám z diabetu predchádzať,ako ich liečiť .To sa týka aj detí.Cez NEDU sa najskôr sa podarí vybaviť pumpa a oni vám ju aj osadia.A výhody_?Rovnomerný prísun inzulínu počas celého dňa,rýchle dopichovanie bolusu na jedlo i počas rôznych príležitostí ako návšteva,svadba,ples...,zvýšenie alebo zníženie bazálnych dávok podľa choroby,pohybu a mnoho ďalších výhod.A že napojenie hadičkou ? Maličká teflonová ihlička 4-7mm,hadička,ktorá sa dá odpojiť pri kúpaní ale i sexe,ak vám alebo partnerovi zavadzia.Vypočíta vám dávku dopichnutia v prípade zlej glykémie.Proste je to malý a jednoduchý počítač,ktorého obsluhu zvládne každý.A ešte jedna výhoda :nikdy nie som s cukrovkou sama ,aj v noci spí vedľa mňa.

cohen

Všetkým čo majú cukrovku:
Dovolím si tvrdiť, že aspoň polovica z tích cukrovkárov, ktorí nezískali cukrovku zlou životosprávou, ju získať vôbec nemusela.
Pozri:
Baktériálnou ekológiou proti cukrovke?
-odkaz odstránený-
Farmako-terorizmus útočí na imunitu a pankreas.
-odkaz odstránený-

DiabetikIvo

Preskripčné obmedzenie pre inzulínovú pumpu je v platnej kategorizácii zdravotníckych pomôcok a tiež aj v novom návrhu kategorizácie (ktorého pripomienkovanie skončilo o 00:00 dňa 20.5.2009 a mohol ho podporiť každý občan SR...) znie takto:

"D10.1 Inzulínová pumpa pre poistenca na intenzifikovanom inzulínovom režime napriek použitiu dlhoúčinkujúceho inzulínového analógu, ktorý je nedostatočne kompenzovaný, HbA1c viac ako 8% pred zahájením liečby a s opakovanými závažnými hypoglykémiami alebo pri nedostatočnej kompenzácii diabetu pred plánovanou graviditou a počas gravidity."

Je to trochu nezrozumiteľne formulované, ale je to doslovný citát z terajšieho návrhu kategorizácie pomôcok...

Návrh na zmenu, napísaný v Hromadnej pripomienke k tomuto návrhu kategorizácie ktorú podporilo 650 ľudí (nie všetci podporovatelia sú diabetici...)znie nasledovne, citujem:

"D10.1 Inzulínová pumpa pre poistenca s nedostatočnou kompenzáciou diabetu - HbA1c viac ako 8%; pre poistenca s opakovanými závažnými hypoglykémiami; pre poistenca na konvenčnom, alebo intenzifikovanom inzulínovom režime; pre poistenca na intenzifikovanom inzulínovom režime s inzulínovou pumpou; pre poistenky pred plánovanou graviditou a počas gravidity."

Ak Kategorizačná komisia pre zdravotnícke pomôcky bude akceptovať tento pozmeňujúci návrh, bude možnosť prechodu na inzulínovú pumpu otvorená pre všetkých diabetikov na nzulíne... :-)

kamildu

Inzulinova pumpa je indikovana pacientom, ktory maju kolisavu glykemiu. Vacsinou to byvaju prave ludia s DM 1. typu ako spominate, nie je to vsak pravidlo. Hlavny predpoklad je prave kolisanie hladiny glukozy v krvi.

miare

Mám 72 rokov a len nedávno som si začala pichať inulín perom. Pred tým som bola na diete a liekoch. Pero mi veľmi nevyho-vuje, lebo sa mi trasú ruky a dosť často sa ihlou aj poškriabem, alebo mi len-len nevypadne z ruky.Som doma sama a aj keď ma chodí dcéra navštevovať, nedokáže mi v tomto pomôcť. Preto som si myslela, že či by som nemohla dostať inzulínovú pum-pu, ale neviem, či by som ju dostala, le-bo som diabetička 2. stupňa a vraj to dávajú len deťom, teda 1. stupňu.

pier

ak mas glukometer,tak pytaj od sestricky kontakt na distributora glukometru a ak nie on,tak ti urcite poradi niektoreho distributora z brandže zo zameranim na pumpy,len mu povies ze by si chcela pumpu,on sa ta povypytuje a ak to bude realne,tak vsetko vybavy za teba,aj doktora ti navrhne ineho ak bude treba aby to slo rychlejsie...ale pumpu aj tak schvaluje revizny lekar,takze hned to nebude.

zifcakova1

Ja si pihám inz.4krát, má DM typu 1, diabetickú polyneuropatiu,Sy canalis carpi bilat,som po hysterektomii a hyperyreozu a ešte by som mohla vymenovúvat. Chcela som inzulínovú pumpu a doktorka ma odbyla, že to ešte nepotrebujem a pritom mávam dosť často hypoglykémie a o nohách ani nehovorím Kde sa mám podla Vás obrátit?

kiki

to je v podstate ako ihla z pera..este pred rokom v lubochni ma strasila jedna baba,ze to ma 3cm. kym bude moj cas na pumpu, dufam, ze vymyslia este nieco lepsie:)